hasan cemal

milliyetin liberal yazarlarından. cemal paşŸa'nın torunu. bu aralar kuzey ırakta pkk liderleriyle ve militanlarıyla yaptığŸı röportajları yayınlıyor. murat karayılan, osman ã–calan gibi isimlerin genel af isteklerini iletiyor okurlarına.
devamını gör...
milliyetin liberal yazarlarından. cemal paşa'nın torunu. bu aralar kuzey ırakta pkk liderleriyle ve militanlarıyla yaptığı röportajları yayınlıyor. murat karayılan, osman öcalan gibi isimlerin genel af isteklerini iletiyor okurlarına.
devamını gör...
darbe karşıtı yazılarıyla ve akp 'nin kapatılması sürecinde takındığı, o asaletli ve demokrasiden yana tavrıyla ,okuyucusu olarak takdirimi kazanmış yazardır.en beğenerek okuduğum yazarlar arasındadır.
devamını gör...

--- alıntı ---

Birlik ve beraberlikten, herkesin tek bir kalıp içinde erimesini anlayanlar da, çağın ruhuna aykırı davranıyorlar demektir sözünün arkasında yatan gerçeği kavramaya çalışalım.
Çünkü çağın ruhu deyince, akla öncelikle demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlük ve insan hakları düzeni geliyor.
Bırakın herkes kendi gibi olsun!

--- alıntı ---

http://www.milliyet.com.tr/...

çağın ruhundan ziyade, olması gerekendir bu..
devamını gör...
20.
1944 doğumlu gazete daha doğrusu köşe yazarıdır. ilk önce genel yayın yönetmenliğine kadar yükseleceği cumhuriyet'te yazmış, oradan sabah'a geçmiş, oradan da kapağı milliyet'e atmıştır. gazete dışında, kitaplar da yazmıştır. bazıları:

-cumhuriyet'i çok sevmiştim
-kürtler
-kimse kızmasın, kendimi yazdım
-özal hikayesi
-tarihi yaşarken yakalamak
-demokrasi korkusu
-tank sesiyle uyanmak
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar