haftada 2 gün dersi olan öğrenci

siz ona öğrenci demişsiniz ama düpedüz işsizdir o. kimisi bu durumu güle oynaya karşılar, kimisi de geri kalan günleri değerlendirme telaşına düşüp değerlendiremediğinde vicdan azabı duyar.

yazar burada tabii ki kendinden bahsetmiyor.
devamını gör...
en müthiş duyguların insanıdır. idealizm insana bugüne kadar ne kazandırdı ki? okulda "ba" not getirdi diye ağlayan iyotlardan olacağına gitsin gezsin tozsun. birileriyle tanışsın. kendine bir şeyler katsın. boş vakit geçirmediği sürece haftada 5 gün dersi olan öğrenciden daha çok tercih edeceğim insandır.
devamını gör...
yüksek lisans ya da doktora yapıyordur. ama lisansa göre çok daha fazla ders çalışmak durumunda olduğu için, okula az gidiyor olmanın zevkini yaşayamaz. hayat kendisi için okuma yapmak, orijinal araştırma konuları bulmak, ödev hazırlamak üçgeninde geçer.

sınav olmuyorsunuz, haftada iki gün okula gidiyorsunuz, ne güzel geliyor kulağa dimi. öyle değil işte. üniversiteye hazırlanırken bile bu kadar çalıştığımı hatırlamıyorum. bir de üstüne işi olanlar var, onlar dönem sonunu serumla falan getirebiliyorlar anca.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar