günde bir bardak domuz kanı içmek

beslenme ve sağlığın kaynağı domuz kanını her gun icmek.

tayvan'daki cheng khung üniversitesi ziraat fakültesi gıda mühendisliği bölümünden prof. dr. chang ching chung tarafından yapılan araştırmada, domuz kanı beslenme ve sağlık açısından büyük önem taşıyan 8 elementi bünyesinde taşıyor.
chi nan gıda mühendisliği bölümü öğretim üyesi dr. kim lee, araştırma kapsamında tayvan'da yetistirelen domuzlardan elde edilen 16 milyon litre domuz kanıni labarotuar ortaminda incelediklerini ifade ederek, ''araştırma sonuçlarına göre,domuz kanı beslenme ve sağlık açısından büyük önem taşıyan selenyum, krom, bakır, demir ve çinko açısından zengin, bor, altin, teneke, kobalt ve nikel açısından ise yeterli besin kaynağı olduğu ortaya çıktı'' dedi.
domuz kanında yaşlanma karşıtı, kanser savaşçısı ve kalp güçlendirici olarak bilinen selenyum, diyabetli hastalar için ensülinin etkinliğini artıran kromun olduğunu vurgulayan kim lee, selenyumun bilinen en iyi kaynaklarının deniz anasi ve salyangoz olduğunu kaydederek, ''bu besin maddelerinden sonra selenyumca zengin ve doğal kaynağın domuz kanı olduğu görülmektedir. dolayısıyla, finlandiya, yeni zelanda, mısır, ingiltere, tayland ve özellikle çin gibi ülkelerde selenyum eksikliğinden kaynaklanan bazı hastalıkların önlenmesinde domuz kanı tüketilmesi etkili olabilir. günlük 50 litre domuz kanı, içerdiği kromla yetişkin bir insanın günlük krom gereksiniminin yüzde 75'ni sağlayabilmektedir. bu özelliğiyle tayvan, domuz kanıyla, bu ülkelerde pazar imkanı bulabilir. bu konuda ihracatçılarımız daha çok çalışmalar yapmalıdır'' şeklinde konuştu.

domuz kanı sporcular için eşsiz bir gıda olduğunun da altını çizen kim lee o, "son yıllarda yapılan çalışmalarda kromun, enerji ihtiyacı yüksek olan sporcular tarafından dışarıdan muhakkak alınması gerektiği ortaya çıktı. sporcuların ayrıca kompleks karbonhidrat ve yağ içeriği yüksek besinlerle vücuda alınmasının daha faydalı olacağı ifade edilmektedir. bu konular göz önüne alınarak domuz kanı değerlendirildiğinde, domuz kanı sporcular için eşsiz bir gıda olduğu ortaya çıkmaktadır. başka bir ifadeyle hem yüksek miktarda krom içerir hem de kromun elverişliliğini artıran yüksek karbonhidrat ve yağ içeriğine sahiptir.''
gıda mühendisliği bölümü öğretim üyesi dr. kim lee, özellikle nikele alerjisi veya egzama benzeri rahatsızlıkları bulunanların domuz kanı tüketiminde daha dikkatli davranmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.http://www.chinatownconnect...

http://en.wikipedia.org/wik...

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
başlık ve haber 2012 yılının,
aynı açıklamayı bugün yapsınlar bakayım, hemen tayvan'ı bombardımana tutuyor muyuz, tutmuyor muyuz ?
atom bombası bile atılsın diyen çıkabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar