#ilişkiler  #özgürler 

şaşmayan gerçektir. bir kız güzel oldu mu, onun kapısında biter zenginler ve yakışıklılar. biz severiz, onlar alır. bu maalesef en dindarından, en sekülerine kızlar için böyle...

para her şey değil... derler, emmeee para da yoksa tercih listesine almazlar.

kimse nasip, kısmet edebiyatı yapıp beynimi attırmasın, bu nasip- kısmet hep zenginlere mi lan!!!
devamını gör...
davul bile dengi dengine çalar, diye atasözümüz var hocam. bence atalarımızın dediklerine kulak vermeliyiz.

tanım: yadırgamadığım tercihtir.
devamını gör...
normal bir tercihtir. bu çoğunlukla böyle olmuştur, öyle olmaya da devam edecek.

(bkz: işçisin sen işçi kal)

hem çirkin ve fakir olan erkek için de iyidir bu. o güzel kız bir gaflete düşüp fakire varsa, cicim ayları geçince hayat zehir olacak ikisine de. iyi böyle, oyna devam. *
devamını gör...
güzel kızlara çirkinsiniz diyerek bu sorunu çözebiliriz gibi geliyor. yoksa yakışıklı olmak çok kolay bir şey değil. para her türlü kazanılır.
devamını gör...
bu mantığa göre bütün güzel kızları yakışıklı ve zengin erkekler kapar. lakin durum böyle değil. sürüyle tipsiz fakir erkek güzel kadın ilişkisi varken bu teori çürür.

çok zengin olmak ya da çok yakışıklı olmak ünlü olmak vs tabiki çok büyük bi avantaj lakin para , zenginlik ve yakışıklılığı olup da mal olan bir erkeği hiç bir kadının sindirebileceğini sanmıyorum.

fakat her kadın zenginlik ister. niye istemesin ki? gayet doğal. bu adam parayı bulduysa zaten zeki bir adamdır aynı zamanda sosyal çevresi geniş bir adamdır aynı zamanda itibarı ve saygınlığı olan bir adamdır diye düşünür. doğuştan güç eksikliği bulunan kadının da böyle bir güce boyun eğmesi gayet doğal.
devamını gör...
bu bir döngüdür. güzel kızlar zengin erkeklerle evlenir. bunların zengin çocukları olur onlar da gider güzel kızlarlarla evlenir sonra bunların çocukları olur falan filan böyle gider. arada hafif bir çirkinlik olsa bile estetik falan halledilir yani. paraya bak be!
devamını gör...
şimdi arkidiş yediğimiz bazı meyve ve sebzelerin vitaminleri kabuğunda değil mi !! insanoğlununda demek ki vitamini kabuğundaki dış görünüşüne bakıyoruz.
atalarımız ne demiş " saatte nacar kadında macar" yada ne bileyim sonny geyşa suzuki japon kızlar kuzuki... neyse konu dağıldı. olay bu yani.
devamını gör...
sistemin bir şekilde işleyen algoritmasının bir kısmını teşkil eden fonksiyondur.
mesela hayatı boyunca benim gibi hiç bir erkeği tercih etme yetkisine sahip olmamış kızlarla hiç güzel bir dişi tarafından tercih edilmemiş erkekler de var. bu da güzel kız- zengin yakışıklı erkek piyasasının dışında kalan lig oluyor. herkes kendi yağında pardon cilvesinde kavruluyor işte.
devamını gör...
zengin kısmına katılırım ama yakışıklı kısmı her daim geçerli olmuyor. güzel kadınların zengin olup da o kadar ahım şahım yakışıklı olmayan erkeklere de çapayı attığı görülür. bu hususta en önemli ve belirleyici faktör ve aktörler şunlardır:
şişkince bir cüzdan, sivrisinden bir zeka, yalayıcı bir dil, sağlam olanından bir çene.
devamını gör...
(bkz: yakışıklı ve zengin erkeklerin güzel kız tercihi)
hatta
(bkz: genel olarak bütün erkeklerin güzel kız tercihi)

herkes göze hoş görünene ilgi duyar. elimizde değil kadınlar ve erkekler olarak.

fakat hormonlardansa, duygu ve mantık ön planda tutulduğunda ruh ve kafa bütünlüğünün daha fazla önem kazandığı da aşikar. ne var ki samimi bir biçimde bu fikrin arkasında duranı çok az.

şahsen tipsiz olup iç güzelliğin değerini savunan kişiler, genelde söz konusu iç güzelliğe duyulan sempatiyi sadece karşıdan bekleyip yakuşuklu delükanlıların yahut bir içim su hanımların peşinden koşuyorlar. dahası bu komik ironinin farkına bile varmıyorlar.
devamını gör...
milyon kez yazdım abi, milyon kez. hiç üşenmem yine yazarım. güzel kızların zengin erkekleri tercih etmesi neden birilerini rahatsız ediyor? çünkü onlar, güzel kızların maddi bir haslet olan zenginliğe tamah ettiğini düşünüyor ve içten içe bir suçlama/küçümseme yoluna gidiyor. ama bak orada çirkin kız var. sen neden güzellik/çirkinlik gibi maddi sayılan başka bir haslete tamah ediyorsun? güzel kız zengin erkek tercih ediyorsa ve sen de zengin değilsen seni tercih eden çirkin kıza razı ol? neden gözün bu kadar yüksekte? doğanın kanunu bu. dimi ama?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar