güven bana

atv de yayınlanan tamer karadağlının sunuculuğunu yaptığı saçma sapan bilgi yarışması. ilkokul seviyesindekilere hitap eden sorular soruluyor. dün ilk defa izledim. adamın biri kuran çarpsın düğmeye basmayacam ne diye yemin etti ama bastı. diğer yarışmacı şaşırdı basan arkadaşın anası da destekledi. benim oğllum böyle akıllı ne diye. yazık lan valla yazık.
devamını gör...
atv' de haber konusu olan yarışma.

Allah ve kuran adına yemin ederek daha sonra yemininden dönen yarışmacının, gelen tepkilerin akabinde tekrar sözünden dönüp "parayı diğer yarışmacıyla paylaşacağım " demesini izledik.

bu konuda bir yorum yapmayacağım, çünkü yeminine sadık biri olarak başkasını kınarsam olmaz.
devamını gör...
dün geceki bölümünde yarışan kızın karakterinden, dürüstlüğünden, güzelliğinden fevkaladenin fevkinde etkilendiğim garip yarışma. insanlar para için nasıl satış yaparın canlı örneği.
devamını gör...
insanı insan yapan, insana özgü değerleri, insanın zaafını kullanarak, insanı insanlıktan çıkaran iğrenç program. * içkin insanı aşkın Allah(c.c.)'a bağlayan manevi değerlerin bu toplumda hala karşılığı var. eğer bu program insanı 'ekonomik hayvan' olarak gören batıda yapılsaydı göze batmazdı. bizim genlerimizde batının maddeciliği değil, doğunun maneviyatçılığı var. sureti haktan görünerek iktidardan ihalelerle milyarları cebine indiren ilgili televizyonu ve sahibini, toplumun dokusunda oluşturduğu tahribattan dolayı kınıyorum!
devamını gör...
atv nin bilgi yarışması kasması sonucu ortaya çıkmış, tamer karadağlı'nın gereksiz ve tuhaf kuul olma çabalarıyla da sıvanmış olan dandirik şov.
katılanların da nası bi kafa yapısına sahip olduğu merak konusu. ben çok iyi adam satarım, üç kağıtçının dibiyim dur bi şuna katılayım gibi bişi mi oluyor ki acaba.
devamını gör...
az önce izlediğim bölümde kabe'nin etrafını yedi kez dönmeye ne denir sorusuna verilecek cevap için beyin fırtınası yapan kızımızın;
-aaa hacı olabilir mi acaba dediği yarışma.
sunucu bunun üzerine soruyu değiştirip;
-hacıların kabenin etrafında yedi kez dönmesine ne denir dedi.
şükrediyorum,yinelenen bu soru üzerine cevap olarak aa kurban falan demedi diye,bu günlük bu şok yeter çünkü.
devamını gör...
ilk kez dün akşam izlediğim yarışma programı. ben açtığımda genç bir kadın ve erkek birlikte yarışıyorlardı ve onlar adına utandım. cehalet akıyordu her yerlerinden. akdeniz bitki örtüsüne tundra cevabı vermek, akdeniz bölgesinden şehir adı söyleyememek, karadeniz bitki örtüsüne maki demek ve hatta cevabını bilseler de, cevap verene kadar düşünme aşamasında hidrojenin simgesini bulana kadar ölüp ölüp dirilmek ve elendikleri soruda da sığır yavrusuna oğlak demek...

müge anlı bile artık dayanamadı ve sinirlenip eleştirdi. ilgi alanlarını sorduklarında da verdikleri cevap hiç şaşırtmadı: gezmek ve sosyal medya. hatta erkek yarışmacı kitap da okuyorum dedi ama sanırım şeyma subaşı'nın kitabı gibi olanları okuyor. yoksa önemli olan okumak, öğrenmek değil ki, neyi okuyup öğrendiğin. neyse ki elleri boş döndüler yarışmadan. bir de vücut geliştirme yapıyorum demişti. sanırım vücudu geliştirirken beyin geriledi. yoksa başka açıklama gelmiyor aklıma.

onlardan sonra ise biri avukat onur burak büyüksökmen, diğeri de pazarda kumaş satan mevlüt adlı iki güzel insan yarıştı. hatta pazarcı mevlüt daha önce satış yaparken klasik pazarcılar gibi bağırmak yerine, kendi uydurduğu şarkıları söyleyerek satış yaptığı için dikkat çekip show haber'e de çıkmıştı. ikisi de soruları çok iyi performans göstererek geçtiler ve son soruya dek geldiler. toplam para 80 bin küsür liraydı ve o ana gelene dek ısrarla butona basmadı ikisi de. hatta aileleri ile bir araya gelip görüştüklerinde ikisi de ailelerin baskılarına rağmen reddetti butona basmayı. son aşamada ise avukat, pazarcıya butona basmasını söyledi ve pazarcı başta reddetse de avukatın ısrarı sonucu istemeyerek de olsa basıp 40 küsür bin aldı. pazarcı arkadaş ise son sözlerini söylerken kendini tutamadı ve ağladı. onlardan önceki o iki beyin yoksunu, kendileri gibi 50 kişi daha bulup toplasalar, şu iki güzel adamın bir tanesi bile etmez. insanlık dersi verdi ikisi de dün gece. ikisinin de yolunu açık olsun.
devamını gör...
avukat pazarcıya parayı kazanması için imkan vermişmiş içerikli vb. atv yarışması, kurgu gibi görünen bir çok yarışmasından biri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar