gökhan özoğuz

kendisi tarafımdan nureddin el-cerrahi tekkesinde bizzat 2010 ramazanının kadir gecesinde gördüm. yanımda namazda idi. namaz bitiminde zikire geçildi. benden bir kat daha huşu içinde namaz kıldığını kabul ediyorum.
devamını gör...

--- alıntı ---
Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü'nün 'Gönlümüzdeki Mevlana' konulu söyleşisine katılan Athena Grubu'nun solisti Gökhan Özoğuz, samimi açıklamalarda bulundu.

Hafız bir dede ve beş vakit namaz kılan bir babanın yanında yetişmelerine rağmen dövme yaptıran ve değişik bir müzikle uğraşan gençler olarak yetiştiklerini anlatan Özoğuz, hayatının bir konser yolculuğu sırasında değiştiğini belirtti.

Özoğuz, şunları anlattı: "Mevlana'yı anladığımı söyleyemem. Hz. Pir'i anlayabilmek çaba istiyor. Satırdan değil Sadır'dan okumak lazım. 1998 yılında ilk albümümüz çıktığında her yeri dolaşmaya başladık. Yine bir turne için otobüsle gidiyoruz. Sabaha karşı otobüste uyuyorum. İçimden bir sıcak su aktı. Uyandım nerede olduğumuzu sordum. Konya'da olduğumuzu söylediler. Hayatımda böyle bir duyguyu hiç yaşamamıştım. Ne olduysa ondan sonra oldu. Sonra ben bu rüyanın peşine düştüm. Hz. Pir'in ne olduğunu ve ne hizmette bulunduğunu araştırmaya itti bu rüya beni. Okuyorum ama daha yolun başındayım." Çocukluğundan beri 'Ben neyim? Kimim?' arayışında olduğunu kaydeden Özoğuz, insanların garip etiketlerle ayrıştırıldığına dikkat çekti. Özoğuz, "Dinci diye bir kavram var. Ben bunu anlamıyorum. Dinci ne demek? Manavda satılan bir şey mi bu. Hz. Pir'i Peygamberimizden ve Kur'an'dan ayrı tutamayız. Hz. Pir, Kur'an'dan da, Hz. Peygamberden de gayrı görmek onun da söylediği gibi şikayet vesilesidir."
--- alıntı ---
devamını gör...
athena grubu'nun aykırı solisti..--- alıntı ---

gökhan özoğuz namaz kılmasıyla ilgili ''bunlar çok hassas konular bu konulardan rant sağlıyor denilmesinden, olayların farklı yöne çekilmesinden korktuğumdan bir yorum yapmak istemiyorum. dini inanç sonuç itibariyle herkesin iyiliği de kötülüğü de kendinedir" demişti

--- alıntı ---

devamını gör...
athena adlı pop-rock grubumuzun portakal kafalı solistinin, özellikle magazin basınımızdaki adıdır. yıl içinde, muhtelif dönemlerde, 5 vakit namaza başladığı, gazetelerin magazin sayfalarında ilk sayfalarda yer alır. altında da, kendisinin "bu konularda konuşmak reklam yapmak gibi olur" minvalinden bir cevapla, konuyu geçiştirdiğinden bahsedilir.
devamını gör...
athena gökhan'dır. athena hakan'ın ikizidir, o ses türkiye'de jüridir, acun ılıcalı'nın yeni gençliğe armağanıdır, bizim ise çocukluktan ergenliğe en aykırı kahramanımızdır. ne muhteşem albümler, ne harika şarkılar, ne zıplamaktan delirdiğimiz konserlerdi.

ne tatlı adamdır.

devamını gör...
zaten seviyorduk ama bu yarışma sayesinde daha bir tanıyıp sevdiğimiz sanatçı. çok içten ve samimi. şarkıları zaten senelerdir gözbebeğim. ne kadar dinlesem de bıkmıyorum. bu arada gökhan ve hakan cerrahi tarikatı na bağlılarmış meğer. düzenli olarak sobetlere ve zikir halkasına dahil oluyorlarmış. gökhan 5 vakit namazını kılıyormuş. inşallah rabbim hidayete erdirsin, bıraksın çekilsin bu işlerden.
devamını gör...
acu' nun hiçbir programini seyretmem ama gökhan' dan dolayi mecburen seyrediyorum. gökhan için.

gökhan ve grubuna ilgim yoktur. albümlerini almadim hiç ama kişilik olarak sevdim ben bu elamani.
acun' u da sevdirecek bana galiba. bütün tabularim yikiliyor. n'oluyoz leyn?
devamını gör...
abdest alan görüntüsü beni sevindiren ancak kolundaki dövmeleri düşününce üzüldüğüm sempatik sanatçı. inşallah o dövmeler geçicidir.
devamını gör...
adamin dovmesi varmis, kime ne ya? abdest gecirir gecirmez, bu verilen fetvaya gore degisir. illa kulp bulacaksiniz insanlara. biraz gonlunuzu ferahlatsaniz hic fena olmaz. hayatinizda hic takdir gormemis olmaniz gokhanin sucu deil.

tanim: annemin coj sevdigi ve hatta yer aldigi programi onun icin izledigi kisi evet.
devamını gör...
sevimli kişilik. ve üstelik hem ekşiciler hem cogitocular tarafından sevilebilecek kadar sevimli, sıcak, samimi filan. hem de o içinde bulunduğu korkunç dünyada. bizzat tanımasak da çok seviyoruz kendisini*.
devamını gör...
hemşerimdir kendisi, çocukken turuncu turuncu dolaşırlarmış caddede. bu kadar caminin olduğu bir kentte çocukluğu geçen bir insanın abdest almayı bilmemesi namaz kılmaması abes zaten.
devamını gör...
yanılmıyor isem kendisi bir kaç sene evvel hacca da gitmiştir ancak kendisi ingiltere'de ikamet ettiği ve muhtemelen hac farizasını yerine getirmek için de ingiltere'den yol aldığı için ülkemizin über haberci magazincileri bu detayı atlamışlardır.. yoksa havaalanına gider attena gökan hacca gitti! az sonra! diye haber yaparlardı.. kolundaki dövmeler de gençlik hatasıdır, bakarsın yarın öbür gün sildirir ama o kadar çok dövme o kadar çok acı sanmıyorum katlanılsın..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar