bunlar, tevbe edenler, ibâdet edenler, hamdedenler, oruç tutanlar, rükã» ve secde edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah'ın koyduğu sınırları hakkıyla koruyanlardır. mü'minleri müjdele. (tevbe, 112)
devamını gör...
göklerin ve yerin gaybı(nı bilmek) Allah'a âittir. kıyâmet işi, başka değil, ancak bir göz kırpma gibidir veya daha yakın (daha hızlı) dır. çünkü Allah her şeye kâdirdir.
(nahl, 77)
devamını gör...
insanlara iyilik yapmalarını söyler de kendinizi unutur musunuz! oysa size indirilen kitabı da okuyorsunuz.hiç akıl etmiyor musunuz!(bakara,44)
aslında başka bir ayeti arıyordum. ihtiyaca binaen demek ki...
devamını gör...
müminler ancak, Allah anıldığı zaman yürekleri titreyen, kendilerine Allah'ın ayetleri okunduğunda imanlarını artıran ve yalnız rablerine dayanıp güvenen kimselerdir.[enfal/2]

devamını gör...
birinize ölüm (hali) geldiği zaman, eğer bir hayır (bir mal) bırakırsa, anaya, babaya, akrabalara adalete uygun bir şekilde vasiyet etmek Allah'a karşı gelmekten sakınanlara hak olarak size farz kılındı.
(bakara, 180)
devamını gör...
günahın açığını da gizlisini de bırakın. hiç şüphesiz günah işleyenler, o kazandıkları şeyler yüzünden cezâlandırılacaklardır.
(en'am, 120)
devamını gör...
mü'minler ancak kardeştirler. o halde kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'ın emirlerine uygun yaşayın ki, rahmete nail olasınız.
(hucurat, 10)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar