greta thunberg

16 yaşındaki aktivist. bm iklim zirvesinde konuşma yapıp beceriksiz yetişkinlere bir güzel diklenmiş. yalnız konuşurken çok kasılmış. neyse. paradan başka bir şey bilmeyen yetişkinlere nasıl söylersen söyle fayda etmeyecek nasıl olsa. onedio linki
devamını gör...
bence bu çocuk bir projeden ibaret. konuşmalar, tavırlar felan çalışılmış belli. kim tarafından sürüldü bilemem ama tek başına olmadığı, kendi iradesiyle bir şeyler yapmadığı belli. ve ayrıca itici bir velet.
devamını gör...
ben 15 yaşında bir çocuğun bu tür zirvelerde konuşma yapmasını bir aktivistlik olarak görmüyorum. bugün 16 yaşında ve yine bir şey farketmiyor. bu çocuğun arkadaşlarıyla oyun oynaması gerekiyor bu fırsatı büyüdüğünde bulamayacak. bu yaşta bir çocuk aktivist olamaz çocuğun hayatını mahvediyorlar. belki meşhur oldu belki dikkat çekti ama bıraksalardı da çocukluğunu yaşasaydı.
devamını gör...
çocuğun asperger sendromu var. bu yüzden hareketleri, mimikleri farklı gözükebilir. rol yapıyormuş gibi gelebilir. toplumla çok iyi bir ilişkisi olmadığı belli zaten. yoksa gözümüze çok tatlı ve sempatik gelebilirdi. en azından gelmesi için ne yapacağını çok iyi bilirdi.
devamını gör...
boş işler. bu çocuğu konuşan dünya insanları umarım bir gün bu çocuğun konuşmasından daha fazla yankı uyandıran lakin milarlarca sağırın duymadığı zulümleri, adaletsizlikleri, katliamları, müslümânların ezilmesini, aşağılanmasını, kadınlarına tecavüz edilmesini, erkeklerin işkencelere tâbi tutulmasını da görür, işitir, bilir. aksi taktirde dünya insanlarının samimiyetine inanmayacağım. keşke yaşanan zulümlerden birisini de gündem etseydiniz! öyle etiket atarak emoji koyarak değil. nitekim işe yaramıyor!
devamını gör...
tam bir şov yapmıştır gidip türkiyeyi havayı kirletiyor diye unicefe şikayet ediyosun çine amerikaya birşey demiyosun bu veledizinayı bukadar gündeme getirenlere aralıksız 1 saat küfür edebilirim saygılar.
devamını gör...
iyimserlikle bi şeyler arıyorsunuz ama buram buram proje kokuyor. dişe dokunan hiçbir şey söylemediği gibi tavırları da çok çalışılmış. "elinden geleni yapıyor" değil yani. farkında olmadığı bir illüzyona hizmet ediyor muhtemelen. greta bana bu laflarımı yedirmek istiyorsa onu mesela petrol şirketlerine karşı ciddi protesto eylemlerinde görelim. beyaz saray'ın önünde paris anlaşması'ndan çekilen abd için de bir şeyler desin mesela. yapmacık.
devamını gör...
konuşmasını izlediğimde "senin yapman gereken matematik ödevin,gitmen gereken bir oyun parkın yok mu? netice de bir tanzanyalı yada arakanlı değilsin." dediğim ufaklık tanesi.
devamını gör...
bunun graffitisini duvara kazıyan avrupa sevdalısı belediyeye sesleniyorum. 2008 yılında malatya indere de bir yiğidimiz aynı derdi haykırırken neredeydiniz ?

buradan
devamını gör...
o değil de kadıköy'de bunun portresini bi binaya falan çizmişlerdi.

eğer halen daha 'chp zihniyeti' dediğimiz mutant, sakil, toplumdan olabildiğince bihaber ve zeka yoksunu o zihniyeti(evet bildiğin zeka yoksunu, düşük eq ve iq'lu yani, bunu daha politik doğrucu bir şekilde nasıl anlatabilirim bilemiyorum. mental retarde diyelim mi? ) anlayamadıysanız, salt bu fenomen bile neyle muhattap olduğumuz konusunda bir fikir verebilir.

gördüğünüz gibi bunların derdi böyle ef püf konulardır. az biraz globalist duyar ve 'oh la la monsiyö'.. millet karnını doyuramaz, en temel hakları için hatta kimi zaman saf hayatta kalma mücadelesinden ötürü bin türlü ceremenin altına yatar, ama bunların derdi türkiye'yi suçlamaktan geri kalmayan ajan bir karının portresini çizmek(küresel ısınma falan filan de geç di mi), http://i.ne hakları savunuculuğu, 'sahilde keyifle içkimizi içemiyoz yaa'cılıktan ileri gidemez.

çünkü bunların vizyonu budur. çünkü zekaları güdük, algıları kısıtlıdır. çünkü buraya -kesinlikle ve kesinlikle- ait değillerdir!

yukarıdaki örnek de bunun gerek ve yeter bir delilidir...
devamını gör...
samimiyetsiz?? ne??? ne alaka kardeşim kız doğruları söylüyor söylediği şeylerde tek bir yanlış yok. sırf standartların üstünde bir hayat sürüyor diye senin dünya sorunları ile ilgilenmeye hakkın yok demek de aşırı saçma. ayrıca defalarca söylenmiştir ama ben yine söyleyeyim kendisi otizimli ve aşırı uyumsuz mimikler sergileyebiliyor bazen ses tonunu kontrol edemiyor bunlar. yani kaç yaşında insanlarsınız gelip burda türkiyenin %80inden daha bilinçli olan bir kıza sallıyorsunuz. neyse.
devamını gör...
şu olayın doğal yollardan, kendi kendine, spontan gelişebileceğine inanan varsa modeminin fişini çeksin.

duymaktan bıktığım bir çocuk. bir entryle bile bu olaya prim verdiğim için pişmanım ama neyse her şeye çok sinirliyim bu aralar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar