halil kantarcı

28 şubat'ta henüz 15 yaşındayken milli gençlik vakfı’na üye olduğu, oturduğu mahalledeki meyhanelere saldırdığı ve tehdit ettiği iddiasıyla hakkında idam kararı verilenlerden biri...
1979 doğumlu.istanbullu.
karardan 15 yıl sonra beraat etti ve bu süreçte de 8 yıl 3 ay hapis yattı...
ve o hâlâ davasını sürdürmeye devam ediyor...
islam için...mazlumlar için...salih mirzabeyoğlu ve tüm islam mücahitleri için...

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
mutlaka okunması gereken açıkyüreklilikle yapılmış bir röportaj. ve bir iç muhasebe.

http://www.cogitosozluk.net...

--- alıntı ---

"idamlıktık, seccade için açlık grevi yaptık
...

refah partisi iktidardı çok acı çektik, başka hükümetlerin zamanında olduğundan daha fazlasını yaptılar. o dönemde isyan edemedik. çünkü isyan edeceğimiz adam zaten bizdendi.

refah partisi’nin iktidarda kalma mücadelesi vardı onlarda zor durumdaydılar, fakat biz daha zor durumdaydık. kimse gücenmesin şimdi, hakikat neyse onu söylemeliyiz. bizi sildiler o dönemde, feda ettiler, yok saydılar.
...

28 şubat bizi yok edemedi ama bir şeyi başardı, bizi islam’dan bir şekilde koparmak istiyorlardı ve nispeten bunu başardılar. bunu şiddetle yapamadılar başka vesilelerle yaptılar. demokratikleştirerek yaptılar, modayı, televizyonu, kredi kartını soktular hayatımıza. sözümona modernleştirdiler. a kişi kredi kartı borcunu düşünürken bizim yaptıklarımızı yapamaz. bizim zamanımızda genel kitlede irade vardı, şanslı kesimdik biz. artık öyle olmak çok zor, biz demokratikleştik. demokrasi ile yönetilmeyen ülkeler bize demokrasiyi aşıladılar, elzem gösterdiler. hâlbuki islam vardı bizi 700 yıl ayakta tutan. islam demeye haya eder olduk. hala öyle aslında, şuan çok daha fazla demokratiğiz.
...

o günlerde acı çeken insanların tepkisi idi ak parti. refah partisi devam etse de insanlar oy vermezdi. kurtulmak istediler, kavgadan vazgeçtiler kaçak dövüşmeye karar verdiler.

çünkü çok fazla inandık biz dünyaya."


--- alıntı ---
devamını gör...
hakkında tutuklama kararı çıkan 33 müslümandan biri. fakat biz güzel haberlerini bekliyoruz...

--- alıntı ---

mahpus damının büyüsü bu; idam alınca yazık, 10 yıl yatınca sakıncalı, üç ay kalınca kahraman, hatta başbakan olursun!

--- alıntı ---
devamını gör...
28 şubat'ta henüz 15 yaşındayken milli gençlik vakfı'na üye olduğu, oturduğu mahalledeki meyhanelere saldırdığı ve tehdit ettiği iddiasıyla hakkında idam kararı verilenlerden biri.
1979 doğumlu. sivaslı.
karardan 15 yıl sonra beraat etti ve bu süreçte de 8 yıl 3 ay hapis yattı.
ve o hâlâ davasını sürdürmeye devam ediyor.

kendisiyle yapılmış röportaj mutlaka okunmalı. açıkyüreklilikle yapılmış bir iç muhasebe:

http://www.haber5.com/ozelh...


--- alıntı ---

"idamlıktık, seccade için açlık grevi yaptık
...

refah partisi iktidardı çok acı çektik, başka hükümetlerin zamanında olduğundan daha fazlasını yaptılar. o dönemde isyan edemedik. çünkü isyan edeceğimiz adam zaten bizdendi.

refah partisi'nin iktidarda kalma mücadelesi vardı onlarda zor durumdaydılar, fakat biz daha zor durumdaydık. kimse gücenmesin şimdi, hakikat neyse onu söylemeliyiz. bizi sildiler o dönemde, feda ettiler, yok saydılar.
...

28 şubat bizi yok edemedi ama bir şeyi başardı, bizi islam'dan bir şekilde koparmak istiyorlardı ve nispeten bunu başardılar. bunu şiddetle yapamadılar başka vesilelerle yaptılar. demokratikleştirerek yaptılar, modayı, televizyonu, kredi kartını soktular hayatımıza. sözümona modernleştirdiler. a kişi kredi kartı borcunu düşünürken bizim yaptıklarımızı yapamaz. bizim zamanımızda genel kitlede irade vardı, şanslı kesimdik biz. artık öyle olmak çok zor, biz demokratikleştik. demokrasi ile yönetilmeyen ülkeler bize demokrasiyi aşıladılar, elzem gösterdiler. hâlbuki islam vardı bizi 700 yıl ayakta tutan. islam demeye haya eder olduk. hala öyle aslında, şuan çok daha fazla demokratiğiz.
...

o günlerde acı çeken insanların tepkisi idi ak parti. refah partisi devam etse de insanlar oy vermezdi. kurtulmak istediler, kavgadan vazgeçtiler kaçak dövüşmeye karar verdiler.

çünkü çok fazla inandık biz dünyaya."


--- alıntı ---
devamını gör...
"28 şubat'ta idam cezası istenen çocuk"tu...

bu sabaha karşı darbeciler tarafından şehit edildi...

başından vurularak şehit edilmesinden önce facebook'ta yazdığı son cümleler;

"asker çengelköy ışıklara barikat kurdu. ateş ediyorlar. millet birikiyor. Allah büyük."

Allah rahmet eylesin.

devamını gör...
ah abi ah.

mekanın cennet olsun güzel abim. canım abim.

15 yaşında idamla yargıladı şerefsizler. sözlerin boğazımıza sert bir yumruktur.
devamını gör...
ey güzel insan,ey güzel baba,ey güzel eş.
Allah sana böyle şerefli bir ölüm nasip etti.
inşallah kalanlarin da sahipsiz değildir. Allah onlara sabırlar versin.cennetinde sizi birbirinizle bulustursun.
devamını gör...
güzel insan. hakkında iyi şeyler duymuştum. bir kez de görüştüm. çok hoş bir sohbet etmiştik.
Allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun. bu dünyada alamadığı muradı diğer tarafta alsın.
devamını gör...
28 haziran'da şu tweeti atmış merhum. rabbim mekanını cennet eylesin;

çoluk çocuğumun huzurla yaşayacağı bir ülke istiyorum. öteye dünyada düzgün yaşamış biri olarak gitmek istiyorum. siz neden istemiyorsunuz?
devamını gör...
yeni bir bilgi geldi. kendisini vuran kansızın halil'in kimliğini bildiği de söyleniyor.

allah'ım görülsün artık bu iş kansızlardan oluşan bir ekip işi ekip ekip ekip!!!!!

herkesi hepimizi ilgilendiriyor bu olay
devamını gör...
ben böyle güzel bir adam ne gördüm ne duydum. nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. öyle güzel yaşadı ki, 2 cumhurbaşkanı 1 başbakan ve türkiye kıldı cenaze namazını. şehadet haberini öğrendiğim günden beri abim sürekli aklımda. eşi aklımda. çocukları aklımda. kendisi aklımda. Allah'ım sabır ver güzel ailesine, yetişecek çocuklarına sabır ver.

şehid olmak istemiştir, rabbim bu dileğini kabul buyurmuştur inşaallah. biz ondan razıyız, sen de razı ol Allah'ım.
devamını gör...
güzel insan... henüz 15 yaşında bir çocukken çok istediği şehadetin kıyısından dönmüş. tanıyanlar hep şehadeti arzuladığını söylerler. hatta ben inanıyorum ki bu kadar yaklaştığı şehadetin kıyısından döndüğü için üzülmüştür bile...ama o kadar güzel bir insanmış ki; rabbim sözünü söyletmiş, imanını, neslini tamam eyletmiş, zulmün iftirayla boynuna geçireceği bir urganla değil, zalimin karşısında tokat gibi dimdik dururken şehadeti nasip etmiş... sabah sabah gözlerimizi dolu dolu eylemiş, hayatına ve şehadetine imrendiğim güzel ağabey...
devamını gör...
adem köse kendileri hakkında belgesel hazırlıyor bu vesileyle daha iyi tanıyacağız.şehit inşallah, Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
''şehit halil kantarcı ağabey için düzenlenen hatim ve dua programındaydım. ağabey'in göz nuru evlatları programın yapıldığı mekana gülücüklerle koşturarak geldiler. daha sonra oğlu, babasının perdeye yansıtılan fotoğrafını gördü ve usulca yaklaştı. başını indirdi, bayrağını bikaç defa salladı. sonra sandalyelerden birine oturdu ve kapanıp ağlamaya başladı. gülüşünü soldurduğunuz bu çocuğu unutmayın. hesap günü çetin olacak hainler, hesap günü çetin olacak!!!''

adem özköse.


devamını gör...
an itibarıyla 2989'a halil kantarcı yazıp göndererek adına açılacak yetimhaneye destek olabileceğimiz şehidimiz. yetimhanenin masrafları tamamlanana kadar tüm tanıdıklarımıza duyurmamız boynumuzun borcu olsun.
devamını gör...
kendisi için üzülmediğim adam.. çok güzel bir mertebeye ulaştı, Allah razı olsun kendisinden..

evlatları ona, o evlatlarına doyamadı ama.. iç burkan bu.. o güzel çocuklar böyle bir babaları olduğu için hep gurur duyacak ama eksikliğini de hep hissedecek.. Allah onlara bu acıyı yaşatanlara iki cihanda da hesaplarını sorsun, tuzaklarını başlarına örsün..
devamını gör...
"ölürsem beni böyle hatırlayın, üzülmezsiniz."

ağlatıyorsun.
devamını gör...
15 temmuz 2016 darbe kalkışması gecesi işgalciler tarafından şehid edildiğinde, 28 şubat'tan beri yargılandığı dava hâlâ sürmekteydi.

hâlâ 28 şubat'tan kalma haksız hukuksuz davalar sebebiyle cezaevinde olan, aranan ve yargılanan müslümanlar var bu ülkede... kimsenin sesi çıkmıyor, kulağı duymuyor... kimsenin haberi yok!

birileri bu davranışımı rahatsız edici bulsa da devam;

28 şubat kahramanlarına özgürlük!
devamını gör...
adalet mi hakim bey adalet mi tuttuğun
yoksa domuz kanunu lokmalar mı yuttuğun

[halil kantarcı,insan ve kainat şiirinden]
devamını gör...
gizli kahraman şehadatle şereflendi.
abimiz büyüğümüzdü. makamı alî olsun.
ve hala yargılananlara selam olsun.
devamını gör...
ismini her okuduğumda, fotoğrafını gördüğümde aklıma oğlunun bakışı geliyor.. bir fotoğrafta babasına öyle bir bakışı vardı ki taş ağlardı ona..
inşallah unuttuklarımızdan olmaz, her daim dualarımızı şereflendirir..
devamını gör...
ne garip bir ülke lafını iliklerime kadar hisettiren olay: şehid olduğu için mahkemesi düşen büyük ülke paradoksu! Allah rahmet eylesin...
devamını gör...
28 şubatta henüz 15 yaşındayken hakkında idam kararı çıkmış bir ağabey, idam kalkmasına kalkmış ama halil ağabey 30 senelik ömrünün 15ini çocukluğuna, 15ini mahpusluğa pay etmiş. şehadeti öylesine çok istemiş ki halil ağabey idamın kalmasına içten içe üzüldü diyor tanıyanları. ama rabbim onun duasını boş çevirmemiş 15 temmuz günü hediye eylemiş kendisine. vefatının seneyi devriyesinde eşi ayşe ablamız şu mektupla yad etmiş onu;

"sevdiğim, sevildiğim, öğrendiğim, öğrettiğim, özlediğim, kıymetlim...

sen gittin, sözler biriktirdim sana söyleyemediğim , söyleyemeyeceğim. sen gittin fotoğraflar çektim sana gönderemediğim, gösteremediğim. çiçekler yetiştirdim başucuna gelip beraberce seyredemediğim. sen gittin ya yar dediğim ! biz hep biraz eksik , hep biraz yarım...haberini aldığım ilk an zaman dondu sandım, bir daha hiç akmayacak...

sanki bir daha güneş hiç doğmayacak , bir daha ben hiç ben olmayacağım... sen çıkıp gittin ya son kez şu kapıdan , dönmeyeli tam bir yıl geçti. sensiz fakat her anı seninle tam bir yıl... oysa dün gibi...

16 temmuz ... hastanedeyiz ... " halil şehit oldu " dediler. ben çaresiz " olmasın " dedim . bu bir hakikat olmasın... belki bir rüya , belki kötü bir şaka , belki bir yanlışlık olsun fakat hakikat olmasın.

daha yapacaklarımız vardı seninle... "çocuklar büyüsün " diyerek ertelediklerimiz, " yaz gelsin, bahar gelsin yaparız " dediklerimiz ... nasıl böylesine ani ? zamanımız vardı daha , zaman bizimdi oysa ki...

sonsuz bir kaçış yok hakikatten... kabullendim... sonra kendime kızdım. bu kadar yakınımdaydı " o' nun canı yandı ve ben hissetmedim " dedim. asla unutmayacağım bir teselli cümlesi geldi " hissetmedin ayşe , çünkü o' nun canı hiç yanmadı " ...

evet , sen şehittin ... sonrası dua ... Allah' ım o' nun günahlarını affeyle, o ' nu hz hamza ile komşu eyle , uhut şehitleriyle cem eyle !

dayanma gücü ver Allah' ım , sen kolaylaştır ... rabbim dayanma gücü verdi . çocukları düşündüm , anneydim ben . çocuklar teselli edecekleri değil , teselli bulacakları bir anne isterlerdi . " sen derdin ya hani " sen ölürsen hepimiz ölürüz ayşe'm , sen iyi ol " ben hepimiz için iyi olmalıydım. " Allah' ım dayanma gücü ver ! "

" ben şimdi ne yapacağım ? " dedim. halil benim elim, ayağım , her şeyimdi... " kadim dostum cevap verdi " biz varız ayşe , biz hep yanında olacağız, beraber atlatacağız , bundan sonra biz varız..." ben gerçekçi... " herkes bir gün kapısını kapatacak " dedim. sonra Allah'a sığındım, Allah var ! "rabbim bana çok güzel kapılar açacak " dedim bilmiyorum kaç kez... öyle oldu... herkes kapısını kapattı , lakin bizim kapımız hiç kapanmadı . giderken bizi emanet ettiğin ümmetten geldiler ... yıllanmış dostlar ve yıllanacak dostlar ... kapımız hiç kapanmadı dualarla geldiler, sevgileriyle geldiler ...uzaktan, yakından... ve rabbim bize çok güzel kapılar açtı. sanki , sana orada bize burada cenneti yaşattı...

sonra bir şey hatırladım ve farkettim neyi yaşadığımı. sen şehit olmuştun , bense şehit eşi... sen " onlar diridirler " ayeti ile müjdelenmiştin. elhamdülillah ! içimde bir coşku " Allah beni çok seviyor " dedim, " duama icabet etti . "

bir arkadaşım ". halil' in şehit olduğu haberini alınca kulağıma sesin geldi ayşe , hani ortaokuldayken hep "şehit tahtında" yı söylerdin ya, aynı o ses... ne çok istemişsin . " öyle ya , ne çok istemiştim. yıllarca ettiğim , yıllardır etmediğim duam. " şehit olayım, şehit eşi olayım..."

10 yaşındayım ... yaz tatili... adapazarı'ndayız... dayımların bir kaseti var, sabahtan akşama döndürüp döndürüp onu dinliyorum. " kalksam ve dirilsem" . çocuğum , anlamıyorum esasen ama hissediyorum. idrak ediyorum . çocuk feraseti... Allah için mücadele etmek , zalimlere kafa tutmak , ümmetin derdi ile dertlenmek , Allah için sevmek, Allah için ölmek ... cihad ! karar veriyorum " ben cihat edeceğim, bir mücahit ile evleneceğim ve oğlum olursa ismini " cihat " koyacağım. elhamdulillah ...

sen... en acıyan , en acıtan yanım, inandığım , aldandığım, kızsam da incinsem de küsemediğim, tek zaafım... "ben gidersem " diye başlayan cümlelerin aklımda... sanki bilir gibi... her an bırakıp gidecek gibi , hep telaşlı , hep sabırsız , hep aceleci , hemen olsun, şimdi olsun hallerin ... benim "zamana yay "mizacıma inatla ... bazen sana kızardım , sonra durup düşünürdüm " şayet sana bir şey olsa , kızdığım şeyin bir manası olacak mı ? " diye. hemen yatışırdı yüreğim... zira hiç birşey senin varlığından daha kıymetli değildi. o sebepledir sana her defasında " canın sağolsun" deyişim. canın sağolsun, sağlık olsun...

sen , alnımın yazısı... bizi bugün ayıran , yıllar önce yola çıkaran aynı dua ... aralık 2004... tanıştığımız ilk gün. çoğunlukla sen anlatıyorsun ben dinliyorum. bir ara nasıl oldu mevzu neydi bilmiyorum, " evet , şehit olmak benim duam " diyorum. yüzünde bir tebessüm, gözlerin ışıl ışıl, arkana yaslanıyorsun ... aynı dua ... aynı kader...

bazen her şey bir rüya olsa diyorum, uyansam , yine yanı başımızda olsan... sonra sana haksızlık olur diyorum. içe dönük bir nida " dayan ayşe dayan !" biliyorum ki herşey Allah'ın rahmetinden. biliyorum ki bizim bilmediğimiz fakat o' nun bildiği bir şeyler var . o bizim için en hayırlısını diler , en hayırlısını verir. öğretmek istediği ve varmamızı dilediği bir yer var . bir yetim gibi büyüttü ve nihayetinde üç yetim emanet etti . öğretti ... anlamadığım , anlayamadığım hikmetleri var biliyorum , inanıyorum, herşey rahmetinden...şimdi vakti gelip de buluştuğumuz vakit yine gururla bakıp yüzüme " ben senden razıyım ayşe'm , Allah da senden razı olsun " dediğini duymak için duada ve gayretteyim her daim...

tek bir canımız var , bize emanet ... emaneti , emanetin sahibine teslim etmenin en güzel hali şehadet !.. biz senin için mutluyuz , kendi payımızda biraz hüzün... şimdi artık kendimiz için duadayız , " her nefeste iman, son nefeste şehadet ...

seninle buluşacağımız güne değin , Allah' a emanet"
devamını gör...
fotoğraflarda bile gözlerinde ibdacı cinnetin pırıltıları görülen aşırı inançlı militanlardan bir tanesi. chp'ye kapılanan ihtiyar bir tuncelili gibi rte'ye eklemlenmiştir. örgütteki fethullah nefreti bunu o yola itti zannedersem. yoksa liderini 15 sene hapiste tutan bir siyasi iktidarın doğal lideri için neden insan palas pandıras sokaklara dökülür ki ?
devamını gör...
öncelikle bilmediğimiz insanlar hakkında ileri geri konuşmayalım. halil hiç bir zaman ibda-c'i olmadı savcının ne zırvaladığı önemli değil. halil'i yargılayanlar 28 şubat döneminin pis ve adi işbirlikçileriydi. halil mgv'nin üyesi bir gençti yargılanmaya başlandığında. meyhane yakmaya gittiğini iddia etti savcı. bilmeden fikriniz varmış gibi ileri geri konuşup insanlar hakkında iftira atmayın.

halil memleketi'ni seven, bu ülkenin insanlarına güvenen biriydi. onu tanımış olmaktan mutluluk duyuyorum.

çoluk çocuk o dönemi bilmeden ortalıkta yazmasın. o dönem bizlerin başına gelenleri biliyormuş gibi ukalalık yapmayın. insanında sinirlerini hoplatmayın.

tanım: bir kısım kuş kafalanın hakkında bilgisi olmadan fikri olduğu adam.
devamını gör...
ibda-c'nin yayın organlarında ve bilimum sitelerde ibda şehidi olarak adı geçmektedir. ibda-c bir terör örgütüdür. bazı sitelerde mgv'ye gidip geldiği söylenmiş ancak mgv üyesi olduğu ibaresi yok. milli gençlik vakfı ile ibda-c bazı noktalarda uyuşsa da mgv'cileri asla aynı kefeye koymak doğru olmaz. sonuç itibariyle kimse de uyduruk bir şeriatçılıktan on küsur sene hapis yatmaz. hüda kaya da eğer kürtçülerle iş tutmak gibi bir yol seçmeseydi malum kesimce ilah muamelesi görmeye devam edecekti.
devamını gör...
bu dünyada makamına sırt olacak bir at yok ağabey.
devamını gör...
çocuklarını dahi düşünmedi mesele gavur olunca..
mekanın cennet olsun..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar