görme ve görülme isteği

rüşvet alıp vermekle bir alakası yok. evvela, sanki ilkini merakın tetiklediği, ikincisine sebep olanınsa varoluşsal bir sıkıntı olduğu düşünülebilir. ki bu sıkıntının tam olarak ne olduğunu anlayabilmiş ve dolayısıyla bunu açıklayabilecek durumda da değilim. ha belki ortada bir sıkıntı bile yoktur da bu yalnızca benim anlayıp da açıklayamadığım, havsalamın almadığı bir meselenin sebep olduğu huzursuzluktur. genellikle bilemiyorum.
devamını gör...
insan doğası gereği bilmek ister (aristoteles)
'herkes bilinmek ister… bilinmek, görülmek, duyulmak, anlaşılmak… herşeyi gören göz, kendini göremez. kendini görmek için bir yansıma arar. biri, bir şey karşımızda olmazsa, seslerimiz sonsuzlukta kaybolur gider. hepimiz kim olduğumuzu, ne olduğumuzu anlamak için birini ararız. eğer onu bulursanız bilin ki çok şanslısınız. koluna yapışın ve sorun: ben kimim?’ *
devamını gör...
günümüz sosyal medyasının varlığını idame ettirmesini sağlayan, yaş fark etmeksizin yapılan türlü şaklabanlıkların normalleşmesini sağlayan istek.

bu isteğin gerçekleşmesinin daha zor ancak çok daha değerli olduğu zamanlar müstesna.
devamını gör...
bunu göz göre göre yapan insanlara karşı bi acıma duygusu oluşturur karşılarındaki kişide. hayır herkes görülmek istiyor ve herkes görmek istiyor, haklılık payı var tamam ama bunun için cekilmezlik derecesinde bir hayat anlayışı benimseyen insanlar için üzülmemek elde değil. sanırım hayatlarını paylasacaklari ya da gerçekten onları anlayacak insanlar yok etraflarinda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar