gol atan kaleye

bugün altunizade çayırının oradan geçerken iç çekip "burda beşe beş minyatür yapılır haa" demem üzerine değerli paşamın hatırlattığı, kısa da olsa üzerine geyik çevirdiğimiz oyun. ulan şimdi parçalar birleşiyor, golü düşünmeyip hep çalım atan o çocuklar çok uyanıktı arkadaş!
devamını gör...
insanı gol atmamaya iten oyundur vesselam! nickime de vesile olan bu oyun, gol atan insanın kaleye geçmesi ve başka biri gol atıncaya kadar kaleyi müdafa etmeye dayanır! ulan yeminlen bu oyun, çalışanın cezalandırıldığı güzide ülkemizin oyunlarımıza yansımasından başka birşey değildir. insanı kazma olup gol atmamaya teşvik eden oyun mu olur vicdansızlar!
devamını gör...
kuralın amacı, oyun içi sirkülasyonu sağlamaktır. bencil oynayan artizlerin oyunu domine etmesini engellemektir. böylece rakip ceza sahasını yurt edinen bu artizlerin yanında, diğer oyuncuların da hünerlerini sergilemesi, karşılaşmayı izleyen kızlara hava atması sağlanmış olur.
devamını gör...
çocukların birbirini kandırmadığı en dürüstçe oynanan oyunlardan biridir. neden en dürüstçe dedim. çünkü kalede durmayı sevmezsiniz ama gol yemek te istemezsiniz, kaleye geçmek istemezsiniz ama gol atmaya devam edersiniz. ödül ve ceza aynı oyunda yaşanır ve eğlenirsiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar