halı saha

ankarada ve dahi tüm yurt sathında yurdum insanının futbola olan sevgisini dahiyanece gerçekleştirebileceği kutsal mekan.
devamını gör...
asla toprak sahanın yerini tutmayan, "para verdik, koşalım, bari paramız boşa gitmesin" diye oynanan oyundur.topun uzağa gitme ihtimali olmadığından bir saatlik maç; topraktaki 3 saat süren, "5 te devre 10 biter" maçlarından daha yorucudur.
devamını gör...
beton ve toprak sahadan daha iyi olan sahadır. saçma sakatlıklar olmaz. mesela diz kapağınıza çakıl taşı saplanmaz, kafanız betona sertçe çarpmaz. kaleciler efendice uçabilir, forvetler rövaşataya yatabilirler. nostaljik bir tarafı yoktur ama nostalji yaşandığı zaman değil ileride zevki anlaşılabilecek bir hede olduğundan yıllar sonra halı saha nostaljisi yaparız niyetiyle oynamakta mübahtır.
devamını gör...
futbol oynanan mekan. yan taraftan yakın arkadaşın yaptığın her harekete bravo çekmesi adamı kıl eder. oyundan soğutur.

gol yenir; - bravo dostum
gol kaçırılır: - bravo dostum
top ayaktan seker; - bravo dostum
topu kaptırırsın ; - bravo dostum!! *
(bkz: intihara teşebbüs)
devamını gör...
uzun süre top oynamayıp esnaf kondüsyonunda kalan biri için uçsuz bucaksız meradır. lakin gelişine bir topa eski günlerini aratmadan çaktın mı biter o mesafe.*
devamını gör...
12.
ham vücutlarıyla top peşinde koşup kafaları, ayakları kırılsın diye şehir insanına tahsil edilmiş şehir yuvaları. çok sağlıklıdır bunlar, kimileri fabrika kenarındadır, kimileri otoyol bitişiğinde...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar