greta thunberg

16 yaşındaki aktivist. bm iklim zirvesinde konuşma yapıp beceriksiz yetişkinlere bir güzel diklenmiş. yalnız konuşurken çok kasılmış. neyse. paradan başka bir şey bilmeyen yetişkinlere nasıl söylersen söyle fayda etmeyecek nasıl olsa. onedio linki
devamını gör...
bence bu çocuk bir projeden ibaret. konuşmalar, tavırlar felan çalışılmış belli. kim tarafından sürüldü bilemem ama tek başına olmadığı, kendi iradesiyle bir şeyler yapmadığı belli. ve ayrıca itici bir velet.
devamını gör...
ben 15 yaşında bir çocuğun bu tür zirvelerde konuşma yapmasını bir aktivistlik olarak görmüyorum. bugün 16 yaşında ve yine bir şey farketmiyor. bu çocuğun arkadaşlarıyla oyun oynaması gerekiyor bu fırsatı büyüdüğünde bulamayacak. bu yaşta bir çocuk aktivist olamaz çocuğun hayatını mahvediyorlar. belki meşhur oldu belki dikkat çekti ama bıraksalardı da çocukluğunu yaşasaydı.
devamını gör...
çocuğun asperger sendromu var. bu yüzden hareketleri, mimikleri farklı gözükebilir. rol yapıyormuş gibi gelebilir. toplumla çok iyi bir ilişkisi olmadığı belli zaten. yoksa gözümüze çok tatlı ve sempatik gelebilirdi. en azından gelmesi için ne yapacağını çok iyi bilirdi.
devamını gör...
boş işler. bu çocuğu konuşan dünya insanları umarım bir gün bu çocuğun konuşmasından daha fazla yankı uyandıran lakin milarlarca sağırın duymadığı zulümleri, adaletsizlikleri, katliamları, müslümânların ezilmesini, aşağılanmasını, kadınlarına tecavüz edilmesini, erkeklerin işkencelere tâbi tutulmasını da görür, işitir, bilir. aksi taktirde dünya insanlarının samimiyetine inanmayacağım. keşke yaşanan zulümlerden birisini de gündem etseydiniz! öyle etiket atarak emoji koyarak değil. nitekim işe yaramıyor!
devamını gör...
tam bir şov yapmıştır gidip türkiyeyi havayı kirletiyor diye unicefe şikayet ediyosun çine amerikaya birşey demiyosun bu veledizinayı bukadar gündeme getirenlere aralıksız 1 saat küfür edebilirim saygılar.
devamını gör...
iyimserlikle bi şeyler arıyorsunuz ama buram buram proje kokuyor. dişe dokunan hiçbir şey söylemediği gibi tavırları da çok çalışılmış. "elinden geleni yapıyor" değil yani. farkında olmadığı bir illüzyona hizmet ediyor muhtemelen. greta bana bu laflarımı yedirmek istiyorsa onu mesela petrol şirketlerine karşı ciddi protesto eylemlerinde görelim. beyaz saray'ın önünde paris anlaşması'ndan çekilen abd için de bir şeyler desin mesela. yapmacık.
devamını gör...
konuşmasını izlediğimde "senin yapman gereken matematik ödevin,gitmen gereken bir oyun parkın yok mu? netice de bir tanzanyalı yada arakanlı değilsin." dediğim ufaklık tanesi.
devamını gör...
bunun graffitisini duvara kazıyan avrupa sevdalısı belediyeye sesleniyorum. 2008 yılında malatya indere de bir yiğidimiz aynı derdi haykırırken neredeydiniz ?

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar