dünya sözlük moderatörüdür.
hadis i şerif rivayetini aşağıya bırakıyorum.

“bir kimsenin cahiliye âdetince, kavim ve kabilesine intisab ederek (onlardan yardım taleb ettiğini) ve onlarla şereflendiğini duyacak olursanız ona: ‘babanın bilmem nesini ısır!’ deyiniz. ve bunu açık açık söyleyerek, îmâ ve kinayede de bulunmayınız.”
devamını gör...
burada her görüşten yazar olduğunun farkında olan moderatördür. dünya sözlük yazarların babasının çiftliği değildir.herkesin görüş belirttiği bir sözlüktür.görüşlere saygı çerçevesinde yaklaşmayan yazarlar kendi görüşlerini aşağılanmış görmeye mahkumdur. yönetim görüşler arasında sözlük kuralları harici taraf tutarsa karşıt görüşlü yazarların kendini dışlanmış hissedip gideceğinin farkındadır.her ne olursa olsun küfür hakaret argo yasak olup.
bunu bir din kisvesi altında yapmaya çalışmak şaklabanlıktir.ben a varlığına tapıyorum ve de o varlık benim görüşlerime karşı insanlara daha da farklı şeyler isirtmami istiyor.
ama ben bunu getirip sözlük ortamında dile getirmiyorum.
yazılarının çoğu dini ifadeleri suistimal olan din şarlatanları kardeşlik barış çağrısını bırakmış babasının seyinden tutmuştur. babasının şeyi kendi açısından hayati vazifeler üstlenmiş olabilir ve bu buranın konusu değildir.
devamını gör...
kim olduğu fark etmez "sensin müstehcen" denilesi moderatördür. imam ahmed'in müsned'inde geçen, muhaddislerin sahih dediği bir hadise müstehcen demek -haşa- efendimiz'e (s.a.v.) edebsiz demek değil de nedir. sen kimsin ki peygamber senin küçük hafsalanın ölçüleri dışına çıkamasın. ne diyordu bir büyüğümüz: "islam'ı değiştirmeye kalkışmayın, kendinizi değiştirin". cahiliyeden izler taşıyorsunuz olm işte bal gibi, bu suratınıza vurulunca niye alınıyorsunuz; sizi cacık türkler... islamsız türk, cacık türktür.
devamını gör...
iki yüzlüleri hizaya getiren bir hadis i şerif tir.
adam 21 inci yüz yılda batılılardan edindiği hümanizme uymayan herşeye edepsizlik diyor. o kadar zavallı ki bu kişiler. inanmayıp peygambere söven adamın alay etmesini, edepsizlik demesini anlarım. imandan nasibi olmayan kendi kıt aklına iman eden, güzel ve çirkini buna göre belirleyen nasipsizleri de anlarım da müslümanım deyip rasûlullah bunu edepsizliği yapmamıştır diyen ahmakları anlamıyorum. ahmak aklını tam kullanamayan demektir. madem moderatörsün o zaman yaptığın işi ciddiye alıp neyin hakaret olup neyin olmadığını öğreneceksin. bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.

hadi bakalım. hadis inkarcıları, rasûlullah 'a edepsiz diyen 21. yüzyıl hümanistleri, kavmiyetçilik güden ahlaksızlar, cahiller ve daha niceleri dilediğiniz gibi iftira atın hem Allah'a hem de rasûlullah'a. ne de olsa size haddini bildirecek kimse yok.
devamını gör...
gayri ahlaki bir sözü peygambere isnad ettiğinden dolayı peygambere iftira sebebi ile ben de olsam silerdim. peygamber diyesi ki ''git babanın bilmem neresini ısır!'' böyle sapıkça rivayet ve hikayeler dolu bunların kitaplarında. bunların islam'la peygamberle bir ilgisi olamaz. herhangi bir saygın kişiye bile hiç yakışmayacak bu terbiyesiz sözler Allah'ın rasülünün ağzından çıksın! Allah'ın resülü başka bir söz bulamamış da böyle ifade etmiş... ister buhari'de geçsin ister bilmem hangi imam desin böyle bir söz peygamberin söyleyebileceği bir söz olamaz.
> tebrik ettiğim moderatördür. ''hadis inkarcısı'' etiketinden korkup sebebi başka bir şey belirtmişse bilsin ki uyduruk hikayeci şarlatanlara karşı olan hatırı sayılır bir miktar var burada.
devamını gör...
kaç yıllık kafirim, böyle küfür görmedim. hani kâfir bizdik diyeceğim ama..
neyse yine din sizinle tanrı'nız arasında muhterem ve müstakil bir şey, birini ısırmadıkça isteyen ısırma gerekliliğine, tavsiyesine inanabilir tabi
devamını gör...
ibretle okuduğum tanımlara sahip başlık. kimine göre moderatör, peygamberimizin söylemediğini idrak etmiş. nasıl oluyor yahu o. sahihlik idrak kapasiteniz ölçüsünde mümkün o zaman, o yüzden de böylesiniz, şimdi oldu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar