hadis inkarı

hadis inkarı diye bir şey söz konusu değildir. kim ki hadis inkarı, hadis inkarcısı falan diye geveliyorsa islamdan hadisten bihaberdir.

rivayet vardır ve kabul edilir ya da edilmez. hadisler imani bir mesele değildir. kabul edilmemesi = inkar olmaz.

burada esas mesele rivayetin işlerine yarayıp yaramadığı. kendi menfaati ve dini anlayışına uygunsa kabul eder değilse onlar da kabul etmez ama menfaat gütmeyen ve rivayetleri kendi görüş, mezhep, ideolojilerine göre değil de kurana göre değerlendirenleri hadis inkarcılığı ile suçlarlar. bunların dini imanı menfaattir. nitekim yolunda gittikleri hurma satabilmek için bile hadis uydurmuşlardır. yolunda gittikleri hurma satmak için uydurulan rivayetleri peygamber sözü diye kitaplarına almışlardır.
devamını gör...
hadis inkarı: kuvvetli bulmadığın bir hadisi kabul etmeme. imani bir mesele değildir. (bunu da doğru olma ihtimalini göz önünde bulundurarak saygılı bir şekilde yaparsın.)

hadis inkarcısı: hadislerin tümünü birden reddeden fasık. imani bir meseledir. yalnız yukardaki çok ustaca laf çeviriyor ha. başlığı hadis inkarcısı olarak değil, hadis inkarı olarak aç bak onlar da yapıyor de. akh ulan seniii akh
ulan sen yok musun kerata...ahahaha.
devamını gör...
meselenin hiç bir tarafı olmamama rağmen, konuyu deruhte etmekte sakınca görmüyorum. muhammed peygamber sağlığında söylediği sözlerin not alınmamasına dikkat etmiştir. bunun en önemli sebebi ileride müslümanların, peygamberin sözlerini, kuran ayyetlerinden üstün tutma endişesidir.

zannediyorum en büyük günahlardan birisi, Allahın günah etmediğine günah, helal kıldığına günah demektir. islam dinini Allaha ulaşma yolunda bir kapı görmekten öte bir sermaye kurumu haline getirmek isteyenler, ilizyonlar yoluyla, kuranda yer almayan, hatta kuran mantığıyla tamamen çelişen çıkarlarını ''hadis'' adı altında bin yıldan fazla insanlara yedirmişler, insanları da sömürüp yemişlerdir.

açık kuran ayeti, kuran-ı kerimin hiç bir zaman değişmeyeceği ve ekleme, çıkarma yapılamayacağı, hatta bir biriyle çelişmeyeceği yönündedir. hadislerin hiç bir yolla değişmeyeceği yönünde bir ayet var mıdır? yoktur.
inanan insanları kuran mantığına davet edenleri zehirli bir dille linç etmek ne demek ola? hatta peygamber inkarcılığıyla suçlamak ne demek?
bu yapılanlan korkunç suçlardır, kimsenin habarı yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar