sabrın ciddi olarak azaldığı 22 yy.'nin ilk dönemlerinde insanoğluna maruz kalmak ciddi bir yük. kendim için de geçerli yazı haricinde ben kendimi bile çekemiyorum. *

ne kadar az kişi o kadar iyi demin halk otobüsü şoförü başlığına denk geldim, tepkiler o kadar haklı ki kendi içerisinde. pandemiden mi bilinmez, az insanla yaşamaya cidden alıştık herhalde, gün içinde insan sayısı 20'yi aşınca boğazda şişlik, ateş, kokuda azalma..

yazılım mühendisliği ne güzel meslek.. gıpta ediyorum.
devamını gör...
çoban.babam dediydi okumazsan 10 tane koyun alırım güdersin diye.ah kafam ah.yaz güneşinde modernizmin serin sularına attık kendimizi şimdi de çıkmaya çalışıyoruz.
devamını gör...
yazılım mühendisliği değildir. en azından kurumsal olmayan firmalar için söylüyorum. hele bir de danışmanlık firmasında çalışıyorsanız her gün kendinizi saçınızı yolarken bulabiliyorsunuz.

bence sokakta gördüğümüz temizlikçiler. millet selam bile vermiyor. **
devamını gör...
size bi tüyo vereyim. benim bir arkadaşım 20 senedir sivil savunmada gerçi şimdi adı afad mı ne oldu tam da bilmiyorum. adam 20 senedir bırak halkla muhatap olmayı falan depremden depreme işe gidiyor. yani bi deprem olacak da adama iş düşecek de, o da k*çını kaldırıp bi işe yarayacak. daha ötesi varsa beri gelsin.
devamını gör...
elektronik mühendisliği. ama hepsi değil.

embeded software veya hardware designing gibi şeyler.... ama senior filan olmayacak, senior olduğun zaman işin rengi değişiyor. hababam sınıfında "asistan tüpler", diyen şevket altuğ triplerine giriyor seniorlar. böyle sıfır kilometre, yeni mezun, hırslı, laboratuvarda kendi kendine fotosentez yetenği geliştirmiş junior r&d'ciler...
bol miktarda havya yanığı, kalay/kurşun buharı solumaktan solmuş ciğerler, büyüteçten bakmaktan geç saatlere kadar çalışmaktan kan çanağına dönmüş gözler... kan , ter, göz yaşı...

ahhh ahh insan bazen özlüyor o günleri.
göz yaşım pıt. (bkz: #5916041)
devamını gör...
çağrı merkezi diyecem güleceksiniz. teknik personel olunca diğer personelin sizi ilgilendiren bir sorunu olmadığı sürece sadece cihazlarla makinelerle bilgisayarlar ile muhatap oluyorsunuz. zaten vatandaşın girişi yasak.
devamını gör...
mağarada bile yaşasanız insanlar gelip mağarada yaşıyorlar diye haberinizi yaparlar, insanlardan kurtulmak mümkün değil. en azı bile bol insanlı olan mesleklerdir.
devamını gör...
halk ile oldukça fazla muhatap olan meslek erbabının oldukça özendiği meslek dallarıdır. hangi meslek grupları var bilmiyorum ama en çok özeniyorum.
devamını gör...
hayalimdeki meslektir, yazılım mühendisliği. iş işten geçmeseydi, başka bir işe meyletmez, bu mesleğin erbabı olurdum. hayatım sükut içinde idame eder ve sükuna ererdi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar