haiti

bir ada ülkesidir. iddialara göre 1996 yılında ölen cumhurbaşŸkanlarının mezar taşŸında şŸöyle yazarmışŸ;--- alıntı ---

"Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anlamışŸ ve uygulamışŸ olmaktan dolayı mutlu öldüm"

--- alıntı ---

kısa bir araşŸtırma sonucunda elde ettiğŸim bilgilere göre 1996 yılında ölen bu cumhurbaşŸkanı haitide binlerce insanın ölümünden sorumlu tutuluyormuşŸ.
devamını gör...
bir ada ülkesidir. iddialara göre 1996 yılında ölen cumhurbaşkanlarının mezar taşında şöyle yazarmış;--- alıntı ---

"Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal ATATÜRK'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm"

--- alıntı ---

kısa bir araştırma sonucunda elde ettiğim bilgilere göre 1996 yılında ölen bu cumhurbaşkanı haitide binlerce insanın ölümünden sorumlu tutuluyormuş.
devamını gör...
1996 yilinda olen cumhurbaskani bulunmayan ulkedir. hispaniola adasinin ucte birlik bati kisminda bulunan 8 milyonluk, kucuk, fakirligin otesinde fakir ama gururlu ve kavgaci vatandaslari olan bir cumhuriyettir.
devamını gör...
amerika kitasinin en fakir ve bakimsiz ulkesidir. maalesef cok siddetli bir deprem gecirmistir. Allah olenlere de kalanlara da yadim etsin ve korusun.
devamını gör...
haiti, amerika'da karayip denizi'nde bir ada ülkesidir. küba'nın doğusunda yer alan hispaniola adasındaki iki ülkeden, batı kısımdaki ülke olup diğer ülke dominik cumhuriyeti'dir.

eski bir fransız sömürgesi olan haiti, kuzey ve güney amerika'da, amerika birleşik devletleri'nden sonra bağımsızlığını ilân eden ikinci ülkedir.

buna karşılık, bugün batı yarımkürenin en fakir ülkesidir ve yönetiminde bir anarşi durumu halen devam etmektedir
devamını gör...
birkac gun once cok siddetli bir depremle yerle bir olmus, amerika kitasinin en fakir ve bakimsiz ulkesi. tas tasin ustunde kalmamis. baskanlik sarayi, parlamonetosu bile yikilmis. imanli kullardan da yardim giderse, ne guzel olur. cunku mumin, yardima ihtiyaci olan insanlara yardim elini uzatan insandir ayni zamanda.
devamını gör...
ne coğrafyasından dolayı batılı, ne renginden dolayı afrikalı ne de kısmen benzeyen kültürlerinden dolayı latin sayılamayan karayip ülkesi. kendine has bir dili, bir dini ve bir alfabesi var.

japonya gibi herhangi bir medeniyete dahil edilemeyen ender ülkelerden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar