haluk levent

#özgürler 

26 kasım 1968 adana doğŸumlu, anadolu rock ın duayenlerinden bir şŸarkıcı ağŸabeyimiz. yardımseverliğŸi ile de tanınır. gerçek adı haluk levent acil'dir.
devamını gör...
türk rock müziğine ilham vermiş şahsiyet. doksanların başında türk müzik piyasasına bomba gibi girmiştir yollarda bulurum seni albümüyle. neden sonra sürekli yükselen bir trend içerisindeyken popüler kültür arasında savrulup gitmiştir. en son elfida parçasıyla titredi kendine geldi dedik, şimdilerde kayıplarda. bakalım, belkide tekrar muhteşem bir dönüş yapabilir.
devamını gör...
uzun süre göz altına alınmayınca kendisini kötü hissediyor bu adam, eminim öyledir . çek, senet işlerinden hiç anlamadığı ortadadır ayrıca .
devamını gör...
(bkz: haluk levent tipi elektro gitar solosu)nun mucididir. hem söz, hem müzik olarak kaliteli işler yapan fakat hakettiği yere ulaşamayan sanatçıdır. bir alışamadım, bir anlasana, bir hani benim olacaktın, bir dönmen lazım, bir yollarda bulurum seni tarzı şarkılara kim imza atabilmiştir ki türkçe sözlü müzik dünyasında. kendi tarzının dışında ve içinde bir çok gencin geceleri yakamoza karşı gitar çalıp türküler, şarkılar söylemesine sebeptir.
(bkz: akdeniz akşamları gençliği)
devamını gör...
sadece istanbul'da 500'e yakın konser vermiştir.

anadolu'nun neredeyse her ilinde en az birkaç kez konser vermiştir.

buna mukabil hep para sıkıntısı yaşamıştır. *
devamını gör...
bu adam ya para kazanamıyor ya da kazandığı paraları har vurup harman savuruyor.

başı her daim çek, senet, para konusunda belaya girer. biraz kendine çeki düzen ver be sevgili haluk ne bu Allah aşkına?
devamını gör...
her defasında aranıyor diye haberleri çıkan lakin tv proğramlarında gördüğümüz 'ana aranıyordu demekki bulanamamışlar' dediğimiz hala aranan sanat-çı.
devamını gör...
türkiye'de sevgiliye söylenen sert özler ama üslupun nazik olması sıkça görünen birşeydir. ancak haluk levent nazik şarkı sözleri ile inanılmaz asi bir şarkı yapıda şarkıları söylüyordu. sanırım hayat görüşününde etkisi olabilir.

özlenendir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar