glass

#özgürler 

2019’da gösterime giren ilginç bir film. kendini süper kahraman zanneden üç kişinin yakalanıp bir akıl hastanesine götürülüyor. psikiyatrist bir hanım onları süper kahraman olmadıklarına ikna etmeye çalışıyor ve burada geçen olayları anlatıyor diye özetleyebiliriz.
samuel l. jackson’un oynadığı en zayıf film diyebilirim. öte taraftan james mcavoy rolünü çok iyi oynamış.

film konu olarak iyi ama ciddi anlamda çok basite kaçmışlar. oyunculuklar işi biraz kurtarsa da sinemada izlemek yerine piyasaya düşmesini bekleyebilirsiniz. gitmeyen çok şey kaçırmaz yani.
devamını gör...
sinemadan eve henüz geldim. başlığı görünce yazmak istedim. büyük bir heyecanla beklemiştim bu filmi. split filmini abartısız 5 kere izlemişimdir. psikolojik gerilim olarak çok şahaneydi. gerçekten sağlamdı bana göre. fakat bu film hayal kırıklığı oldu. kadro efsane. oyunculuk da efsaneydi ama konu işleyişi biraz vasat olmuş. daha vurucu olabilirdi. bir kere daha izleyeceğim. o zaman fikrim değişirse bu yazıyı güncellerim.
devamını gör...
unbreakable-split-glass sırasıyla izlenmesi gereken serinin son filmi. her film birbiri ile bağlantılı. zaten olaylar karışık, gizem filmi. ilk film en iyisi. diğer ikisi vasat.
devamını gör...
şey ama lan reyizin unbreakable, split filmlerinin devamı olan filmi. torrentten çektim, yapacak daha iyi bir şeyim de yoktu ama yarıda bıraktım. ne izliyorum lan ben dedim. gittim uyudum.
devamını gör...
büyük hayal kırıklığına uğradım. ben ki splitin çok ciddi bir hayranı olarak unbreakableı defaten izlemiş biri olarak çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Sadece ben değil bekleyenler güzel bir şey gelecek diye heyecan yapıyordu çünkü split son 20 yılın en filmlerindendi tek kelimeyle kusursuzdu. bunun üzerine glass esekten düşme etkisi yaptı.
peki sıkıntılar nelerdi?
ilk olarak senaryo rezalet. sanki biri night shyalaman a filmi zorla çektirmiş gibi felaket kötü bir senaryo. bununla birlikte senaryonun gidişatı ve devamı birbirinden kopuk bir bütünlüğü yok diğer 3 filmle. var gibi görünüyor lakin çok kastırma bir bütünlük olmuş, rezaletti.
diğer husus; ilk iki filmin şanına yakışmayacak ımdb puanı 4 falan olan filmlerin ayarında ne idüğü belirsiz neye hizmet ettiği ne mana içerdiği belli olmayan absürt saçma bir finale sahipti. yani final.. çok kötüydü öyle böyle değil. büyük hayal kırıklığı daha.
bu filmin iyi olmasını çok istiyordum dediğim gibi split te james mcavoy un olağanüstü oyunculuğu beni deli etkilemişti bu yüzden glass e dair sağlam beklentilerim vardı. lakin koca bir osuruk. tek iyi yanı james mcavoy un muazzam oyunculuğunu bir kez daha gördüm.
devamını gör...
haftasonu izlediğim film. filmi anlamak için epey çaba sarfettik. oyuncuların eskiye dair gördükleri hayaller ile alakalı bağlantılar yapmaya çalıştık. ulan dedim filmin ismi neden bardak olur ki düşünceleriyle izledim filmi. meğersem mevzu başkaymış. film bittikten sonra şöyle internette bir araştırayım bakalım ne demişler dememle, filmin daha önce yayınlanmış iki filmin devam niteliğinde olduğunu anladım ve taşlar yerine oturdu. artık 3-2-1 diye geriye doğru izleyeceğim. çünkü marjinallik bunu gerektirir. samuel jackson güzel oyunculuk sergilemiş. kevin wendell crumb karakterini ilk gördüğümde aklıma direk dangal geldi azizim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar