güven adıgüzel

son istasyon çetesinin elemanlarından birisi, fünyesi kalemidir... anarşŸist sert yazılarıyla tanınır, kendisini beğŸenmişŸ biri olduğŸunu söylüyorlar...
devamını gör...
son istasyon dergisi çete öncülerinden. hep söylemek isteyip fakat bir türlü söylemeye fırsat bulamadığımız konularda kalemini cesurca konuşturan yürekli kişi...

terli terli su içmekte ısrarlı olduğunu söylüyor...
devamını gör...
"hüsnü, ne zaman gebereceksin? aslında filistinli bir çocuğun tuzlu gözyaşlarında boğulmalıydın sen. çünkü ömer Allah’tan korkardı, sen korkmuyorsun! dünya hakkını kullandı ve kaybetti, sana yol açtık, taç koyacağız başına. kendini sattın hüsnü. åžarkıyı sattın. devrimi sattın. hayalleri sattın. mısır’ı sattın hüsnü. özgürlüğü sattın, bir halkın gülüşünü sattın. la-hüsnü, la-mübarek! tutankamon seni çağırıyor yanına!.." demiş güzel insan.
devamını gör...
artizin biri. dergi işlerinde koşturacağına ajanslarla çalışsın. podyum işlerinin altından ziyadesiyle kalkar.

tanım: ezik islamcıların sevdiği insan. mış.
devamını gör...
güven adıgüzel hakkında, artiz, kendini beğenmiş v.s gibi tabirlerin onu hiç tanımayan insanlar tarafından yazılmış olması muhtemeldir. oysa; mütevazı, sıcakkanlı, tanıştığı insanları hemen saran, efendi ve delikanlı bir adam olarak tanınmıştır. ankara ihtiyar çevresiyle kalbi akrabalığı bulunur, aynı zamanda mekanın yayın organında yazıları da yayınlanır. hakan albayrak-murat menteş ekolündendir. son istayon ve çete gibi ateş gibi iki dergi çıkarmış, tür olarak şiir-muhabbet-aksyon olarak adlandırdığı sıradışı bir kitap yayınlamıştır(bkz: kimse kıpırdamasın) Adana merkezli bir dergiye omuz vermiştir. (bkz: edebi müdahale) Ayrıca bir internet sitesinde haftalık yazılar yazmaktadır.-pazartesi günleri- (bkz: izdiham.com)

kendisiyle yapılmış bir röportaj için; http://http://www.on5yirmi5...

ayrıca; güven adıgüzel kimdir?
güven adıgüzel m.s. 1983 yılında izmir'de doğdu. doğarken ağlamaması şüphe uyandırsada görevli olarak doğduğu anlaşılmadı. fakir ama onurlu bir genç olarak karizma yaptı. bir kaç kez feleğin çemberinden geçme teşebbüsünde bulundu. hep kravatlı bir işinin olmasını istedi ve bu isteğini kısmen de olsa gerçekleştirdi. a.ü iktisat mezunu. muhtelif dergilerde şiirleri, gazetelerde makaleleri yayınlandı. dört kıtaya ayak bastı. eşkâlim rehin ve hiç adında hiçbir yerde bulunmayan iki kitap çıkarınca havaya girdi. åžu sıra romantik-anarşist dergi son istasyon’un editörlüğünü yapıyor. dünya’da bir yerde yaşıyor. ‘bir gün her şeyi bırakıp bir balıkçı kasabasına yerleşeceğim’ tribinde. öldüğünde adının ruhuna yakışacak şekilde çıkmaz bir sokağa verilmesi kentsel dönüşümsel vasiyetidir. politik anlamda post-hümanizme, lolipop anlamında ise kivi aromalıya yakın duruyor. åžiirlerinin oda sıcaklığında okunmasını tavsiye ediyor. evsiz ve iki balık babası. orta düzeyde sanskritçe biliyor.
devamını gör...
"sobelenen çocukluğuma döndü içim
her taraf coca cola her yanım işgal
soğuyunca içilir ancak emperyalizm
kefen parasına yüksek faiz" gibi bir çok dizesiyle 70 sayfalık kitabına koca bir dünya sığdırmış adam..kimse kıpırdamasın!
devamını gör...
1983 izmir doğumlu son istasyon ve çete dergilerinin editörlüğünü yapan şair, yazar. adı ve soyadı gibi güzel insan.
devamını gör...
son istasyon, çete, ihtiyar, izdiham ve en sonunda racon ile dergi dünyasının duayenlerinden..
şair olmadığını iddia eder ama bir şiir kitabı vardır.. şiir yazmayı düşünüyor musunuz sorusuna hayır diye cevap vermiştir..
mütevazi bir yazar, mesleğini seven bir polistir..
(bkz: kimse kıpırdamasın)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar