bence komik, çünkü eğer peygamberin sözünü kabul etmeyecek kadar onurun varsa sahabenin böyle bir rivayetini de kabul etmeyecek kadar onurlu olman gerekir. öbür türlü peygamberin sözlerini kabul etmeyip, sahabenin söylediğini iddia edilen bir rivayeti delil olarak getiriyorsan o zaman sende fikir namına onur da haysiyet de yok demektir.

not: şahsen, bunun dini bir vecibeyle yazmıyorum, son derece akıl yürüterek tamamen mantık çerçevesinde söylüyorum...
devamını gör...
yalan beyan. sarılma değildir o, o senin yalanındır. kaynağını ver de sarılıyor mu yoksa bir konuşmasında sadece bahsetmiş mi onu görelim bir.

ikincisi; bir rivayette geçen onların gözlerine mil çekin rivayetini hangi senetten kişiden gelirse gelsin kabul etmem. itiraz böyle şeylere zaten. sahabe ya da herhangi bir tarihi kişilik doğru bir söz etmiş, ona kim niye itiraz etsin? tam aksine kayıtsız şartsız sadece nakile bakan adam ''mantık çerçevesinde yazıyorum'' demiş. akılcı nakilci durumundan haberi yok elemanın.

t: bahsetmeyi sarılma olarak lanse edip kafa bulandıran zırva.
devamını gör...
sarılmak değil de karşısındakini onun argümanlarıyla vurmaktır o. her rivayeti kabul eden insanların bu rivayeti de kabul etmesinden doğan bir çelişkiyi açıklayabilmek için kabul edilmiş bir varsayım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar