güçlü kadın

erkeklerin pek haz almadığı tiplerdir sanırım. hani benim başıma geldi, eline koluna ip bağlayıp oynatmak istiyorlar insanı.* * aman ha denk gelirseniz kendinize dikkat edin, yoksa iplenirinizi kesince yere yapışı verirsiniz.
devamını gör...
erkekçilik oynayan, kadın gibi olan kadınları her ortamda iğnelemeye çalışan ama gerçekte kadın gibi kadınları içten içe kıskanan kadındır.
devamını gör...
manevi ve duygusal anlamda güçlü bir kadın olmak zordur. kadını güçlü olmaya iten sebepler önemlidir aslında. bir kere güçlü kadın olduğun zaman geri dönüşü yoktur. ağır bir yüktür.

mesela çok zayıf olduğun bir anda yakınlarından birinin, sen gördüğüm en güçlü kadınsın bunu da aşarsın, demesi çok ağırınıza gider. güçlü değilim demek istersiniz ama diyemezsiniz. bir kere o sıfatı almışsınızdır. geri dönüşü yoktur.
devamını gör...
annemdir, annelerdir.

evde fırtınalar koparken dışarıya hiçbir şey yansıtmaz. evlatlarının derdini çeker yeri gelir kocasının derdini çeker..
evi madden idare etmek için oradan artırır buradan kısar..
"anne bak ne olur bu bayramda sen de kendine yeni kıyafet al, gel sana da marka yerlerden bir şeyler alalım" dediğinizde "siz alın giyin kızım, ben kendime yakıştıramıyorum öyle süslü süslü giyinmeyi, hem siz giyindiğinizde ben zannediyorum ki dünyalar benim olmuş" diyecek kadar diğergam..
evin canı, neşesi, hayatı annelerdir.

modern dünyada erkek hegomonyasına baş kaldırmış, kendi ayakları üzerinde duran bla bla bla.. kadın güçlü değildir, bilakis zayıftır, acizdir, benim ev hanımı annemdense hele, hiç hiç güçlü değildir.

devamını gör...
acizdir, çünkü bir kadın ancak acizleştikçe güçlenebilir, çiçek suladıkça, gülümsedikçe, merhamet ettikçe...
devamını gör...

sevgilisinin asla olmasını istemediği kadın figürü.

kimseye muhtaç olmaması, hedefleri uğrunda mücadele etmesi koyar karşındakine. daha pasif ve iradesiz olması tercih edilir.

bir erkeği birden hayatına kabul etmez, değer verdiği erkekten hiç bir şeyini esirgemez ancak her ihtimali önceden düşünür. kaybetmemek için gereken her şeyi yaptığını düşünüyorsa kimse alternatifsiz değildir onun için.

hiç bir erkeğe hesap vermez, hesap ödetir, kimseye kendini kullandırmaz.

üzülen değil, üzüntüyle başa çıkan kisidir. üzüleceğini bilirse, üzülmeden üzer.

evlendiğinde gücünün bir kısmını yitirir.
devamını gör...
erkeğine laf atan kızları evire çevire döver. yerlere bular. sonra başından aşağı pet şişe ile su döküp saçlarını sallar terini siler ve yoluna devam eder. aslan parçasıdır. *
devamını gör...
hayatinin uzun bir suresi hayatindaki erkek-ler tarafindan ezilmeye-sindirilmeye calisilmasiyla gececek kadindir.
sonunda ya gucunu kanitlayacak yahut yorulup pes edecektir.
devamını gör...
ağlamayan, ağlamamaya çalışan, mümkün olduğu kadar şikayet etmeyen, elinden geldiğince tüm işlerini kendi halletmeye çalışan kadın.

esasında sanıyorum ki güçlü olmak zorunda bırakılan kadındır, çünkü kadının fıtratı dolayısıyla hep güçlü bir yarene yaslanma isteği vardır. onun yüzünden güçlü olan erkek, zayıf yaradılışlı olan da kadındır.

aksi için;

(bkz: zayıf erkek)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar