güzel olmak

uhahuahsuhas sözlükte bulunmayan kelimeyi buldum lan. bingo!

şimdi tanım yapalım dostlar;

dış görünüşe göre göreceli bir kavram olan güzelliğin fiil halinin sdaadasdas.


tanıma bak ya..

aslında kimseye yararı ya da zararı dokunmaması gerekendir.

hayat güzel insanlara daha güzel lan. sabah kalkıyorsun, yüzünü yıkıyorsun. muhteşem bir yüzle karşılaşıyorsun aynada. saçlarını yapmana bile gerek yok. bir de yaptığını düşünsene.

makyaj yapmana da gerek yok. herkes iyi geçinir senle. etrafındaki herkes yakınlaşmaya özen gösterir. hep ilgi odağı olursun lan.

misal bikerem keresinde yataktan kalktığım gibi üstüme kotu geçirip basit bir tişörtle mağazaya gidip bir şeyler almaya heveslendiydim.
yüzümü tabiki yıkadım.
her neyse. mağazaya girdiğimzde küçüklüğümden beri çok istediğim görünmezlik özelliğini kazandığımı düşünüyordum. kimse beni fark etmiyordu. ütopyamdan çıkıp pantolonu gibi düşük gelirli görevli bir beyefendiye 'bunun midyumu var mı' dedim. midyum dedim evet. önce baktı bana. gözleriyle uykulu bir bakış attı. bulunduğu konumu değiştirmeyerek, elini hafifçe kaldırdı: aha orda.

-nerde?
+arkanızda hanımefendi.

küfür eder gibiydi ses tonuydu. tırstım sözlük.
direk kabine geçip denedim. tipime baktım. süzdüm kendimi. iyi bir vucudum, kısa boynum, uzun boyum, kalın bacaklarım vardı. gür saçlarım oldukça itici duruyordu. esmer tenimin üzeirinden çıkan kol kıllarım yeni giydiğim tişörtü redderek şahlanmış elektriklenmiş havaya kalkmışlardı. kendime baktım uzunca süre. saçımı açtım. çantamdan çıkardığım toka ile güzelce topladım. biraz ruj sürdüm. hafif pembe tonlu. kol kıllarımı sakinleştirdim. uysallaştırdılar. kabinden çıktım. düşük pantolonlu görevli beyefendi yanıma geldi. az önceki kaba halinden eser kalmamış bir şekilde 'nasıl oldu hanımefendi'
'bence çok güzel olmuş'
'kol kıllarınızla uyum sağlamış'


gibi bir çok iltifattan sonra bana tişörtü sattırdı.

evet dostlar, kısa bir süreliğine de olsa güzel olmalı konulu bir saçmala yaptık. evet, saçmaladık.

şimdi dağılın.
devamını gör...
yakışıklı olmak kriterine göre güzellik daha kolay bir kavramdır. mesela bir kız ufak boylu olsa da uzun boylu olsa da cok abartılı kilolu olmadıkça tombul olsa da zayıf olsa da 100 üzerinden sınıfta kalmayacak kadar 'güzel' olabilir.

ama erkeğe gelince o işte biraz zor.. çok güzel kız gördüm ama çok az yakışıklı erkeğe rastladım.mesela boy, omuzlar çok önemli... sonra kafa yapısı..nedendir bilmem kafası daha dikdörgenimsi erkekler daha yakışıklı oluyor.
devamını gör...
yakışıklı olmak başlığındaki gibi, kimse kendisiyle alay etmiyor burada nedense. güzel olanlar, ukala damgası yemek istemiyor hadi diyelim, peki sevgili güzel olmayan kızlar, ufak bir espiri de mi yok yahu?
devamını gör...
ben güzelim deyip oraya buraya yazmakla olmayandır. yapma, yazma evladım sonra alırlar seni kullanırlar şekerim çelme takıp düşürürler delerler postunu ağzı açık kalıverirsin vallahi.
devamını gör...
güzeller güzellikle yetinmez. yanında zenginlik ister, yanındakilerin de onun gibi güzel olmasını ister, falan filan.

güzeller böyledir işte, az ile yetinmez hep daha fazlasına gider gözü. ama gönlü güzeller öyle midir, kanaatkarlardır vesselam. gönlü güzel insan olabilmektir önemli olan. gerisi bir kaç sivilceye, saçların ağarmasına bakar.
devamını gör...
başa beladır. herşeyin bedeli var güzelliğinin de sözleri boşuna değildir. gerçi bana nooluyorsa. aynada kendimi görünce annecim diye tepki vermekten kendini alamayan biri olarak güzel olmanın ne demek olduğunu bilememenin derin hüznü içerisindeyim.
devamını gör...
seksi olmakla yarışır. ikisinin de can sıkıcı olduğunu düşünüyorum, çünkü insanlar sığ. kişinin kendini görmeden dışını gördükleri için kendi biçtikleri imajı yapıştırıp gerçekmiş gibi davranırlar. velhasıl insanları saçma durumlara sokmaya müsait bir özellik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar