#siyaset  #özgürler 

bir ilimizin il başkanı ile bire bir görüştüğüm parti. şunu gönül rahatlığı ile söylüyorum kötü bir bdp copy-paste sidir. lacivertin değişik bir tonudur ve üstünden teker geçmiştir sadece adı değişiktir.
devamını gör...
isim değiştirmekle türkiye partisi olunamayacağından, büyük ihtimalle bdp'den farklı olmayacak parti olacaktır.
türkiye partisi olmak istiyorsa, önce terör örgütü pkk'nın taşeronluğunu yapmayı bırakacak.
devamını gör...
pkk nın parti cephe ile bağlantı kurduğu platformdur. bundan önce militarist aşırı solcuların halkların demokratik kongresi vs adlar altında dernekler ve oluşumlar vardı. şimdi partileşti. bunun bir diğer boyutu da ezilenlerin sosyalist platformu idi sonra parti oldu. buda aynı yere çıkar. hepsinin piri farklıdır.

bizdeki tarikatlar gibidir. hepsi marifet sahibi olmak için pirler belirler. onların aracılığı ile ulaştıklarını söylerler bu akımlarda böyledir. her biri farklı pirleri üzerinden giderler, kimisi deniz gezmiş piri üzerinden başlar işe* bir kısmı mahir çayan üzerinden devrimci olur kimisi ibrahim kaypakkaya. bunların en uç noktası ibrahim kaypakkaya ekolüdür. ilk gerillacılık burada oynanır. ondan sonra artık nirvanaya ulaşma noktasına gelinmiştir. artık terörist pkk ya katılmanın vakti gelmiştir. çünkü devrim şarttır. ve her şeyin bir bedeli olacaktır demektedir. o bedeli ödemenin ve ödetmenin vakti gelmiştir. hepsinin vardığı yer pkk dır.


adit: chp de o çizgide hüseyin aygün gibi vekiller de vardır, onlarda geçerse şaşırmayın.
devamını gör...
altan tan' ın görüşleri kayde değer;

http://haber.sol.org.tr/dev...

kendi yorumum; içinde ufuk uras ve tayfasının bulunduğu her birleşme (ödp' nin ilk zamanları yaşandı ve sonra bu tayfa birleşmeyi tarumar etti) eninde sonunda parça pinçik olacaktır.

chp' den katılım olmaz. chp' nin yapacağı tek şey içindeki sosyalistlere güvenmesi, demirbaş siyasetçileri kapı dışarı edip parti ismini değiştirip sosyalist siyaset yapmasıdır.

adalet ve kalkınma partisi' nin tek beğendim icraatı türkiye siyasetine sosyalist politikalara doğru yol açmasıdır ki, kendi icraatları da bunu gösteriyor...

kürt siyasetinin ülke siyasetinin üzerindeki hakimiyeti sona ermiş olacak ki bu parti çatısında birleşiliyor.
türk ve kürt ulusalcı söylemlerinden gına gelmişti, bu da ayrı bir konu.
devamını gör...
söylem değiştirerek değilde bölünerek başarı sağlayacağını düşünen parti. bu partiyle kazansalar kazansalar dersim'i kazanırlar. bunun ötesinde bdp nin bağımsızlar ile kazandığı başarısının üstüne bir santim gidemezler.

eğer şayet hüseyin aygün hdp ye geçip açık destek verirse dersimi chp den alırlar tek karları da bu olur kanımca. öcalan güzellemesi ile gezi güzellemesi yaparak halka hitap edeceklerini düşünen partidir.

edit: imla
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar