hafız mustafa

bir nefis tatlıcı/şekerlemeci.

başlığın olmamasına şaşırdım. zira istanbullular bu lezzeti es geçmiş olamaz. eminönü'ndeki yıllanmış işletme. ismail hakkı zade tarafından 1864 yılında kurulmuştur. 148 yıl önceki lezzeti günümüze hala taşıyor olmaları lazım ki hala ayakta.

http://www.hafizmustafa.com...
devamını gör...
efsanevi narlı lokumu damakları şenlendirir. ağır bir tadı yoktur yiyeni asla rahatsız etmez. benim için lokum= hafız mustafa
devamını gör...
20 yıl önce bahçekapı'daki eski yerinde 3 ay çırak olarak çalıştığım pastane. güzel bir ortamı vardı. ta o zaman bile temizliğe çok önem verirdi hafız. sahibi mütevazı bir adamdır.
devamını gör...
narlı lokumları ile efsanevi bir lezzete sahip olan markadır. eğer orda keşkül yemediyseniz çok şeyler kaçırıyorsunuz. narlı lokum & keşkül ikilemini her gidişimde yaşarım.
devamını gör...
anadolu'nun bağrından kopup gelmiş biri olarak daha önce duymadığım bi yerdi. içeri bi girdim, aman Allah'ım, gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalakaldım. 10 milyon çeşit tatlı var. hepsi birbirinden güzel görünüyor. sütlüler, şireliler, pastalar, lokumlar, çikolatalar, şekerler... aheyyyy.

devamını gör...
tatlı kutularını öyle bir kurdeleliyorlar ki gelin olurken ben kendim o kadar süslenmeyi düşünmüyorum. fiyonk 101 dersi açsalar, parası neyse verir alırım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar