görgüsüz usulü evlilik

görücü usulüne nispeten cafcaflı, gösterişli şaşalı gibi kavramlarla niteleyebileceğimiz sonradan görmelerin ya da gerçekten zenginlerin evlilik çeşidi. ada kapatmalar, otel terasında coşanlar, kır dugunu adı altinda iki cimen olan yere binlerce para dökenler, dugun adı altında israfın dibini vuranlar...

gorgusuz usulü evlilik daha ilk aşamada kadının ağırlığınca altın istenerek başlıyor. bilmem kaç kilo altın, boyna dikkat çekici pırlanta gerdanlık, her merasim icin fazlaca lüks elbiseler, kızın akrabalarına elbiseler, kuaföre binlerce lira vermeler derken alıp basını gider. utanmasalar kırk gün kırk gece dugun yaparlar.

lanet olsun böyle evliliğe. sonra sizi görüyor varoslar ve fakirler (asagilama anlamında degil) sizi görüp sacmalior. geldigi yeri unutup kendini bir halt sanıyor. yapmayın olm böyle herkes cebine göre hareket etsin olma mi?
devamını gör...
gelin kişisinin kendisini bir mal gibi arz etmesiyle başlayıp, açık arttırma havasında damat tarafınca alınmasıyla son bulur.
daha sonra bir müze edasıyla konu komşuya sergi aşaması ile devam ederken, sosyal medya yaygaracılığı ile taçlandırılır.

lütfen entryimi kişisel algılamayın. ben burada kanayan bir yaradan bahsediyorum. ben burada kaybedilmiş bir görgü, anlayış ve sevgi birlikteliğinin can çekişini anlatıyorum.
devamını gör...
bu akşam bir örneğini duyduğum, sonuçlanamamış evlilik türü.

adam kızı çok sevmiş, çok peşinden koşmuş sonunda ikna etmiş. aileler tanışmış isteme olmuş, düğün için konuşulmaya gidildiğinde gelin kızımız "hasır seti istiyorum, ilçenin en pahalı sitesinden ev istiyorum..." gibi damat tarafının mevcut ekonomik durumda karşılayamayacağı taleplerde bulunmuş. sonuç: evlilik iptal.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar