günaşırı nöbet tutmak

sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine mensup kişilerin, personel yetersizliği yaşanması halinde yahut olağanüstü durumlarda sık sık başına gelir. özellikle peş peşe denk gelen gece nöbetleri istirahat etmeye de fırsat bulunamadığında sağlam birer imtihana dönüşür. bu vesileyle biz de böyle nöbet tutmak durumunda kalan tüm çalışanlara Allah'dan yardım dileyelim.
devamını gör...
dörtlü vardiya sistemi dediğimiz kolluk kuvvetlerine mahsus durumdur. genelde 12 saatlik gündüz nöbetinden sonra 24 saatlik ara ve ardından 12 saatlik nöbetten sonra da 48 saat istirahat verilir. uyku düzeninin içine eder.
devamını gör...
elemanımızın haftasonu işten ayrılmaya karar verdiği süreçte başıma gelen hadise. tabi günaşırı olmadı. kendisi haftasonu çıktığı için gelecek personele sigorta girişi yapılamadı. haliyle çalışamadı. 4 günlük gündüz vardiyamın ardından 24 saatlik dinlenme sürecine ek 5 gündür gece nöbetindeyim. yarın da son gece nöbetine gelip istirahate çıkıcam. ha unutmadan bir de sabah yks var ona da giricem. uyku mu o da ne?
devamını gör...
ağzını kırdığımın sisteminde herkesin şikayetçi olduğu ama her nedense yöneticilerin asla ve asla durumu iyileştirmek ve revize etmek adına bir adım dahi atmadığı, saçma sapan, rezil kepaze, kuskunç bir sistem.

bak tam sinirleneceğim, aklıma benim vergimle kazanıyorsuncular geliyor; gülme nöbetine giriyorum.

neyse, oynat bakalım..(!)
devamını gör...
gün aşırı 24 saat uyumayan bir sağlık çalışanından nasıl verim beklenir.
bu aşırı nöbet olayının faydasından çok çok fazla zararı var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar