göstereyim ama bakmasınlar

- göstermesende bakanlar için napacağız hakim bey? bazılarının zihnindeki pisliği nasıl temizleyeceğiz, he?

yanlış anlaşılan bir beyan.
devamını gör...
sokağa çıkan ve ona göre "açık" olan her kadının, kendisine bir şeyler göstermek için öyle giyindiğini sanan potansiyel sapık insan düşüncesi olabilir.

zaten bütün tecavüzcüler de olaydan sonra böyle düşündüklerini itiraf etmiyorlar mı? "üzerinde tayt vardı, tahrik oldum." diyip ceza indirimi alan erkek de tecavüzcüydü mesela.
devamını gör...
ben hiç erkeğin bikini giydiğini mini etek giydiğini görmedim. hep bu kızların sergi anlayışıdır.

edit: aklıma geldi bak özellikle dekolte giyenlerin sürekli eliyle kapatmaya çalışması da komik bir anlayış. giymeyebilirsin.
devamını gör...
genel ahlak kriterlerine uygun giyinmenin lüzumlu olduğunu gösteren ifade. genel ahlak kriterleri belirlidir. bunun haricinde özgürlük adı altında ortaya konan her şey psikolojik ve cinsel şiddettir.
devamını gör...
kapalı giyinenlerin veya kapalı giyinmeyi dayatanların anormalmiş gibi, sunduğu.

kimse de çıkıp sormuyor ki, kadına kapalı giyinmesi için, hele de bırak akraban, vs. olmasını tanıdığın dahi olmayan kadına baskı yapma hakkını ne veriyor? inanma hürriyetin olmasın sakın!..kaldı ki akraban olan kadına dahi hukuk ( ve hatta ahlak ) kuralları gereğince baskı yapamazsın. sonra da kalk neden sittin senedir otomobil yapılamadı diye ahkam kes!
devamını gör...
kadın psikolojisinden zerre haberi olmayan erkeklerin düşüncesi. kadınlar bir kıyafeti giyinirken ayna karşısında güzel olmak isterler. vücutlarındaki estetiği ortaya çıkarmak isterler. tamamı değil ama tamamına yakını sırf bu yüzden açık giyinir. bir kadın için bacağını açmakla saçlarını içine sineceği şekilde toplamak arasında hiçbir fark yoktur.
devamını gör...
"gostereyim de baksinlar", "istedigim gibi giyinirim baksinlar veya bakmasinlar beni ilgilendirmiyor" "gosterirsem bakarlar" "gorse de bakmamalilar" vs vs gibi bir baska dusunme bicimi. bunlardan herhangi birini genele yaymak "hepsi boyle dusunuyor" demek dogru olmaz. tercih hakki burada biz erkeklerin oldugundan sikinti edilecek bir durum yok. "gosterirsem bakarlar" veya buna benzer bir bakis acisinin dogru oldugunu dusunuyorsak oyle biriyle gelecek kurariz olur biter. eyyorlamam bu kadar.
devamını gör...
erkeğin tesettürü gözlerindedir diye ahkam kesip vitrin mankenini bile süzenlerin olduğu dünyada sakata getirecek olan anlayış. şimdilik plastik vitrin mankeni ile sınırlı kalıyorum, siz rulman ve damacana meselesini hatırlayın. onu detaylandırmayı içim kaldırmıyor.
devamını gör...
damacanaya tecavüz eden insanların olduğu bir toplumda riskli harekettir bunlar. gerçi damacanalarda açık giyinmemişlerdi ama neyse. sonuçta eşime mini etek dekolte falan giydirmem ama kendi halinde dolmuşa binip evine gitmek isteyen kıza tecavüz edilip öldüren dolmuş şoförleri oldu bu ülkede.
devamını gör...
kadınların erkekler baksın diye giyindiğini düşünenlerin anlayamadığıdır. günümüzde gayri ahlaki bir giyim tarzının sokaklarda hüküm sürdüğü bir gerçek. sırf sokağa bakarak bile bu ülkenin müslüman bir ülke olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. özellikle umre ziyaretimden sonra bunu çok daha iyi ayırt ettim. her ne kadar yaşarken insan kanıksa da gerçek bu ama erkeklerin bilmesi gereken şu kadınlar aslında izlenmekten hoşlanmıyor. yani erkekler bana baksın diye giyinen patalojik vaka durumundaki bir kaç histerik kadını ayırırsak durum bu. emin olun kadınlar bakışlarınızdan fazlasıyla sıkılıyor. tanımadığınız namahrem bir kadına uzun uzun bakıp sonra da o da öyle giyinmeseydi demek kolaylığı yerine bakışlarınızı yere indirmeyi öğrenseniz daha gerçekçi olacaksınız.
devamını gör...
kadını suçlayan mentalite cumlelerinden. dişi köpek kuyruk sallamadikca yok efendim ama o da açık giyinmesin de vay efendim tahrik de.
burda kadınların her daim hatalı ve erkekleri pür u pak göstermeyi anlamıyorum. kimse tanrıliga soyunmasin! açık mi giyiniyor ve bu dinen hoş değil mi hesabını öte tarafta verir. kimse açık giyiminden sebep suclanmayi asagilamayi hak etmez. kadınlar başka kadınlar veya kendilerine hoş gözükmek için giyinir. erkekleri çok da sallamazlar bile. erkekler önce açık kapalı farkı olmadığını her açık dekolte vs giyinenin dikkatini celbetmek istemediğini anlasinlar. o tahrik arzu vs ile kapattıklari beyinleri de acsinlar bi hava alsın!

iş burda kast edilen erkekler bu düşünceye sahip olanlar diye de editleyelim.
devamını gör...
evlat yetiştirmeyi düşünenlerin bu durumu incelikle anlatmaları gereken durum...
lanet olsun hakk'ın yanında haksızlığa tapanlara...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar