gülen cemaatinin kıskanıldığı yanılgısı

amerika ve israil'e karşı dik durdu da biz mi kıskanmadık !
batı şeria ve gazze deki müslümanların derdine ortak oldu da biz mi kıskanmadık !
beddua değil dua etti de biz mi kıskanmadık !
yalan ve iftira haberler değil doğru haber yaptı da biz mi kıskanmadık !
amerika da faaliyet gösteren niagara vakıflarında kafirlere değil de müslümanlara ödül dağıttı da biz mi kıskanmadık !
cia ve mossad ile hiç bir bağımız yoktur açıklamasında bulundu da biz mi kıskanmadık !
kafirlere beddua ettiler de biz mi kıskanmadık !
müslüman bir ülkenin başbakanına firavun,karun değil harun dediler de biz mi kıskanmadık !
ülkenin başbakanına inanalara imansız değil iman ehlidirler dediler de biz mi kıskanmadık !
dershaneler için broşür dağıttıkları gibi başörtüsü ve imamhatipler için broşür dağıttılar da biz mi kıskanmadık !
merve kavakçı için dönemin başbakanına mektup yazdılar da biz mi kıskanmadık !
her türlü görüşe , fikre ve düşünceye açık oldular da biz mi kıskanmadık !
kendisinden olmayanı dahi bağrına bastılar da , ötekileştirmediler de biz mi kıskanmadık !
risale-i nurun yanında seyyid-i kutup vb tefsirleri ümmete anlattılar da biz mi kıskanmadık !
mısır da şehid edilen esma için haykırdılar da biz mi kıskanmadık !
mursi için bir dirhem dahi olsa kelam edip , abdulkadir molla için arpa tanesi kadar tepki verdiler de biz mi kıskanmadık !
devlet kadrolarına sızarken hakkı ve hukuku üstün tutup kul hakkını gözettiler de biz mi kıskanmadık !
ihh gibi yardım kuruluşlarını el kaide ile bağlantılı göstermedin , ihh için hayır konuştun da biz mi kıskanmadık !


söyle cemaat senin neyini kıskanmadık , senin neyini çekemedik !

sen ki amerika ve israil'e boyun eğ , müslümanlara ettiğin bedduayı kafirlere etme , ülkenin hükümetine gösterdiğin atraksiyonu kafirler için gösterme , mazlumun yanında değil kafirin yanında saf tut ondan sonra bizden kıskanmamızı bekle ! bence sen ne yap biliyor musun ağabeylerinin dediği gibi al eline kırmızı kitabı sohbetinde devam et , öğretmenlerine de söyle kuzu kuzu eğitim ve öğretimlerine devam etsin .kafirin sırtı okşanmış ona ne ! sen git aklını ve iradeni kiraladığın kontratın sözleşmesini uzat. ha unutmadan sen o sözleşmeyi tek taraflı feshet ben seni ömrü billah kıskanmaya razıyım.
devamını gör...
doğrudur. sebebi millet açlıktan ölürken bunların bir gülümsemeye malını mülkünü feda etmeleridir. ben bunu kıskanmayacağım da fakirleri mi kıskanacağım ? doğama ters.

pencere açıldı bilal oğlan'ı da kıskanırım mesela. en fazla kağıttan gemi yapabiliyoruz. *
devamını gör...
fethullah gülen de böyle der durur.mesela güzel abi rahmetli sungur abi ve de üstad talebeleri de kıskanıyormuş efem.diger cemaat mensupları da. sorulara cevaplardan bir tanesidir bu kıskanma http://meselesi.ne diyelim hayırlı olsun be gülüm kişi başkasını kendisi gibi bilirmiş.
devamını gör...
ben çekemiyorum arkadaş, üstadın hizmet dediği nedir bunlar ne yapıyor, böyle şey olmaz, siz almış risaleleleri sadeleştirme ihanetine girmişsiniz, banka açmış, her nabza göre helal haram demeden şerbet sunmuş şerbet dilenmişsiniz, bir kıytırık dersaneye sahip çıktığınız kadar başörtüsüne sahip çıkmamışsınız, para ciğerlerinizi işgal etmiş,

okul hizmeti, türk okulu dediğin de zenginlerden başkasına kapılarını açmayan kolejlerdir. hee fakirler de burslu girebiliyor ama, çok güzel, işiniz para ile, derdiniz rant ve iktidar, evvelen bunlar paravandı, islam tebliği amaç idi derdiniz, şimdi unuttunuz, islam tebliği, hizmeti bu tatlı dünyevi temayüllerinize paravan teşkil eder oldu.

çekmem çekemem, o zaman hizmet demeyin başka isim bulun ne haliniz varsa görün, nur cemaatinin hakkına, üstadın hakkına, risalelerin hakkına girmişsiniz daha da ne kurtuluşu beklersiniz gerçekten çok merak ediyorum.

işte hep nasipsizler bunlar, kıskanırlar, para tatlı ister insan yani biraz daha olsun, hep bana hep bana olsun.
devamını gör...
hizmet eden insanlar kıskanılsın tabi, ne güzel. biz de dahil olalım, biz de tebliğ için çaba harcayalım vs. ama hizmetten kasıt camia ise savunduğun ne onu bile bilmiyorsun derim ben. hizmet, cemaat vs eski isimlerdi bebeğim, gönlümüzde yer ettiği, hala kusurlarına göz yumabildiğimiz, hüsnü zann edebildğimiz zamanlarda kullanılan isimleri. bizzat hocası -cı'lı -cu'lu isimleri (bkz: nurcu) (malum diğer bakınızı vermeyeyim bence) kullanmadığı gibi, son olarak camia isminin kullanılması gerektiğini söylemiştir. hani savunuyorsan savun da, önce ne olduğunu, kendilerini nasıl tanımladıklarını bil, sonra savun.
devamını gör...
dün mehtap tv'de ahmet turan alkan'ın dillendirdiği konu. millette biriken bu nefretin sebebi nedir diye sordular birbirlerine. önce nefret ediyorlar çünkü nefret dolular gibi bir totoloji sundular. sonra alkan, ben sizden cevap alamadım, cevabı söyleyeyim. cemaat kusursuz da ondan deyiverdi. nefretin bütün kaynağı cemaatin kusursuz olması ve insanların cemaati kıskanmasıymış. bunlar cemaatin entelektüelleri. şakirtlerden ne bekliyorsunuz?
he yavrum he, millet sizi kıskandığı için nefret ediyor. başbakan kibirli diyordunuz ya hani, bu söylediğiniz var ya kibrin en üst noktası. akl-ı selimi kaybetmiş durumdasınız. büyükler der ki, musibetin en büyüğü nereden geldiğini bilmemektir. sizin en büyük talihsizliğiniz kendinizi kusursuz zannetmeniz. yahudilerle yata kalka onların hasletleri bulaşmış sinenize. gafletin en derin tabakası, o kadar derin bir boşluğa düşüyorsunuz ki sizde yükseliyor efekti yaratıyor olmalı.
tekasür suresini bol bol okuyun. tefekkür edin. belki Allah gözünüzdeki perdeyi kaldırır.
devamını gör...
neyi niçin kıskanıyoruz ben onu anlamadım. kendim için düşünüyorum da, kendi halinde kendi yağında kavrulmaya çalışan bir adamım ben, camia ile hiç bir ortak alanımız yok, hani öyle okullarım, dersanelerim, bankam falan da yok ki diyeyim neden onlar beni geçti. hayır valla neyi nasıl kıskanmalıyım bu konuda onu da anlamadım. ama camia beni kendisine rakip görüp, ''bizi çekemediğinden aleyhimize konuşuyor'' falan diyorsa onu bilemem.
camianın boyaci cocuk tan tırstığı gerçeği kadar bir gerçektir bu mesele de.
devamını gör...
yanlış teşhis. kıskançlık değil ama cemaate negatif duygular beslendiği de bir gerçek. cemaati az yada çok tanıyan biri için son yaşananlar sürpriz olmamıştır. sebepler günlerdir gündemde. burada tekrara düşmek istemem. nicelik ölçü değil Allah nazarında; nitelik ölçü. ve maalesef sayı çokluğunun cemaati getirdiği yer; tevazu arkasında bile saklanamayan kibir. diğer cemaatleri aşağılama duygusunu da içinde barındıran kibir. fethullah gülen'in tevazu söylemleriyle bile saklayamadığı, kibir. artık nefis muhasebesinin tam zamanı.
devamını gör...
+ya rasulallah dünyadaki kisralar, krallar refah içinde yaşarken senin mübarek bedeninin hasır izleri içinde kalmasına razı olamıyorum. (ağlayarak hz.ömer)
- istemez misin ya ömer dünya onların ahiret de bizim olsun. (tebessüm ederek rasulullah)

bu hadiseyi bilenlerin gülen cemaatini kıskanmasını beklemek saçmalığın daniskasıdır. malınız mülkünüz sizin olsun gençler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar