güzel kadınlar çirkin erkeklerle evlenir

eskiden beri bilinen lakin iletişim yollarının gelişmesi ve her eve kadar girmesi ile kesin olarak kanıtlanan bir önermedir efendim.

günümüzde televizyon ve internet kanalıyla öğreniyoruz ve görüyoruz ki, güzel kadınların kahir ekseriyeti "çirkin" erkeklerle evleniyor ya da hayatını geçiriyor. çirkin derken hakaret anlamında söylemiyorum hani şu meşhur biscolata erkekleri gibi olmayan ve benim de içine dahil olduğum büyük çoğunluktan bahsediyorum.

lütfen kimse "güzellik - yakışıklılık görecelidir" muhabbetine girmesin. şu an felsefe yapmıyor, hayatın bir gerçeğinden bahsediyoruz. şu biscolata erkekleriyle yan yana durunca o "görece" nin yerle bir olduğunu tüm erkekler olarak biliyor ve kabul ediyoruz. *

gelelim konumuzun özüne. kadınlar neden çirkin erkekleri tercih ediyor?

sebepler elbette çok çeşitlidir fakat genel olarak şunları sıralayabiliriz:


1. yakışıklı erkek sayısı dünyadaki erkek nüfusu dikkate alınınca zaten çok azdır.

2. bu az sayıdaki yakışıklı erkekler, gençlik dönemlerinde kendilerine sarkıntı olan güzel kızlarla -genel olarak- birçok haltı yedikleri için, tüm güzel kızları o halt yedikleri kızlar gibi görürler ve bu yüzden onları evlilik için ideal "eş" olarak düşünmezler. "bu güzel bir kız, kim bilir ne cevizler kırmıştır" korkusu bizzat kendi hayatlarında tecrübe ettikleri hatıralarla da tasdik olunca bu yakışıklı erkekler evlilik için vasat ya da vasatın altında güzel olan kızları tercih ederler. (kadınlar arasında çokça söylenen "çirkin şansı" denilen söz buradan gelmektedir.)

3. yakışıklı erkekler, eğitim alıp kendilerini geliştirmeleri gereken gençlik dönemlerinde kızların çok ciddi tasallutu altında kaldıklarından dolayı genel olarak başarılı bir eğitim hayatı geçiremezler. bu durum onların -şayet mirasyedi değillerse- toplum hayatında vasat bir gelire sahip olmalarına neden olur. güzel kadınların hemen hepsi ise flört için yakışıklı erkekleri seçseler de, evlilik gibi önemli bir iş için genellikle zengin, güçlü ve itibarlı erkekleri seçerler. o sebeple güzel kadınların evlendiği erkekler çirkin fakat ya çok zengin ya da itibarlı bir meslek sahibi kimselerdir. (doktor, avukat, iş adamı...)

4. gençlik döneminde kızların tasallutuna maruz kalmayan benim gruptaki erkekler ise kendilerini ya eğitime ya da bir meslek öğrenmeye yönlendirirler. çok genç yaşta kendisini para kazanmaya adayan bu çirkinler güruhu kısa sürede bir evin reisi olacak seviyeye gelir ve vasatın üzerinde bir güzelliğe sahip hatun kişilerin ve onların "iyi damat" arayan ailelerinin aranan koca - damat adayı oluverirler.

sonuç:

bu sıraladığım dört maddenin istisnaları elbette vardır lakin genelleme icap ederse hal-i hazırdaki dünyanın durumu bu minvaldedir. itirazı olan varsa bir sonraki entryi kendisine ayırdım. buyursun yazsın. *
devamını gör...
kadın bakış açısı;
güzel kadınlar çirkin erkeklerle evlenir çünkü birileri onun güzelliğinin kıymetini bilmeli ve hakkını vermelidir.
evet gerçek sebep budur. ve bir kadın daha güzel olan taraf olmak ister çünkü kadınlar bahtsızlıkları gereği aldatılmaya meyillidirler.
kıymetlerini bilecek adamı bulma çabalarının sonucunda güzel kızlar çirkin erkeklerle evlenir sonucu çıkmıştır. *
son olarak: önemli olan iç güzelliktir. ki bu da yakışıklı erkeklerde hiç mi hiç mevcut değildir. kızlar yakışıklı erkeklerde ahlak namına pek bir şey bırakmamışlardır günümüzde.
devamını gör...
güzel kadın-çirkin erkekten ziyade;

güzel kadın-zengin erkek eşleşmesi vardır ki esas olay budur.

sonuç olarak; herkes istediğini almıştır.
devamını gör...
güzel kızın uzun süren sevgilisizlik zamanı sonrası ya nasip diyerek başladığı birlikteliğin sonunda gelen evliliktir.. yakışmamak bir yana kızın abazalığı bu birliktelikte öne çıkan en büyük etkendir. eğer güzel kızın abazalığı beynine vurmamışsa böyle bir şey yoktur. neden anlamamakta bu kadar direniyorsunuz ki... durum çok basit, çirkin dediğiniz erkeğin neden tercih edildiği konusundaki noktaya değinelim.. çirkin erkek, kadını birey olarak kabullenmeyi başarmıştır ve saçma sapan genellemeleri, takıntıları yoktur. sanattan, siyasetten, edebiyattan, cinsellikten bahsederken önyargılı olmaktan ve tabuların çirkinliğine saklanmaktan ziyade, tüm benliğiyle "insan" olmanın erdemini kavramıştır. kadını mutlu etmeyi biliyordur. kitap okumayı ruhsal bir gereklilik olarak kabul etmiştir. "kadın parayı sever" mottosunu bir kenara bırakıp, özgüveniyle hareket etmeyi tercih ediyordur. tüm bunların hiç biri mevcut değilse cinsel performansı ultra süper olduğu içindir.
devamını gör...
kadınlar 20'den hadi 22 olsun önce sadece tiple ilgilenirler, arkadaşlarının beğenmesini de dikkate alırlar ve bu doğrultuda seçim yaparlar. 22 ve sonrası ise tipi ikinci plana atıp daha stratejik bakarlar adaylara. ve dahi evlilik hususunda hiçbir kadın yoktur ki kocam çok yakışıklı olsun diyen. kaybetme korkusu daha seçim aşamasına bile gelmeden yerleşir bünyeye. hele de papua yeni gine'li araştırmacıların bile istatiktiğini tuttuğu sahipli erkekler, kadınlar tarafından daha çok beğenilir tezi de varken, öyle bir hataya düşmek istemezler. *
devamını gör...
bu meseleyi bir yurdum insanı bir de ne alakaysa schopenhauer bu kadar kafaya takmıştır. kendisinin eserlerinden birinde şöyle bir açıklama geçer:

kadınlar, irade sağlamlığı, kararlılık, cesaret ve belki de dürüstlük ve iyi kalplilikten büyülenirler. buna mukabil zihni-fikri niteliklerin kadınlar üzerinde doğrudan yahut içgüdüsel bir gücü yoktur, bunun çok basit bir sebebi vardir, çünkü bunlar babadan devralınan nitelikler değildir. erkekteki zeka eksikliğinin kadınlara herhangi bir zararı dokunmaz. doğrusu fevkalade bir zihni üstünlük hatta deha, kadınlar üzerinde olumsuz bir etki bile doğurabilir.
bu sebepten ötürüdür ki kadınların sık sık budala, çirkin ve kaba saba bir erkeği iyi eğitilmiş, zihni nitelikleri yüksek, nazik bir erkeğe tercih ettiklerini görürüz.
devamını gör...
temelinde erkeklerin seçerken büyük oranla göreceliğe kadınların ise sadakate ve güvene öncelik vermesi ile alakalıdır.elbette sadakat ve güven bir erkek için de çok önemlidir fakat birinci öncelik her zaman için hoşlantı olmuştur.kadın da ise erkeğin bıraktığı intibadır.dolayısı ile erkek güzel kadınla , kadın ise güvenilir erkek ile evlenmiş olur.
devamını gör...
tolstoy'dan bir şamar kazandınız hacılar. adam yıllarca çirkin oluşunun acısıynan yaşamış, gitmiş çirkin bi kadınla evlenmiş. çirkin kadın dediğime bakmayın, kendi beyanı lan bu. bence çirkin kadın yoksdskkalaudyrdffggg..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar