gün doğumu

nedense aklıma sago’nun “ilk batışını ben gördüm güneşin , gün dönümüne sen yetiştin” sözlerini getiren başlık.
devamını gör...
hamdolsun, güneşin doğuşunu seyretmek için özel bir çaba sarf etmeye gerek kalmıyor bu mevsimde. ezan sesi ile uyanıp namazını kıldıktan sonra bir bakmışsın güneş yavaş yavaş selamlıyor semâyı. bu nimet, her gün biz farkına varmaksızın olup bitiyor. Allah, farkında olabilmemizi nasip etsin.
devamını gör...
eğer çalışılması son geceye bırakılmış bir sınavın sabahıysa (bilmem ne) mavisi ile adlandırılır.
ki bu insana "zaten çalışmadım keşke uyusaydım" dedirtir.

kimileri çoktan sıcak/soğuk , yağmurlu/karlı diyemeden çalışmaya başlamıştır. kimileri discord'daki arkadaşlarına iyi sabahlar/iyi uykular dileyip yatmak için hazırlıklar yapar. kimileri kahve makinesini çalıştırır, o sırada omlet yapar. kimileri rutin kullanması gereken ilaç(lar)ı içer. (aç karnına içilen sabah uyanma ilaçları var (bkz: modiwake) tabii ki kahvaltıdan sonra asıl ilaç birliği olay yerine intikal edecektir. ha kimilerinin erken kalkması gerekmiyordur, rüyalar alemindedir. ("astral turizmin sayın yolcuları")

kimilerinin evi de yoktur, eşi dostu da. dost zaten bir tek Allah tır yaratılmışlar için, şahdamarımızdan daha yakın olduğunu belirtmiştir "kuran-i kerim"'de. o'na varlığın ve yokluğun hakimi desem normal karşılarsınız.(inananlar için söylüyorum, her koyun kendi bacağından asılacaktır.) ancak bence o'na varlığın ve var olabileceklerin hakimi demek daha mantıklıdır. çünkü evren(ler)deki her tanecik her en küçük birim, varlığını o'nun var etmesiyle devam ettirebilir. (burayı çok kelime oyunu bulan inanmayan arkadaşlarıma söylüyorum: yüzüklerin efendisinde yüzük lava atıldığında sauron ve onun çamurdan ürettiği (yaratmak kelimesini yazmaktan korktum açıkçası) orkların yok oluşu "vay be" dedirtmiyor mu?)

"gün doğumu" na dönecek olursak; gün doğumu dilerim ki herkese güzellik getirir. her gün bir öncesinden daha fazla güzellik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar