gönülçelen

kırıklarını aldırdım kalbimin
zırhımı çıkarttım astım portmantoya
güzel vücutlar boş suratlar
benimse yenmiş tırnaklarım
titrek ellerim var
evet dedi ben de seni aldattım
bir kez de değil üstelik
çünkü beni çok kanattın
çok sevdiğim bir yalandın

gönülçelen gönülçelen
aynı anda utanmadan
hem kırıcı hem kırılgan
yordun beni gönülçelen

gönülçelen gönülçelen
biraz gerçek biraz yalan
hem yarabandım hem yaram
bitsin artık gönülçelen
devamını gör...
çıktığı dönemde istanbul bembeyaz kar örtüsüne büründüğünden ötürü her dinlenildiğinde mevsim farketmeden kar yağmış gibi içi titreten şarkıdır.
devamını gör...
'zırhımı çıkarttım astım portmantoya' gönül çelen in bu cümlesi, insanın sadece; kendisiyle başbaşa kaldığında kendine karşı kendisini, çıplak bırakabildiğini anlatır.
devamını gör...
adnan benk'in çevirisidir. orjinaline sadık kalarak çavdar tarlasındaki çocuklar ismiyle yapılan diğer tercümeden daha güzeldir. ama maalesef baskısı yoktur.
devamını gör...
yılbaşından sonra büyük ihtimalle atv de başlayacak olan yeni tomtis giritlioğlu projesi olan dizi. başrollerde cansel elçin ve tuba büyüküstün var fakat diğer oyuncular onlardan daha da iyi. yönetmen ahmet katkısız. kısaca konusu da şöyleymiş;

ünlü irlandaâ’lı yazar bernard shawâ’un â‘pygmalion⒠adlı tiyatro oyunundan ve aynı oyunun beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu, senaryosu alan jay lernerâ’a ait â‘my fair lady⒠adlı filmden esinlenilerek yaratılmış hikayemiz, işin içine iki önemli unsur daha katıyor: müzik ve istanbul.

"hikayemizde, baş erkek karakterimiz (murat), müzik konusunda kariyer yapmış bir akademisyendir ve otuz yaşındadır. zengin olmasının yanı sıra kuşaklar boyu kökü istanbulâ’a bağlı bir ailede doğup büyümüştür. baş kadın karakterimiz (hasret) ise istanbulâ’un en fakir semtlerinden birinde oturan, alt tabakaya mensup ve o tabakaya ait â‘roman⒠ağzı ve â‘özgür ruhuâ’yla farklılaşan, genç bir kızdır. mahalle orkestrasında şarkıcılık yaparak evine ekmek götüren hasretâ’i, muratâ’la biraraya getiren şey, â“müzikâ”tir. bu eğitimsiz ve zaptedilmesi zor â“ses┠kendini, biraz daha fazla para kazanıp ailesinin selametini sağlamak uğruna, muratâ’a teslim eder. tabi murat, â“bu sesi öylesine adam ederim ki onun bir divaâ’ya ait olduğunu zannederler┠iddiasını ortaya attıktan sonra... "
devamını gör...
tuba büyüküstün ün bösböyük kabiliyetsizliğiyle dikkat çaktiği dizi. bir insan hem bu kadar oyunculuktan uzak olsun, hem de hep başrol kapsın. tipten kazanıyor belli. cansel elçin var diye az bakayım dedim, içim daraldı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.