grup terapisi

akp ve cemaatle kafayı bozmuş yazarlarımızın kesinlikle bir araya gelip yapması gereken şey. hayatta bundan çok daha önemli şeyler var arkadaş. insan sıkılır la sürekli aynı şey hakkında konuşup birbirine gömmekten.
devamını gör...
psikolojik sorunlar yaşayanların bir arada bulunarak sorunlarını dile getirdiği ve duygularını anlatarak deşarj olmaya çalıştığı grup terapisinde, bazen "benim derdim de dert miymiş" hezeyanı yaşayabilir insan.
devamını gör...
fight club’taki abimizin uyuyabilmek için bolca katıldığı etkinlik.
hüngür hüngür ağladıktan sonra bebekler gibi uyuyorsunuz bu arada belirtmekte fayda var.
faydalı olup olmadığı hususunda bilgim yok da, filmde abimiz terapiye gidemeyince yalnız kalmasın diye beyni ona bi arkadaş gönderiyordu ki evlerden ırak...
ayrıca psikolojik yönüyle birlikte gastronomi ve borsa endeksli bir grup terapisi arıyorsanız boş kontenjanı olan altın günü listelerine bakın derim.
devamını gör...
ara ara gittiğim terapi. faydası oluyor mu? evet oluyor. sonuçta psikologla bir etkileşimin oluyor ve etrafında senin gibi hastalar var. ama en azından benim için bir bireysel terapinin yerini alamaz. niye? çünkü size konuşma süresi çok az verilebiliyor. yani elbette ki sizin dertlerinizi uzun uzun anlatacağınız, psikoloğun da uzun uzun cevap vereceği bir ortam yok. ayrıca o kadar kişinin içinde her şeyden bahsedemiyorum. yazıldığı üzere çok sevenler ve faydalı bulanlar, bireysel terapiden daha çok sevenler var ancak benim beklentilerimi(en azından şu an için) karşılamıyor ne yalan söyleyeyim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar