haksızlık

#ilişkiler 

ortaokulda dersanede sınıfta hakkı diye bir arkadaşımızın maruz kaldığı eylem..

hakkı nın bir sınavda sınıf yükselmesi gerekiyordu. ve adı yine hakkı olan dersane müdürü hakkı nın hakkını yemişti, ya da görmezden gelmişti. olan garibim hakkı ya olmuştu.
sınıfın geyik potansiyeli yüksek diğer çocukları da "hakkı hakkı nın hakkı nı yedi ehehehe" deyu ortada cirit atmışlardı.. biz de bir yandan hakkı ya üzülürken, bi yandanhakkıdan gizli diğerlerine de gülüyormuştuk. * *
devamını gör...
bazı insanlarınki hezeyandır.girdikleri her ortamda , yaşadıkları her durumda haksızlığa uğradıklarını düşünürler.tüm devlet kurumlarında, hastanelerde , trafikte...genelde 40 yaşlarında ve kadın olan bu insanların çocuklarının öğretmenlerine Allahtan sabır dilenmelidir.sonuçta bu insanların özgüvenleri paçalarından akar ve dünyayla kavgalıdırlar.
devamını gör...
adaletten şaşıldığında ortaya çıkan.

ama asıl mesele ve haksızlığı hem yaygın hem meşru eden şey ise, haksızlığa uğradığımızı düşündüğümüzde kendi adaletimizi sağlamak için karşı tarafa haksızlık etmeyi, daha büyük haksızlıkla cevap vermeyi meşru ve doğru ve adil buluşumuz. bir şey adil değilse, bu konu tartışmaya açık olmaz. yanlış yanlıştır ve bir yanlışa karşı başka bir yanlış hiçbir adaleti sağlamaz. mazlumun en zalim oluşu hikayeleri ile dolu tarihimiz. yazık.
devamını gör...
en çok da elinde yetki bulunanın sakınması gereken çirkin haslet. bu yüzden hükümdarın adil olanı makbul görülmüştür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar