hanımdan korkmak

evli erkekler arasında artık bir şehir efsanesine dönüşmüştür.
kimse hanımdan korkmuyordur ama tüm evli erkekler akşam ezaninda evde olmak zorundadır.
devamını gör...
erkek kısmının uydurduğu yalan. ne korkacaklar allasen, geçen gün ben eşime akşam ezanından önce evde ol dedim, akşam ezani okunurken geldi. bu mu söz dinlemek, yazıklar olsun emeklerime.
devamını gör...
hanımdan değil de hanımı incitmekten, üzmekten korktuklarını düşünüyorum. hem üzgün bir kadın üzülmekle kalmaz, çevresindekileri de üzer. huzursuzluk dönüp dolaşıp o adamı bulur. baştan dikkat et kafa rahat olsun.
devamını gör...
he he deli gibi korkuyoruz.

bakın size bir tahlil yapayım. hanımdan korkmak veya böyle bir şeyin varlığından bahsetmek bile erlik bir dil. kadınlarda sanıyor ki, erkekler bizden korkuyor. oysa kimsenin kimseden korktuğu yok. sadece o erlik dil size sizden korktuğunu sanmanızı istiyor. o erlik dil size bir lütuf vermiş gibi davranıyor.
devamını gör...
bence hanımdan değil de, huzursuzluk çıkmasından korkmak daha mantıklı. kimi insan takışmayı sever, kimi insan sessiz sakinliği. kimi de canından bezmiştir, hatunla mı uğraşacam der.
devamını gör...
eşlerin karşılıklı kısıtlayıcı tavrından meydana gelmiş durumdur. bir kişiyle evlendin diye hayatındaki diğer insanları iç etmek bir fedakarlık değildir,ahmaklıktır.hayatta önceliklerin değişir, yeni bir düzen olur fakat bir kadın da pek tabi kendi arkadaşlık/aile ilişkilerini sürdürebilmeli bir erkek de arkadaşlarıyla yalnız başına bir arada vakit geçirebilmeli.bu demek değil ki karşıdaki insan sizi onların arkasında tutuyor ya da daha az seviyor. mesele bunun bir dengesini kurabilmeyi becerebilmektir yani sen haftanın 5 günü arkadaşlarınla kakara kikiri yapınca okey eşin hadi şunu yapalım dediğinde auuu dersen o hanımdan kork zaten.
devamını gör...
bed bir tabir. genelde görümce ve kaynana bunu oğullarına ithaf eder. çünkü kök ailesinden ayrılıp yeni bir aile kuran erkeğin yuvasına düşkünlüğünün tek açıklaması eş tehdidi olabilir onların dünyasında. aynı kök aile evlatlarını şimdiye dek korkuyla kontrol ettikleri için sevgi, saygı ve şefkatin insan üstündeki etkisi onlar için şok edici, inanılabilinemezdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar