hakan şükür

türk futbol tarihinin en cok gol atan eski futbolcu, yeni spor yorumcusu..

futbolcuyken begenerek izliyorduk, attigi golleri alkisliyorduk.. simdi de yaptigi yorumlari begenerek dinliyoruz..
devamını gör...
oynadığı maçlarda etkili olup olamayacağı; henüz sahaya çıkarken anlaşılabilen yegane futbolcuydu sanırım. eğer ki maç öncesinde istiklal marşı vb. seronomilerde başı önde sağa sola salınım hareketi yapıyorsa mutlaka ki o maçtan hayır gelmezdi hakan åžükür özelinde.

ayrıca;

(bkz: futboldan anlayan kadınlar)
devamını gör...
kafasına çarpan ve gol olan pozisyonlarla akılda kalan, yurt dışında top oynamayacak kadar duygusal, bir dönem televole programında anlattığı hiç de komik olmayan fıkralarla hatırladığım futbolcu.
devamını gör...
galatasaray'dan ayrılmayı bir türlü içine sindirememiş, galatasarayın efsane futbolcusu. ancak, onsuz bir galatasaray'ın başarılı olmasını sanki içine sindiremiyor...
devamını gör...
yurtdışına her gittiğinde oradaki türklerle mutlaka biraraya gelen, kendisinden yardım talebinde bulunan hemen herkese destek olmak için elinden geleni yapan, iyi niyeti ve mütevazılığı dillere destan, dünyanın en çok gözyaşı döken futbolcusu.
devamını gör...
başının arkasındada gözlerinin olduğuna inandığım ayrıca tesadüfi pek çok gol atan, galatasarayda 10 kişi üstüne oynayınca başarılı olan ama yurtdışında gerçek bir forvet olmak zorunda kaldığı için başarısız olan futbolcu.
devamını gör...
türkiyenin en iyi futbolcularından biriydi kuşkusuz.
şu sıralar karın tokluguna(!) trt'de spor yorumculuğu yapmaktadır. açıkca pek de bir şey söylememektedir kendisi. canı sıkıldıkca kendisinin nasıl bir futbolcu oldugunu, nasıl goller attığını, nasıl bir santrafor oldugunu belirtir.

ne diyelim, o parayı o adama verenler utansın.


(bkz: yeşil sermaye)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar