haşdi şabi

ıraklı şii milisler. ırak'ın en büyük silahlı grubu.

erbil'de bir türkmen, cebinden çıkardığı telefonunda bir videoyu izletti bana. kalbim duracak gibi oldu. yakaladıkları bir kişiyi yere yatırıp canlı canlı karnını deşen, kalbini ve ciğerini çıkartıp yiyen vahşi insanlar vardı videoda. “işte haşdi şabi bunlar” dedi, korku dolu gözlerle.
deaş batı dünyası içinde nasıl bir vahşet ve ürkütücü bir figürse, haşdi şabi de ırak'taki sünniler için aynı şeyi ifade ediyordu. ancak nedense batı bu örgütten hiç bahsetmiyordu. zira haşdi şabi hiç 'roma'dan kalan tarihi esere' saldırmadı ve batılı birini öldürmedi.

haşdi şabi milisleri sünni genci önce yaktı sonra kılıçla doğradı.

deaş bölgeyi işgal ettikten bir gün sonra, ırak'ın en güçlü şii dini lideri, sistani, kutsal ehlibeyt türbelerini ve mekanlarını korumak için 'cihat' ilan etti. bir anda ona bağlı onlarca şii aşiret ve on binlerce insan sokaklara döküldü. buna en çok sevinen iran oldu. ölmeye ve öldürmeye yemin eden, hz. hüseyin'e kavuşacağız diye yollara dökülen bu kızgın ve intikam dolu insanları örgütlemek için dini lider hamaney bizzat devrim muhafızlarını görevlendirdi. böylece efsanesi kendinden büyük, kasım süleymani ırak'ta ortaya çıkmış oldu.

iran kesenin ve silah depolarının ağzını açtı. sayıları 45'i bulan aşiretleri paraya ve silaha boğdu. bu aşiretlerin hepsi kasım süleymani aracılığı ile askeri eğitimden geçirildi. ve bunlara askeri isimlerden ziyade ehlibeyt isimleri veridi. “imam ali tugayı, seyyid şüheda tümeni, asain el hakk, ali ekber tugayları, seraya aşura… ancak hepsi bir araya gelerek kendilerine, haşdi şabi (halk gücü) ismini verdi.

bu öfkeli ve intikam dolu insanlara, abd, “saygı duyulacak gruplar” diyerek dünyada meşrulaştırdı.

haşdi şabi, ırak ordusuna katılmadı. üniformaları, bayrakları, flamaları ayrıydı. emirleri önce aşiretlerinden, sonra dini mercilerinden ve son olarak da iran'ın dini lideri hameney'den alıyorlardı. aslında iran'ın ırak'taki ordusu olmuşlardı.

haşdi şabi, deaş'ın elinde olan, samara, ramadi, tikrit, anbar'ın geri alınması için abd öncülüğünde başlatılan operasyonlarda en ön safta yer aldı. işte o tarihten sonra da ünü her yere yayıldı. zira bu milisler, ölümden korkmuyor, ancak öldürmek için daha büyük şevkle hareket ediyordu.

yakaladıkları ve deaş'lı dedikleri sünnilere yaptıkları işkenceler ve vahşeti cep telefonlarına çekiyor, sonra da bunu her yerde gururla paylaşıyordu. ortalık kancalara takılmış, uzuvları canlı canlı kesilen, ciğer ve kalbi sökülüp çiğ çiğ yenilen korkunç insan görüntüleriyle doluydu.
musul hareketi başladığında bir de kedi, köpekleri dişleriyle parçalayıp yiyen korkunç milis görüntüleri döküldü ortalığa. haşdi şabi tıpkı deaş gibi, bu vahşi infazları sayesinde büyük bir korku yarattı.
deaş'tan alınan tüm bu şehirler sünnilerin şehriydi, ancak oranın yönetimi bir daha sünnilere verilmedi. bu şehirlerde şii nüfusu bir anda arttı. sünniler ya haşdi şabi'ye boyun eğdi ya da orayı terk etmek zorunda kaldı.
bugün haşdi şabi'nin tam sayısı bilinmiyor. 100 ile 150 bin arasında olduğu söyleniyor. kürt peşmerge gücünün ve ırak ulusal ordusunun neredeyse iki katı. ırak'ın aslında tek hakimi haşdi şabi. karşısında peşmerge'den başka direnecek silahlı sünni güç de bulunmuyor. zira ırak ordusunun %85'i yine şiilerden oluşuyor.

aslında haşdi şabi'nin uyguladıkları yöntemler ve taktikler tam olarak deaş ile aynı. deaş'ı kuranlar, eğitenler ve yönlendirenler kimse, haşdi şabi'yi de aynı şekilde kurdu ve eğitti dense kimse şaşırmaz. o derece benzerler. ikisi de 'allah' diyerek öldürüyor, ikisi de sadece müslüman katlediyordu. tek farkları birinin şii, diğerinin sünni olmasıydı. sonuçta kaybeden islam dünyası, kazanan ise batıydı.
bilgileri yeni şafak yazarı kemal öztürk köşesinden paylaştı.
kaynak: haber7
devamını gör...
musul operasyonuna katılacak-katılmayacak tartışmaları yapılırken çoktan yerini almıştı ve korkulduğu üzere sorgusuz sualsiz katliamlara da başladı. görüntüler internete düşüyor. buraya ekleyemiyorum. öldürdüğü yetmiyormuş gibi bir de gidip başını kesiyor.

sivilleri bir yere toplayıp önce sözde sorguya çekiyor sonra da teker teker vuruyor. bunu yapanlar da sözde ırak ordusu mensupları. biz biliyoruz ki bunların çoğunluğu şii milis güçler ve bunların en tehlikelisi de haşdi şabi denen ışid'ten beter hayvanlar sürüsü. zaten istenen de bu değil miydi, şii milislere büyük bir fırsat verilmiş oldu ve istedikleri gibi katliam yapsınlar. tabi, iran'ın mezhep taassubu hiç olmadı! yerseniz.
devamını gör...
musul operasyonu'nun tam merkezine yerleşti neredeyse, haber şu: "pkk'nin şengal birlikleri genel komutanı sait hasan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, pkk güçleri'nin ybş adı altında şii haşdi şabi'ye bağlı çalıştığını, kürdistan bölgesi ile ilişkilerinin olmadığını, bağdat hükümeti'ne bağlı olduklarını açıkladı." *

peki haşdi şabi kime bağlı? elbette iran'a, o meşhur hayalet komutan kasım süleymani'ye. iran tüm örgütleri parmağında oynatıyor, buna dolaylı olarak ışid' de dahil.
devamını gör...
abd nin ırak hükümeti kontrolü altın olsa bile desteklemeyeceğiz dediği terör örgütü.

haşdi şabi nin telafer e ilerlediğini de kabul etmişler.

sınıra yığdığımız tanklarla gereken mesaj gitmiş anlaşılan.

lakin abd yaptığı açıklamanın aksini alttan alta desteklediği de artık alışılageldik bir durum. güvenmemek lazım.

http://www.haber7.com/ortad...
devamını gör...
ulan öldüre öldüre adam bırakmadınız ortadoguda..
itoğlu itler..
şimdide şii gorunumlu örgüt peydah oldu..
bunun adı ortadoguda musluman kalmayacak..
afganistanda talibani ruslara karsı destekleyen amerika onlara ''koçum mücahit'' derken şimdi ''terörist'' diyor..
şimdi de ''koçum haşdi'' ler ortaya fırlamis..
ortadoguda sunni tehditi azaldıgında (amerika ve israil icin) şii tehditi baslayacaktır ve bu örgüt şiilerin katli icin ''anahtar'' rolu oynayacaktır..
devamını gör...
fiili olarak ırak ordusu nun bir unsuruydu çıkarılan bir kanun ile resmen ırak ordusunun bir parçası oldu.

ki bu örgüt ışid'in şii muadili olarak bilinir. böyle deyince mezhepcilik yapıyorsunuz deniyor. ırak ordusu yok, iran'ın kontrolünde şii milislerin de olduğu bir ordu var.

böylece sünni kentlere girmesi istenmeyen ışid in şii versiyonu için iş kitabına uydurulmuş olundu. bu şekildeiistediği yerde istediği gibi katliam yapabilecek. hepsi de yasal..

telafer 'de bunun kokusu çıkar yakında..
devamını gör...
iran destekli ışid'in şii muadili/versiyonu.

iddia şöyle: "haşdi şabi, pkk'ya ağır silah verdi!". eğer doğruysa biz bunu iran'ın pkk'ya ağır silah vermesi olarak okuyoruz. ki iran'ın pkk bağlantısı biliniyor ve türkiye'ye karşı terör eylemlerini destekliyor. kandil'e sık sık uğrar iran istihbarat elemanları. şimdi alan genişledi ve ırak'ta maşa örgütler üzerinden irtibat içindeler. aynıyla mukabele etmek lazım. mukabele ırak ve suriye ile sınırlı kalmamalı, tahran'ın içinde olmalı artık. bu işin zamanı geldi hatta geçiyor. onlar nasıl yapıyorsa benzer şekilde..

ek: ayrıca el-bab'da askerlerimize savaş uçağı saldırısının yanında silah'lı iha saldırısından olağan şüpheli iran. uçak saldırısı rejimin ki nerdeyse kesinleşti, iha saldırısında iran'dan şüpheleniliyor. ki bende kuvvetle muhtemel iran'ın olduğunu düşünüyorum. kesinlikle makul ve caydırıcı bir cevap verilmeli.
devamını gör...
çapulcu sözcüsü iran'da açıklama yapmış: "ırak ile çatışmaya girerse türkiye'ye karşı savaşacağız."

iran her zaman yaptığı gibi kendisi konuşmuyor köpeklerini konuşturuyor. iran pek meraklı türkiye ile savaşmaya, hadi bakalım. demek ki kendine güveniyor, bölgedeki islam ülkeleriyle savaşmayı göze almış. kendisi de bir "islam ülkesi" olur bu arada!
devamını gör...
50 senedir fuze fırlatıyorlar israile..
sözde ama..
ne oldu unuttular mı israil'i..
30 milyon türk var orada..

hatta dunyada en fazla türk taraftarına sahip takımı var..

takımın adı da traktör tebrizi/ tractor sazi..

maçlarda kurt uluması yapıyorlar..

eller bozkurt..devamını gör...
yalancı medyanın yansıttığı gibi gözü dönmüş şiilerden oluşan azılı bir oluşum değildir. geçen bir vidyosunu seyrettim. rambo lâkaplı savaşçısı musul´da sünnî çocuklara buskivi dağıtıyordu. duygulandım.

sadece şiilerden oluşmaz. içinde sünnî, yezidi, hristiyan, kurt, türkmenler de vardır ve tamamiyle gönüllü bir halk hareketidir amaç ise emperyalist güçlerin bölgedeki kuklası daes ile mücadele getirmek, ırak halkını dais zulmünden bir nebze de olsa kurtarmaktır.

geçenlerde bağdat sünnî alimler vakfı ortak bir bildiri yayınlayıp hasdi sabi´yi desteklediğini açıkladı ve onların hak yolunda olduğunu, hasdi sabileri desteklemenin farziyetinden bahsetti. çünkü onlar haricilerle savaşıyor.
devamını gör...
(böyle 'vidyo' yazana şlap diye tokat atasım geliyor)

geçen gün bi vidyoları izledim..
izlemez olaydım..
sunni bir sabı sibyanı canlı canlı yiyorlardı..
henuz 11-12 yaşında bir cocuga iskence ediyorlardı..
sonra bir kadını sırf sunni oldugu icin kırbaçlıyorlardı..
daha nice rezil vidyoları var it sürüsünün..
pislik sürüsü..
devamını gör...
ayrıca terör örgütlerini öven onlara guzellemeler çeken adamların sözlükte yazıyor olmalarını daha ne kadar izlicez..
yönetim bunları sen oku diye yazıyoruz..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar