günün konusu

seçim. (resmi seçim tarihi ve geçmişi , seçim ve seçmen halleriyle ilgili tespitler, düşünceler, absürd başlıklar, tanımlar..)
bugün son gün. dökelim içimizdeki kurtları.
devamını gör...
açılmayan başlık kalmasın diye sözlük yönetimine tavsiyemdir: şehirler, üniversiteler ve edebiyat konuları da sırayla seçilsin. çünkü "getir" ya da "ara" kısmında açılmayan bir sürü başlık var. bu üç konu bayağı kapsamlı. bir şehri ziyarete gidince, bir üniversite hakkında fikir sahibi olmak isteyince yahut bir edebi eser okumak isteyince sözlük yazarlarının bu konuda yazdıkları yorumlar benim için önemli. naçizane fikrimdir, zayi olmasın.
devamını gör...
"anneanne-babaanne-dede halleri, tavırları, torunlara ve çocuklara bakış açıları, aksi olma halleri, teknolojiye anlam verememeleri, buralar eskiden dutluktu tarzı sözleri vs.."
devamını gör...
"eğlence kültürü, gece hayatı, popüler kültürde eğlence algısı, eğlenmek için neler yaparız, hobiler, oyunlar, bilgisayar oyunları, festivaller, yalnızken nasıl eğlenilir, uydurma oyunlar.

çocukluk oyunları, yakartop, yerden yüksek, deve cüce, el kızartmaca, evcilik, misket, istop, yakartop, dokuztaş, ördek suya daldı, parmak güreşi, kulaktan kulağa, vs.."
devamını gör...
gecenin konusu;

köşe yazarları
roman yazarları
öykü yazarları
senaryo yazarları
şarkı ve türkü sözü yazarları
tarih yazarları
aforizma sahipleri
nakilciler
sanal ortam yazarları
şairler
halk ozanları
karikatür çizerleri
çizgi film karakter çizerleri

bugün entelektüel, genel kültüre ve bilgiye dayalı tanımlar ağırlıkta olacaktır.
devamını gör...
gabon değildir!

noluyo ya, bi gabon muhabbeti gidiyor?

konuyu söylüyorum:

günün ağırlıklı konusu; esnaf lokantaları, fast food şubeleri, çalışanlar, garsonlar, restoran artistlikleri, hesap ödeme diyalogları, şef garson tavırları, kendin pişir kendin ye, açık büfe, ucuz yemekler..

kelamınıza kuvvet, zihninize bereket..

elbette konu ilginizi çekmezse dilediğiniz başka bir konuda yahut konularda yazabilirsiniz, bu sadece sözlük konseptine göre yapılmış bir hatırlatmadır..

saygılar
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar