gökhan açıkkolu

fetö bağlantısı iddiasıyla görevinden uzaklaştırılan ve gözaltında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden öğretmen. görevine iade edildiği haberi dolaşıyor şu sıralar etrafta. ama unutulan bir şey var, ölüler kendilerine yapılanları affedemezler.

ayrıntılar

görevine iade edildiği haberi
devamını gör...
suçsuz bulunup görevine iade edilen değil öldüğü için davası son bulan şahıs. bununla ilgili yazı kullanılarak bir operasyon çekildi.

lakin adamın twitter adresi incelendiğinde %100 fetöcü olduğu görülebilir.

ışkence sonucu öldüğü iddiasının da bir delili yok. adamın şeker hastası ve panik atak olduğunu ailesi söylüyor zaten. ölümü de kalp krizi sonucu.

konu ile ilgili meb müsteşarının açıklaması.

--- alıntı ---

1. dün ve bugün bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada, 15 temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrasında 19.07.2016 tarihinde bakanlığımızca açığa alınan ve daha sonra adli makamlarca gözaltına alında tutulduğu sırada vefat eden++

2. ++gökhan açıkkollu hakkında tamamen idare hukuku bilmeyen ve okuduğunu anlamakta zorlananların ürettiği haberler yer aldı.

3. her ne sebeple olursa olsun bir insanın can kaybı üzüntü vericidir. bu nedenle yakınlarına başsağlığı dilerim.

4. söz konusu haberlerde ve paylaşımlarda bu öğretmenin bakanlığımızca açığa alındığı, daha sonra gözaltında iken vefat ettiği ancak vefat eden öğretmenin masum olduğunun anlaşıldığı ifadeleri yer almaktadır.

5. ancak haberlerde ve sosyal medyada yapılan paylaşımlarda yer alan bu ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. adı geçen öğretmenin fetö ile irtibatlı olduğu yönünde hukuki karineler bakanlığımızda mevcuttur.

6. gökhan açıkkolu'nun 15 temmuz darbe girişiminden sonra gözaltında iken vefat ettiği ve bu nedenle 657 sayılı dmk 98. maddesinde sıralanan memuriyet statüsünü kaybettiği için için hakkında bakanlığımızca yürütülen idari tedbirin uygulama imkanı kalmadığından kaldırılmıştır.

7. kişinin vefat etmesi dolayısıyla hakkında 667 sayılı khk'nın 4. maddesinin f bendi hükümlerinin de uygulama kabiliyeti kalmadığından bakanlığımızca kişinin görevden uzaklaştırma tedbiri kararı kaldırılmıştır.

8. yani yapılan şey kişi artık devlet memuru olmadığı için yapılması gereken zorunlu bir idari işlemdir. ilgili öğretmen “suçsuz” falan bulunmamıştır.

9. ilgili haberleri yapanlar keşke resmî yazımızı bir hukukçu ile paylaşsalar ve görüş alsalardı. kuşkusuz iyiniyetli olsalardı bunu yaparlardı. kamuoyuna duyurulur.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar