gmail robot değilim testini geçememek

mail mi alıyoruz 3 yaş evladınız gerizekalı mı yoksa dahi testine mi sokuluyoruz belli değil. ne güzeldi 90'lar, e1k@yahoo.com isterdin - e1k34 olur mu derdi tamam olsun derdin alırdın biterdi.

şimdi renk körü müsün, aşık mısın, hangisi otobüs işaretle, yaya yolunu işaretle ama tam işaretleme bırak, arkadaşlarını işaretle ama uyuz olduklarına nokta koy. mail atanı, attıranı..
devamını gör...
ben de hep şunu merak ederim. mesela bu robot değilim testini kim değerlendiriyor. oraya 9 kare bir resim koyup işte hangisinde trafik ışığı var diye soruyor. senüçünü işaretliyorsun ama doğu üçünü işaretlediğini kontrol eden mekanizma da bir robot değil mi? yani demek ki bir robot dokuz kare resimden hangisinde trafik ışığı olduğunu analiz edebiliyor. o zaman pek ala bir robot da bu testi geçebilir.

ama ben olayın psikolojik bir durum olduğuna inanıyorum. yani orada trafik ışığını bilmiş, bilmemiş çok önemli değil adamın testte ki amacı başka. biliyor ki hiçbir robot kendini ispat etmeye çabalamaz. robotların öyle kompleksleri yoktur. mesela hiçbir böyle pıstırılmış şahinle son ses müzik açıp gezmiyor. benim robot arkadaşlarım var, oradan biliyorum.

inanmazsan aha dayıya sor (bkz: #6137787)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar