halifeliğin gümbür gümbür gelmesi

bizim muhafazakar kesimin ağzı kulaklarında kafalarından geçen şey. benim bir tanıdık var. epey zenginler ama o ara ailesinden kötek yediğinden bizim yanımıza geliyordu. yolsuz kalmış belli ki. sonra gitti yüksek mevkiye geri döndü daha bizi tanımıyor. neyse buradan bunun gibi çokları geldi geçti.

ne diyordum?

heh, o arkadaş o ara 150 tl borç aldı benden. epey oldu seneler falanlar. alış o alış. üstüne soğuk su içtim. gerçi geri gelmeyeceğini biliyor olmalıydım tam hatırlamıyorum. neyse, işte o bugün facebook'ta paylaşmış ayasofya açılışı falan. daha duur demiş daha neler edecük. halifeliğe falan getirmiş lafı. gerçek bir islam yönetimi gelse ilk kaybedecek tipler bunlar. ve bunun gibi milyonlar var. amerikancı islam gelirse bilemen tabi.
adaletiyle dünyaya nam salmış birisi varsa o olsun halife. hayır bunların halifelik sevdası gerçek olamaz. sanıyorum halifelik gelince muhaliflerin mallarına, karılarına çöküp faydalanır mıyız diye düşünüyorlar? mümkün değil Allah'ın adaletini istediklerine inanamam. sadece şu sözlüğe yazdığım bir düzine vardır üçkağıtçı. kendilerinniki islam, muhalifler kafir, yürüttükleri savaş, savaşta ganimet, esir, cariye... ulan yine itikada çıktı tünelin sonu.
devamını gör...
menzil ile yönetilen bir devletten beklenir normaldir. menzil seydaları gavsları 4-5 karılı e o da tabii bir durum. bakın açık açık söyleyeyim feto zihniyet olarak para zaafı olan iktidar zaafı olan bir cemaati. menzil ve ensar karı (cinsellik) düşkünü bir cemaat. çok tehlikeli çok. silivri nasıl bu ara ya çok konuştum.
devamını gör...
ya aslında bu söylemler akpartinin çıkmazı. bir tarafta, bu tarz söylemlerle kafayı kırmış bir destekçisi var. ak parti bir şey yapsa bunlar ona katlıyorlar talepleri. sonra sosyal medyada tevil üstüne tevil. biz aslında böyle şeyler demek istemedik falan.
devamını gör...
böyle radikal bir karar toplumun neredeyse tamamını ürküteceği için hiç bir siyasi parti böyle bir adım atamaz.
bazen unutuyoruz fakat türkiye belli bir kurumsal devlet yönetiminin oturduğu ve dünya’ya entegre bir ülke. toplumumuz da böyle. çok çok büyük bir ekonomik kriz veya iç savaş olmadığı sürece bu toplum kolay kolay dönüşmez.
devamını gör...
müslümanların daha iyi güdülmesi için bulunmaz fırsat.
koy başına yedi nesil müslüman görünümlü bir yahudi, vur kıçına kırbacı.
devamını gör...
neden yalan söyleyeyim bir müslüman olarak hilafetin gelmesini isterim. çünkü hilafet gelirse müslümanlar emperyalizme ve siyonizme karşı bir yumruk gibi olurlar. ama hilafet böyle bir kaç kişinin istemesiyle de gelmez. halkın reddedilemez bir çoğunluğu (mesela %60-70 gibi bir çoğunluğu) isterse gelir. yalnız şunu da söyleyeyim, hilafet gelirse şeriatla gelir. hilafet isteyenlere sormak isterim “hilafet gelirse, sigara, nargile, alkol yasak olacak, namaz kılmayanlara dışlayan gözlerle bakılacak, buna hazır mısın?” diye. bunları yapamayacak olanların hilafet istemesi ya samimi değil ya da bu kişiler ne istediklerini bilmiyorlar.
devamını gör...
poposu uyurken açıkta kalmış insan hayali.

hilafet dinen zorunlu bir kurum olsaydı 1. dünya savaşında cihat ilan eden halifeyi dünya müslümanları ciddiye alırlardı, cihada katılırlardı ama ne yaptılar? halifeye isyan edip karşısında savaştı bazı müslümanlar.

bize halife lazım değildir. adil, hesap veren, haksızca zenginleşmeyen, ihalelere fesat karıştırmayan ve dürüst bir yönetici olsun yeter...
devamını gör...
neye göre kime göre diye sorarlar adama, ayasofya cami oldu diye mi, zaten camiydi, caminin içini dışını yolları kirlettiler diye mi, zaten ne zaman sosyal toplu bir olay olsa a partisi b partisi farketmez aynı görüntülere şahit olmuyor muyduk. geçin onları kardeşim. eskiden de sarıklılar cüppeliler vardı şimdi de, eskiden de çöpten ekmek toplayanlar vardı şimdi de, şimdi de lüks lokantalar restoranlar dolu eskiden de, fakir daha fakir zengin daha zengin oldu ama ağlayanlar hiç değişmedi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar