gram altın

son dönemde bankalarda yatırım hesabı olan insanların en çok aldığŸı şŸey. 3 aydır yükselişŸte olan altın fiyatlarına bakacak olursak gram altın hesabında özellikle 10.000 tl lik altın ve üzeri bulunanların ciddi bir kazanımda olduğŸunu gördük. kar ve zarar a da ortak olunan bu sistem diğŸer vadeli hesaplara göre dini sebepler dolayısı ile de ilgi görüyor.

amerikanın yakın zamanda ekonomiye bulunacağŸı müdahalelerin konuşŸulduğŸu şŸu dönemlerde; son zamanların gözdesi olunan altından yavaşŸ yavaşŸ ayrılması gerekmektedir. gerek ulusal borsalarda ki hareketlilik gerek dolar ve euro arasındaki osilasyonlar bir dışŸ müdahaleyi açıkça işŸaret etmekte. ülkemizde de düşŸüşŸte olan doların yakın zamanda ki hareketinin ne olacağŸını tahmin etmek pek de güç olmayacak. çünkü ulusal endexlerin hareketleri ve yapılan açıklamlar doların kısa süre sonra tekrar bir yükselişŸe geçeceğŸini ve altın fiyatlarının da bir miktar düşŸüşŸe geçeceiğŸini belirtiyor.
devamını gör...
sadece altın değil platin ve gümüş gibi diğer kıymetli madenler üzerindende yapılabilen yeni bankacılık işlemi.

aslında taşrada geçmişten beri kuyumcular tarafından yapılan illegal yatırım faaliyetinin bankalar aracılığı ile daha güvenilir ve devlet garantisi gözetiminde yapılmasıdır.

birikim ve özellikle altın biriktirme konusunda engin hobileri olan insanımız geçmişte tanıdığı ve güvendiği kuyumculara paralarını altın alarak saklaması için verir ve bu sayede hem evinde altın saklamak hemde satarken fazlaca değerini yitirmesi gibi sorunlarla karşılaşmazdı. fakat yasal olmadığı için kimi zaman kuyumcuların suistimalleri neticesinde kötü sonuçlanırdı. ve elbette kuyumcularında bu işten çok büyük karları olurdu zira kendileri için büyük ve masrafsız bir sermaye kaynağı sayılırdı.

şimdi ise artık bu bankalar tarafından yapılan güvenli bir yatırım işlemi haline geldi ve hatta katılım hesapları sayesinde kim,ileri tarafından tasvip edilmesede dahada karlı bir sisteme dönüştürüldü.
devamını gör...
külçe altınla karıştırılan şey.bunlar istanbul altın rafinerisi tarafından 1gr,2gr,5gr,10gr,20gr,50gr,100grlık tabletler halinde basılıp halka satılmaktadır.
devamını gör...
çeyrek altın bizim adetlerimizde düğün, nişan, sünnet vs bilimum özel günlerin kutlama hediyesidir.daha doğrusu hediyesi idi..
son zamanlarda tırmanışa geçen altın fiyatlarından sonra, çeyrek altın takmak, her kese'nin harcı olmaktan çıktı.bir altın bu gün tarihiyle 129.00 tl civarında.
malumunuz yaz mevsimi de düğün vs organizasyonların start aldığı dönem.yılda ortalama 10 düğün vb olsa, giden altının haddi hesabı tutulmayacak..

iş bu sebepten dolayı, kuyumcular odası 1 gramlık altınlar üretmiş.
1 gram, 22 ayar, kenarı plastik bir çerçeve ile tutturulmuş.artık düğünlerde kırmızı kurdeleli çeyrekler yerine, etrafı plastikle kaplanmış gram altınlar hediye edilmekte..
devamını gör...
yatırımı varken "yeterince çıktı, daha çıkmaz" diye satanlara da geçmiş olsun. hala bakıyorlar kaçan balığın arkasından ve balık her geçen gün daha çok büyüyor.
devamını gör...
abd'de altının nereye kadar çıkacağını analistler "blue sky" diye tarif ediyor. "mavi gökyüzü." yani ucunun nereye gideceği meçhul şu dönemler.
devamını gör...
103 lira olmuş gün içinde, 2015 için rekor seviye demek oluyor bu malesef.
daha düğünler başlamadan bu nedir ya, davetiye gelmesin diye dua eder olacak millet. yazıktır.
devamını gör...
son bir ayda çalkantılı bir sürece girmiş kedileri.

- bir bakmışsın 122 tl olmuş bir bakmışsın 114 tl mübareğin bir düzeni yok. bizi de ikilemde bırakmıştır. alsak mı satsak mı ?
devamını gör...
geçen haftadan beri fiyatı yaklaşık 5 tl arttı. dolar arttıkça altın da artıyor. iktisattan anlamam ama eskiden dolar artınca altın düşerdi diye biliyorum. şimdi maşallah hepsi bi artış peşinde dolar altın euro... tl ? tl'ye yooook.
devamını gör...
140 tl ye doğru yürüyendir.

ben 130 da bozdurmustum yılbaşından önce bekleseydim gram başı 10 tl kar ederdim şimdi.

dolar da zaten 3,70 e yaklaştı.

e biz ölelim o zaman.
devamını gör...
bugün sabah alıp kapanmaya yakın bozduranlar yaklaşık %4 kâr yapmışlardır.

yani banka da 35 bin tl altını olan bir asgari ücretli bir günde asgari ücretini çıkarmıştır.

tabi asgari ücretlide o 35 bin tl de anca 2-3 yılda birikir o da var.

edit: imlâ
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar