güven sözlük

kendi koyduğu kurallara uymayan hiç kimse tarafından sevilmeyen twitter da bir hesaplarla hastang yapıp kendi kurallarına kendi uymayan yazarların hesaplarının şifresini değiştirip yazarlar adına entry giren kişisel bilgilere saygı duymayan çomar yuvası.
devamını gör...
kendi halinde bir sözlüktür, kimseyle bir derdi yoktur. tek derdi yazmak, çizmek, okumak olan insanlara kapısını açar. reklam değil görüştür. deneyebilirsiniz.
devamını gör...
valla beni orada engellediler.

hiç de öyle güven söz konusu değil.

formata uygun yazıp, fikirlerine karşı gelmeniz çok önemli değil.

bir de sözlüğü eleştirmek yasak.

ciddiyim bakın, isteyene de yazar ismimi söylerim orada, silik artıklarına da ağla yazıyorlar ergence.

isminin hakkını vermeyen platform.
devamını gör...
sol framesi sadece anket dolu başlıklar olan sözlüktür. en sevdiğiniz turşu, en sevdiğiniz yemek, en sevdiğiniz bilmemne.
bilgiye dayanan üç beş tanımsa vikiden falan kopyala yapıştırdır.
zaten aklı başında yazarları 15 gün zor dayanıp kaçarlar. benim gibi sabırla belki bir kalite yaratırım diyen insanlar da büyük terbiyesiliklere uğrarlar.

zaten yüz yazar mevcudunun 51'i feyk hesaptır. böyle sözlükçülük olmaz.

sözlüğü iki satır eleştirseniz, sizden habersiz şifrenizi değiştirirler. girilerinizi silme cesaretleri yoktur. sözlüklerinin ne kadar küçük bir yer olduğu bilinsin istemezler.

ve şu an 1028 girim benden izinsiz olarak orada duran sözlüktür.
devamını gör...
içinde 1028 girimin hala durmasına rağmen şu an beni okumak için bile içeriye sokmayan sözlük. ve bir arkadaşımın söylediğine göre kendileri çalıp kendileri oynamaya devam ediyorlar mahlasımla. maksadım kişisel sorunlarımla başınızı ağırtmak değildir. sadece siz sözlük sakini dostlarımı böyle illegal durumlara karşı uyarmayı bir borç bilirim.
devamını gör...
yazar olduğumda bana bir hi bile dememiş sözlük. aşk olsun burada yetkili abiler ve ablalar hoş geldiniz diyor onu bile esirgediniz benden. halbuki size minnoş minnoş binlerce entry yazabilir çılgınlar gibi yazar getirebilirdim. neyse yine de geç değil kıps kıps.*
devamını gör...
benim girilerimin "anti2" çakma mahlasıyla copy paste edildiği sözlüktür. bunu hangi site yöneticisine söylesem beni engellemekteler.

bu kadar terbiyesiz, emek hırsızlığı olabilir mi? oluyor işte.
devamını gör...
son zamanlar kambriyen patlamasını aratmayacak şekilde kadın mahlaslı ve profil fotolu yazarlarının arttığı sözlük. maşallah hocam maşallah.

eğer hala oralarda yazıyorsanız harun abilerine dikkat etmenizi salık veririm.
devamını gör...
yaklaşık 5500 girdi yazdığım, ayrıca şahsıma yönelik haksızlık yapıldığına kanaat getirdiğim için deyim yerindeyse pılımı pırtımı toplayıp yazmış olduğum bütün girdileri tamamen sildirdikten sonra terk ettiğim sözlüktür. zaten benden başka birkaç yazar hariç sözlükte yazan yoktu, puan sıralamasında birinci olmuştum. davetiye sistemi olduğu için davet edilen arkadaşların yazar olmasına binaen daha fazla puan veriliyordu, hatırladığım kadarıyla 6 arkadaşımı sözlüğe davet etmiştim, anlamadan bilmeden davetlerime karşılık bir yazar başka sözlükte ''puanını yükseltmeye uğraşıyor...'' benzeri hiç de etik olmayan yorum yapmıştı.

halbuki güven sözlük bana ekonomik açıdan fayda sağlamıyordu, aksine ben canla başla yazıyordum. 5500 girdi yazmak kolay değil, ve ben yerine göre boş-dolu başlıklar açıyordum. yazarlara bilgi bakımından bir şeyler katacak başlıklar açıp girdi yazdığım gibi, yazarların yüzünde tebessüm oluşturacak boş başlıklarda açardım. yazarlar dediğime de bakmayın, haddizatında aktif yazar sayısı zaten en fazla 15 kişiydi.

hülasa, güven sözlüğü sözlükten sorumlu yetkili kadrosundan bile daha çok benimsemiştim yetmedi yöneticisi olduğum sözlük gibi sahiplenmiştim. ''bu kadar sahiplenecek ne vardı?'' evet öyleydi, altı üstü bir sözlüktü zaten. fakat ben yazmayı seviyorum, paylaşımcı biri olarak insanlarla ortak değerleri paylaşmayı seviyorum. fakat anladım ki bu sevginin karşılığı haksızlık olabiliyor. burada güven sözlüğü kötülemeyeceğim, bana yakışmaz. yapıcı-olumlu eleştiri de bulunuyorum çünkü iyi insanlar tanıdım, sözlüğün bana da kattığı şeyler oldu.

gelgelelim sözün özüne, interaktif sözlüklerde ''bot'' olarak bilinen ''tdk'' mahlaslı hesaplar varmış, mevzubahis bot hesap interaktif sözlüklere ''tdk'' internet sitesindeki kelimeleri ve anlamları sözlük formatına uygun biçimde başlık olarak açıyor. yeri gelmişken bahsedeyim güven sözlüğün interaktif sözlükler sıralamasında aniden yükselişe geçmesi başarısında benimde önemli payım var, kendimi övüyormuşum gibi anlaşılmasın gerçeklerden bahsediyorum. her neyse, sabah bir uyandım sözlüğe girdim bir gece de ''tdk'' adlı bot hesabın ''8000'' girdi yazdığını puan sıralamasında beni de geçerek birinci olduğunu gördüm. derdim puan sıralamasında tahta oturmak ya da en fazla girdi yazmak değildi hiçbir zaman, ama bunun yanlış olduğunu haksızlık yapıldığını ifade ettim yetkili yazarlara.

kendileri bana sorunun çözüleceğini, sıkıntının giderileceğini söyledi. fakat ben aşırı irrite olmuştum, çünkü doğrudan sahiplendiğim sözlüğümüze karşı adeta dalga geçilmiş gibi hissettim. akabinde sözlük sitesinin açığı olup olmadığını sorguladım, iyi-kötü yazan çoğu yazarın emeklerine ne olacağını sordum, bir gece bile değil birkaç saat içerisinde bu kadar farkla sözlüğün havasını değiştirmesini kabul edemedim. her ne kadar diğer sözlüklerde bu bot hesap olsa bile, güven sözlükte doğrudan sıralamaya girmesi gerçek bir yazarmış gibi yer bulmasına anlam verememiştim.

yalan yok bana saygı duyan beni seven yetkili yazarlar vardı. sözlüğe verdiğim emeğin farkında olan benimle özel olarak ilgilenen ayrıca yazdıklarımı keyifle okuduğunu söylüyorlardı. kısacası yine belirteyim ki bu olaylar dahi yaşanırken aramızın hiçbir yazarla kötü olmadığı gayet mutlu mesut geçindiğimiz doğrudur, fakat benim artık sinirimden çatladığım nokta ''ip'' adresime özel olarak görsel yerleştirmişlerdi. siteye giriş yapmak istediğimde hesabımdan kendi kendine çıkış yapıldığını fark ettim, (ağla) verilmişti bilinen tabiriyle ban atılmıştı, yetmedi tekrar sayfayı yeniledim ve tekme atılmış kapıdan kovulmuş görsel ile karşılaştım! şaka gibi değil mi? maalesef gerçek.

güven sözlük artık benim için ''güven'' kelimesini karşılamıyor. yapılan haksızlık daha sonradan çözüme ulaştırılmış bile olsa, insan kırıldığı yeri unutmuyor maalesef. kararımı verdim yaklaşık 5500 girdiyi tamamen sildirdim, herkes yapamaz bunu. ben yine de fark ettiğiniz üzere sözlüğü kötülemedim, olumlu-yapıcı eleştiri de bulundum. sözlüğün olumsuz olarak eleştirilecek yanı çok fakat gerek görmüyorum. güven sözlükte yazıp-yazmamak tamamen size kalmış, fakat ben uzak durun derim. zaten bomboş pek yazan yok, sözlüğe değer veren yazarları sözlükten soğutur ve yaşına uygun davranmayıp çocukça hareketler sergilenirse doğal olarak aktif yazar da olmaz, yeni kayıt olmuş yazar sayısında artışta olmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar