hakaret etmeden eleştiri yapabilmek

zordur.

kendini ancak küfür ve hakaretle ifade edebilen yurdum cahilinin sığŸındığŸı tek limandır bu hakir ifadeler. kişŸinin ahlaki yapısını inceleyebilmek, bir fikir edinebilmek adına aslında önemli bir argümandır ettiğŸi sözler.

mevlana'dan geliyor:

"insan ağŸzı bir tencere gibidir, kapağŸı açılınca içinde ne var ne yok anlarsınız!"
devamını gör...
sözlüğümüzün ünlü şiir eleştirmenlerinin iyi yapabildiği bir şeymiş. ama eleştirmenlerin de eleştirilebileceğini unutup , kendilerine gelen eleştirileri hakaret sanıp ağlaşanlar varmış.

dilek tekpiyano'dan onlara gelsin o zaman ; "bahçalarda mor meni, verem ettin sen beni, nasıl verem olmayayım, eller sarıyor seni.."
devamını gör...
saygi duyulma sebebidir. lakin sozlukte en cok gordugum sey bu hakaret meselesi. yok hain, yok kafir, yok hashasi kafasi, yok feto, yok fetos, yok bilmem ne? burasi ihl sözlük ise saygin bir yer ise herkes elestirilerini en dibine kadar yapmali lakin hakaret etmeden.

devamını gör...
gündelik hayatta iki kelimeyi yan yana getiremeyecek tiplerin başvurduğu yöntem genelde hakaret içeren söylemler oluyor. bu tiplerin kelime dağarcıklarının kısıtlı olduğunu düşünecek olursak, aslında aksini bekleyerek bizler bu insanlara haksızlık yapıyoruz.

t: günümüzde özellikle de sosyal medya da gitgide kaybedilen insani vasıftır.
devamını gör...
bazilari icin cok zor olduguna burada dahi sahit oldugum durum. yeni nesil ozellikle, haklarinda uzucu bir sey soylemek istemiyorum ama bazilarinin eline iki kitap almadigi o kadar belliki. kendini ifade noktasinda yasadigi eksikligin olusturdugu hissiyati bastirabilmek adina, siginiyor anlami asla durumu karsilamayan kelimeleri siralamaya. hosgorup geciniz. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar