güne kahvaltısız başlamak

derler ki kahvaltıyı zengin gibi edin. tüm güne yetecek enerjiyi depolamak için kahvaltı öğününü atlamamak lazım. bunu alışkanlık edinmemiş olanların gereksiz gördüğü için yaptığı şeydir kahvaltısız başlamak. kan şekerinizi dengelemek, açlıktan gelen ağız kokusu ve enerjik görünmek için bir hurma, zeytin de olsa yemek lazım.
devamını gör...
yapamamak için uykumdan feragat ettiğim durumdur. kahvaltısız başlanılmış bir gün bitmek bilmiyor. gün içinde yediklerimden tad almıyor ve tokluk hissine kavuşamıyorum. o yüzden muhakkak kahvaltı yapar çıkarım en olmadı hazırlar yanıma alırım. günümü zehir edemem.
devamını gör...
eski insanların yaptığı aktivitedir.

kadim zamanlarda 'kahvaltı' denen bir aktivite yoktu. o zamanki insanların öğlen 12'ye kadar avlanma süreleri vardı.

kahvaltı ise, saray ailesinin/ailelerinin uyguladığı bir aktivite idi. sonradan bunu halk, bu aile ve ailelerden almıştır.
devamını gör...
kısıtlı vakitte kim hazırlayacak.bir de benim gibi kalktıktan ancak 1 saat sonra kahvaltı ediyorsanız durum baya bir zor oluyor.ufak tefek atıştırmalıklarla geçiştiriyor kendini insan.
devamını gör...
son bir yıldır düzenli olarak güne kahvaltı yaparak başlıyorum. sabah poğça, simit ve tahinli pide ve tam buğday çakması bisküveler başladığım günleri geride bıraktım. çokta memnunum. azıcık uykudan feragat edip kendinizi zehirlemeden güne başlayabilirsiniz.
devamını gör...
her şeyi geçtim, çay içmeden ayılamıyorum. köyde dedemler falan nasıl işe gidiyor sabah gün ışımadan kahvaltısız, hiç anlamıyorum. bi' de sabah bomboş mideye su içenler var buz gibi, ne bileyim benim midemi kötü ediyor bulandırıyor hatta..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar