gülü seven dikenine katlanır

gül gibi birine talipsen dikenlerine gıkın çıkmaz, minvalinde bir söz.

boru mu? gülü sevmişsin. herhangi biri değil gül olum gül.
devamını gör...
kolaya talip olan riski sevmez, riski sevmeyen zorluğa katlanamaz... zorluk ancak kıymetli olanın peşinden gitmekle, alın teri dökmekle mükafatlandırır. mükafat her zaman tam bilinmesede o tünelin sonunda bir ışık olduğuna inanmak yeterli bir moral desteğidir.
devamını gör...
bütünlük kavramı çok hırpalayıcı olabilir. zira parçalarla alınan yolun en şahane kayasıdır bu diken şeysi.. kayanın kendi ağırlığı ve meyili vardır. altına girene uymayan..
devamını gör...
ata sözümüz.

bu gül abdullah gül ise diken hangisi?
nereden baktığına bağlı.
gülen'in gülleri gül'ü gülleyince erdoğan'ın bülbülleri gül gibi şakıdı.
bunlar dikenli bir bahçede oluyordu.
kim kimin gül'ü kim kimin dikeni az-çok belli.

ortada bir 'gül' var paylaşılamıyor.
'gül' paylaşılamadıkça kara kediye dönüşüyor.
işte gül'ün dikeni de bu!

aslında daha da fazlası var ama şimdilik bu kadar kafi!

devamını gör...
sevdiğimiz kişilerin sevmediğimiz özelliklerini sırf sevdiğimiz için kabullenmememiz gerektiğini refere eden bir sözdür ama eğer sevdiğimiz insanlar capris yapıyorsa maksadını aşan bir durum ortaya çıktığında kırıcı olmak kimin sorumluluğudur tartışılır.
devamını gör...
gülün yanında dikeni var diye üzülme, dikenin yanında gül var diye şükret ...
devamını gör...
gül dikenine rağmen seviliyorsa biraz adam olsun dikenlerini kesiversin, fedakarlık yapsın bunu da ben mi söyleyeyim ya.
devamını gör...
iki diken arasında öyle bi mesafe vardır ki gülün sapında, en dombili parmak bile yerleşebilir o araya... iş ki bir gülü tutmaya heveskar olunsun.
devamını gör...
artık geçerliliğini yitirmiştir. eskide kalmış bir durum bu. eskiden sevdiğin için yaptığın fedakarlıklar, güzellikler şimdi yok. biraz zora gelince herkes herkese yol gösteriyor kapı orada diyor. evet bunu yapacak durumlar var ama en son çare olarak düşünsek. keşke emek verip çabalasak önce. ama keyfimiz bozulur yapamayız.
devamını gör...
gülü tutmayı bilirsen katlandığın diken sana değmez, yük olmaz, acı vermez. fedakarlık edecek kadar kıymetliyse kusurunu da görmezden geleceksin ki kusuru olmayıp tamamlayacağınız bir yanı da olabilir.
devamını gör...
yeni nesil karpuzlar kabak aşılı, üzümler çekirdeksiz; güller de dikensiz oluyormuş.
dikeni yok ama kokusu da yok ! gül görünümlü ot işte.
devamını gör...
insanların hakkında çok güzel betimlemeler, atarlar yaptığı, çoğu kişinin intikam aldığı, bazılarının da kırgınlıklarını yansıttığı bir söz.
ben niyeyse bu sözü anlamlandıramıyorum.
gülü seviyorsam, dikenine katlanmak zorunda değilim, o dikenleri temizlemek benim elimde. gül bundan dolayı solacaksa, o zaman kimse eline almadığında daha mutlu olacak. olmayacaksa dikenleri ile eline gitmek istediği kişi arasında bir tercih şansı var. o halde ben onu uzaktan sevmek zorundayım, sanırım bu da gülün en güzel sevilme şekli gibi görünüyor. ama bakalım gül uzaktan sevilmeyi istiyor mu?
yeterince açıklayıcı oldum sanırım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar