ülkemizde yeterince mevcuttur. insan bir sorgular oda yok bu referandumun olumlu yanları nelerdir olumsuz yanları nelerdir gelecekte ülkemiz adına hayırlı mı olur düşünmeden sandık başına gidip oy kullanan halktır. bu kesimin kendi düşünceleri de yoktur. kulaktan dolma bilgilerle konuşur ya da malum partinin başındaki adama biyad edip o ne derse doğrudur gibi bir mantık söz konusu. velhasıl Allah islah etsin.
devamını gör...
eminim 100'den fazla kişiye sorup aralarından böyle malca cevap vermiş birkaç kişiyi yayınlıyorlar. bu tarz soruları avrupa'da da sorsanız emin olun bunun gibi hiçbir şeyden haberi olmayan salakları rahatlıkla bulabilirsiniz.
devamını gör...
suçlanmaması gereken halktır. kimseyi hiçbir şeyden haberdar etmeyip kafasına göre hareket eden, milletten hatta neredeyse devletten gizli iş çeviren bir meclisimiz var neticede. efendimizin (a.s.) buyurduğu gibi, "ya rabbi onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı."
devamını gör...
amma dramatize ettiniz lan.
islam devletinde yaşayıp dört halife kim diye sorduğunda aragorn theodore gandalf bilbo baggins diyebilecek kapasitede insanlar var bu kalkmış referandum diyor.
devamını gör...
cahil halktır.

evet, anladık. hayır kullanacaklar çok bilgili, seçkin; evet diyecekler de cahil cühela. kampanya şimdiden dönmeye başladı. tam yüzyıllık hep aynı martaval.

hadi len.
devamını gör...
öncelikle referandumda oy kullanmayacağım.

ama şu cahil halk muhabbetinden de gına geldi. doğru evet oyu kullanacakların birçoğunun neye evet diyeceğinden haberi yok. ama bu da referanduma engel bir durum değil. çünkü demokrasinin sağladığı imkanlardan biri kullanılıyor. isteyen açar bakar. ne yapalım demokrasinin kapsamını yeniden mi belirleyelim. mesela cehalet testine mi tabi tutalım oy kullanmadan önce. lan şu halkla ilgili çomar, cahil vs. gibi muhabbetlerin çeyreğini akp yapsa akp'yi toz duman edip bir de üzerinde tepinirsiniz. ama demokrasi akp'ye yarıyorsa o zaman batsın böyle demokrasi değil mi. doğruya doğru; bu ikiyüzlülüktür.

diğer yandan referandumdan hayır oyu çıkacağına gözünüz kesse o zaman bu halkın cehaletini filan kalmaz her türlü övgüye layık olur.

ha noldu şu iç anadolu çomarını yeniden adlandırma işi. siz onlarla uğraşırken adamlar başkan yapıyor.
devamını gör...
gençlerin önceki parti başkanlarını tanımak gibi bir zorunluluğu yok.
ayrıca siyasetle ilgilenmek gibi de bir zorunluluğu yok.
neyi ispatlamaya çalışmışlar anlamadım.
devamını gör...
halk sanıyor ki evet derse tayyip e oy veriyor

hayır derse chp ye oy veriyor.

bunun böyle bir şey olmadığı lütfen bilmeyenlere açıklayınız bu sizin vatandaşlık görevinizdir.

şimdi burada bile algı oluşturmaya çalışan tekfirci soysuzlar var partizanlıktan gözleri dönmüş salya akıta akıta komplo teorisi kasıyorlar.

bu tip varlıklara cevap verip ciddiye alıp lütfen prim vermeyiniz.
devamını gör...
halk biliyor ki evet derse tayyip'e evet diyor. hayır derse chp'ye gidiyor.

ıster ümmi ol, isterse ordunaryus; siyaset, yaşayan ve yaşanan bir olgudur. herkes bilinçle değil, bilinç dışı ile hareket edecek. bilinçli hareket ettiğini sananlar, iddia edenler ise kendini aldatıyor. bilincdışı çoktan kararını vermiş, bilinç sadece yolunu yapıyor.

şu sözlüğün durumu bile kafi. hayır diyecekler daha önce kaç kere erdoğan veya ak parti'ye evet demiş. evet diyecekler de aynı. vakia istisnalar olacaktır ama kaide bozulmayacaktır.
devamını gör...
egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. k. atatürk

bilgi sahibi olması lazım falan demiyor. kayıtsız şartsız millet ne derse o diyor. demokrasiye hoş geldiniz. beğenmeyen yallah antidemokrasiye.
devamını gör...
insanları aşağılayacak insanın biraz beynini kullanabilme yeteneği olsaymış keşke. 2013'ün videosu üzerinden karalama çabası. oda güzelmiş.devamını gör...
kafa hiç değişmemiş, halka rağmen halkçı, halk bir halttan anlamaz, cahil falan filan bir sürü bilindik saçmalıklar.

chp tarihi bunlarla dolu, bıkmadınız mı yıllarca aynı mavalı okumaktan. sanki hayır diyecek olanlar çok ülvi bir iş yapacak.hiç bir hhalta yaramayacak, ne dünya birincisi olacağız ne de sistem oturmuş olacak. sadece şu olacak, birilerinin kurduğu cari sistem bozulacak, işlemez hale gelecek.bu iyi mi kötü mü onu da yaşayınca görürüz.

bıktık bu saçmalıklardan, daha ne kadar batabiliriz, bu dipsiz kuyunun daha dibi var mı onu deniyoruz şuan. evet, yıllardır bize giydirilen bu deli gömleğini söküp atamadık, şimdi de intihar ediyoruz!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar