half life alyx

beklentileri boşa çıkaran oyun. eminim çok güzeldir ama sırf bi oyun için türkiye şartlarında o kadar para * verilmez verilmemesi de lazım bence. ancak bu serinin öyle hastaları var ki bir çoğu belki de çoktan vr ekipmanını alıp hazırda bekliyordur. ki bunların yine büyük bir çoğunluğu bu oyunun duyurusuna kadar vr'yi ismen duymuştur.

gabe şişkosu yine bir haltlar karıştırıyor ya dur bakalım.
devamını gör...
half-life 1 de hikaye ve grafikle half-life 2de fizik motoru ile çok büyük fark oluşturan valve ın yine aynı şekilde büyük bir fark ile gelmesi için böyle bir şey lazımdı bence. ben gördüğüm şeyden baya umutluyum şu an.
devamını gör...
fragmanı yavaş yavaş gülümsetip sonlara doğru da kahkaha attırmıştır. hiçbir şey beklemiyordum ama izlerken heyecanlandım ben. valve'a bu huylarından dolayı sinir oluyorum. siz mükemmel oyun yapan bir firmasınız ve bizi hep oyunlarınızdan mahrum bırakıyorsunuz. bu yüzden gabe'e ara sıra küfrediyorum.

half life serisinin tüm oyunları oyun dünyasında büyük devrimler getiren oyunlar. half life bir aksiyon fps türünde yeni bir çığır açmış bir oyun. ikinci oyun ise bize source motorunu tanıtmıştı ki o zamanlar için mükemmel bir oyun motoruydu. sadece source'u değil steam'i de yanında getirmişti. steam'in başarısını hepimiz biliyoruz zaten. sayesinde korsan oyun oynamaktan kurtulduk. yani alyx de atalarının arkasından gidecek bir oyun olmalıydı. şimdiye kadar hiçbir firma bu denli büyük bir oyunu vr'a yapmadı. sadece mevcut yapılmış oyunlarını taşımışlardı. skyrim gibi.

gabe geleceği düşünüyor. şimdiyi düşünmeye gerek yok, zaten hali hazırda para basan bir steam var ortada. kendi vr konsolları üzerinde çalışıyorlardı bunu da half life markasıyla tanıtma zamanı geldi. mesela fragmanda gözüken bir sahne var. sol elle bir yeri tutarken sağ el ile önce sağ tarafdan gelen düşmanları vuruyoruz sonra da sol tarafa dönüp ortalığı temizliyoruz. bu hissin yaşattığı duyguları bir bilgisayarın vermesi mümkün değil. birçok eşyayla etkileşime geçmek mesela. raflarda duran eşyalara dokunabilmek, kola kutusunu alıp elimizle ezebilmek falan küçük ama harika ayrıntılar. valve half life 3 için hazırlanıyor. bu oyuna gelen tepkiler üzerine üçüncü oyunu şekillendiricekler. tabii bu zamana daha yıllar var.

gelelim kötü yönlerine. be adam vr'ı kim bulmuş da biz oynayalım. maalesef oyunu sadece uzaktan izlemek düşücek bize.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar