güney kore'deki gece kulübü fuhuş çetesi olayları

olay burning sun adındaki gece kulübünün kameralarına yansıyan tecavüzün haber yapılmasıyla başlıyor. görüntülerde iki çalışan ve bir polisin baygın bir genç kızı arabaya bindirdikleri ve erkek arkadaşını dövdükleri görülüyor. bu olay o gece kulübünün ünlü bir idole ait olmasıyla başlıyor. ardından o ünlünün ve daha birçok başka ünlü şahsın içinde bulunduğu birkaç grubun konuşmaları yayınlanıyor. gruptaki şahıslar birlikte oldukları kadınların gizli kamera görüntülerini paylaşıyormuş.

kim: p-rn- izlemek isteyen?
şarkıcı choi: ben
kim: -video yollar-
şarkıcı choi: bu ne ya, kadın baygın
kim: baygınsa ne olmuş
şarkıcı choi: bana yaşayan bir kadının videosunu yolla
kim: bayıldığı için telefonumun flaşını açarak çekmek zorunda kaldım
jjy: tecavüz etmişsin kadına ㅋㅋ
---
jjy: millet, buluşalım, striptiz kulübüne gidelim ve arabada tecavüz edelim onlara
heo: ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ
park: zaten yaptığımız bir şey
şarkıcı choi: doğru


aynı zamanda konuşmalarda "(müşterilere) kolay veren kızları verin" gibi ifadeler de yer alıyor.

asıl olaylar işe dahil olan koca bir polis karakolunun (gangnam polis karakolu) ortaya çıkmasıyla karışıyor. haberi yayınlayan gazeteci de kanıtları bağımsız bir araştırma servisine vererek polislerden uzak tutuyor ve onlara güvenmediğini gösteriyor. iddialara göre kadınları kulüplerde çeşitli şekillerde (uyuşturucuyla vs) alıkolayarak zengin iş adamları, başka ünlüler ve daha çeşitli zenginliklere sahip erkeklere pazarlıyorlar. burning sun ve sahibi olan ünlü söz konusu halkanın en küçük zincirlerinden biri olarak tasvir ediliyor.
iddialar arasında işe geldiği günden bu yana ödüller alan bir polisin bu olayı araştırmaya başlaması üzerine 2010'da öldürülerek kanalizasyona atıldığı ve intihar süsü verildiği de var. o adam da kanıtları busan'daki bir karakola (başka bir şehire) götürmeye çalışırken yakalanıyor. ve bu, bu şekilde mâziye gömülen ilk polis de değil.
söz konusu fuhuş zincirinin içinde eski adalet bakanı, ülke ekonomisini etkileyen şirketlerin ceoları, devlet adamlarının çocukları vs olduğu için olayların daha fazla ileri götürülmeden tıkanacağı da bir gerçek ama dünyaya yayılmış bir haber. buradan eksik olmasın dedim.
bir koreli tarafından olayların kanıtlarıyla özetlendiği ve medyaya yansımayan yerlerine değindiği twitter gönderisi: https://twitter.com/k_fact_...
new york times haberi
abc news
ny daily news
devamını gör...
geçenlerde kore'de binlerce kadın tuvaletlere yerleştirilen gizli kameralarla mahrem görüntülerinin çekilip porno sitelere yüklenmesini protesto etmişti. hajum asyalılar çoh medeni insanlar. yakında çin ya da japonya'da da böyle bir skandal patlarsa şaşırsam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar