hacca gideceğim altınlarınızı verin okutayım

izmir’de yaşanmış bir garip olay.

“izmir'de, "hacca gideceğim, elinizdeki altınları verin okutup geri getireyim" diyerek 3 kişiyi dolandıran nurettin alınca yakalandı. cezaevi firarisi alınca'nın, 26 ayrı dolandırıcılık suçuna karıştığı ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi.“

https://www.ntv.com.tr/turk...
devamını gör...
hala böyle tiplere para kaptıranlar varya şaşırıyorum. insanlar ne kadar meraklı emeksiz yemeğe. okunmuş altından beklentisi ne, hiç bitmemesi mi. altın yumurtlayan tavuk sat bunlar yerler.

dip not: insanların para hırsını kendince fırsata çevirmiş düzenbaz adamdır.
devamını gör...
benim dikkatimi çeken kısım;
şahsın 26 ayrı dolandırıcılık suçuna bulaştığının devlet tarafından bilindiği halde hala bu adamın dışarıda, hem de yeni dolandırıcılıklar yapma özgüveni ve motivasyonu dolaşması... ülkedeki adalet sisteminin, devlet otoritesinin geldiği durumun özeti.

kimse zaten hakkında kesinleşmiş hapis cezası varmış, daha ne olsun diye savunmasın. bu potansiyelde bir adam için devletin tüm imkanlarını seferber edip yakalaması ve bir daha gün yüzü göstermemek adına cezalandırması lazım. yok ama canını yaktığı, çoluğunun çocuğunun rızkını yediği garibanın biri çekip vursa bu adamı, o zaman çatır çatır işler adalet sistemi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar