günün ayeti

#din 

bunlar, tevbe edenler, ibã¢det edenler, hamdedenler, oruç tutanlar, rükã» ve secde edenler, iyiliğŸi emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah'ın koyduğŸu sınırları hakkıyla koruyanlardır. mü'minleri müjdele. (tevbe, 112)
devamını gör...
bunlar, tevbe edenler, ibâdet edenler, hamdedenler, oruç tutanlar, rükã» ve secde edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah'ın koyduğu sınırları hakkıyla koruyanlardır. mü'minleri müjdele. (tevbe, 112)
devamını gör...
göklerin ve yerin gaybı(nı bilmek) Allah'a âittir. kıyâmet işi, başka değil, ancak bir göz kırpma gibidir veya daha yakın (daha hızlı) dır. çünkü Allah her şeye kâdirdir.
(nahl, 77)
devamını gör...
insanlara iyilik yapmalarını söyler de kendinizi unutur musunuz! oysa size indirilen kitabı da okuyorsunuz.hiç akıl etmiyor musunuz!(bakara,44)
aslında başka bir ayeti arıyordum. ihtiyaca binaen demek ki...
devamını gör...
müminler ancak, Allah anıldığı zaman yürekleri titreyen, kendilerine Allah'ın ayetleri okunduğunda imanlarını artıran ve yalnız rablerine dayanıp güvenen kimselerdir.[enfal/2]

devamını gör...
birinize ölüm (hali) geldiği zaman, eğer bir hayır (bir mal) bırakırsa, anaya, babaya, akrabalara adalete uygun bir şekilde vasiyet etmek Allah'a karşı gelmekten sakınanlara hak olarak size farz kılındı.
(bakara, 180)
devamını gör...
günahın açığını da gizlisini de bırakın. hiç şüphesiz günah işleyenler, o kazandıkları şeyler yüzünden cezâlandırılacaklardır.
(en'am, 120)
devamını gör...
mü'minler ancak kardeştirler. o halde kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'ın emirlerine uygun yaşayın ki, rahmete nail olasınız.
(hucurat, 10)
devamını gör...
Allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder. (çocuklar sadece) ikiden fazla kız iseler, (ölenin geriye) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer kız bir ise (mirasın) yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, geriye bıraktığı maldan, ana babasından her birinin altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da (yalnız) ana babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer. eğer kardeşleri varsa anasının hissesi altıda birdir. (bu paylaştırma, ölenin) yapacağı vasiyetten ya da borcundan sonradır. babalarınız ve oğullarınızdan, hangisinin size daha faydalı olduğunu bilemezsiniz. bunlar, Allah tarafından farz kılınmıştır. åžüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (nisa 11)
devamını gör...
-emzirmeyi tamamlamak isteyenler için- anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler. onların (annelerin) yiyeceği, giyeceği, örfe uygun olarak babaya aittir. hiçbir kimseye gücünün üstünde bir yük ve sorumluluk teklif edilmez. -hiçbir anne ve hiçbir baba çocuğu sebebiyle zarara uğratılmasın- (baba ölmüşse) mirasçı da aynı şeyle sorumludur. eğer (anne ve baba) kendi aralarında danışıp anlaşarak (iki yıl dolmadan) çocuğu sütten kesmek isterlerse onlara günah yoktur. eğer çocuklarınızı (bir süt anneye) emzirtmek isterseniz örfe uygun olarak vereceğiniz ücreti güzelce ödediğiniz takdirde size bir günah yoktur. Allah'a karşı gelmekten sakının ve bilin ki, Allah yapmakta olduklarınızı hakkıyla görendir. (bakara 233)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar