haddinibilekşisözlük

tanımı yazan kişinin bir özel okulda "öğretmen" olduğu ve "öğretmenlik fahişeliğe benzer" sözünün, işin tüm cefasını,derdini,sıkıntısını öğretmen çeker sefasını başkaları sürer anlamında yazıldığı açıklanmış. ben tatmin oldum.
devamını gör...
okul boykottayken erzincan yollarını tutup bir alevi köyünde yaptığım iki aylık vekil öğretmenliği saymazsak öğretmenliğin ne demek olduğunu bilen biri olmadığımı söyleyebilirim... öğretmenin ne demek olduğunu bilirim ama kendi öğretmenlerimden...
zor meslek... itibarı neredeyse sistematik olarak yerle bir edilmiş bir meslek... kişisel idealleri olunca bir öğretmenin, hayatın bütün yükleri omuzlarındayken ve geçim derdindeyken yürütülmesinin çok zor olduğunu bu kaba bilgimle bile kestirmek zor değil...

ama bu kötü bir benzetme...

not: ekşiye karşı filan değilim, tam tersi başvurduğum kaynakların başında gelir.
devamını gör...
ekşi sözlük yazarlarının haddi aşmasından daha normal bir şey yok. boşuna telkinde bulunmaya boykot kampanyalarına gerek yok. bunu yapmaya devam edecekler. dava açılma korkusu olmasa bunlarda daha içlerindeki nefreti nadiren kusuyorlar o zaman ekşi sözlüğün yanından geçilmezdi.
devamını gör...
olaya ve duruma oldukça yabancıyım. fakat anladığım kadarıyla ekşi sözlükte öğretmen camiasına karşı aptalca ezberlere dayanılarak saçma sapan bir şekilde saldırılmış. esas itibarıyla bu cümleyi şöyle yazmam daha doğrudur. ''ekşi sözlükte bir geri zekalı aptalca ezberlerle öğretmen camiasına saldırmış''

nihayet dün ekşisözlüğün pena belgeselini izledim. orada bir yazar çok güzel bir tespitte bulunuyordu. hepimiz bir puzzle'ın parçası değiliz. tamamen bizim ülkemize özgü olan, gençliğe, geleceğe çok önemli hizmetler kattığını düşündüğüm sözlük formatının en güzel yanlarından biri de hep buydu zaten.

bir kısım öğretmen camiasının, testesteron bir dille ekşiye, ekşi'nin ilgili yazarının ahmaklığınca bir dille saldırmasını yadırgadım. sanırım ve yazık ki, eğitim camiamızın da önemli bir kısmı 21.yy medya dilinden ve olayından hiç bir şey anlamamış.
devamını gör...
ahlak temelleri üzerine kurulmuş canım ülkemde halen daha nasıl varlığını idame ettirdiğini anlayamadığım ahlak yoksunu, hak-hukuk-had bilmeyen konu başlıkları ve içerikleri ile ekşi, iyice ağızların tadını bozmaya devam ediyor.

tıklanma uğruna elde edilecek gelir için ahlak kurallarını hiçe sayan, bunu da sözde düşünce özgürlüğü olarak adlandıran yöneticileri, sözlüğün baştaki kuruluş amacından sapmasına neden oluyor. ilk zamanlardaki ekşi nerde, şimdiki ekşi nerde. git gide bataklığın dibine sürükleniyor. kendi pimini kendi çekmeye büyük hızla devam ediyor.

siz haddini bildirmezseniz, bunlar daha da saçmalayacak; haberiniz olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.